هنر و مهارتهای زندگی

دکوراسیون سفره عقد تزیین خنچه عقد میز نامزدی دکوپاژ چیدمان جهیزیه روبان دوزی هنر دستی پتینه آشپزی

شمعهای بی نظیر - شمعدانهای منحصر بفر و جدید

 
 
+ نوشته شده در  89/11/28ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

شمعدانهای زیبا - بی نظیر - 2011

candle-holder-tord-boontje

candle-holders-set-galerie

log-fireplace-light

tealight-candle-holder-minilamp

tealight-holder-plus

+ نوشته شده در  89/11/28ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

تزیین راهرو - دکوراسیون راهرو - راهرو مجلل - راهرو کلاسیک

luxury furniture in the house

exclusive home  furniture ideas

unique design and luxurious decoration

+ نوشته شده در  89/11/28ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

دور ریختنیها - استفاده از مواد دور ریختنی ساخت کوسن

کوسن‌های رنگی

هال خانه مرسلی با کوسن‌های رنگی بسیار زیبایی تزئین شده که همه از پارچه‌های مستعمل و تکه‌دوزی درست شده‌اند.

+ نوشته شده در  89/11/28ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

کاردستی با دانه های برف

کاردستی که در این جا آموزش داده شده، بسیار ساده و زیباست. مواد لازم برای درست کردن این کاردستی تزئینی  و بازیافتی عبارتند از:

چوب بستنی – حداقل ۶ عدد

دکمه های رنگی – به تعداد کافی

نخ نامرئی و یا کشهای قیطانی نازک

چسب و قیچی

ابتدا چوب های بستنی را مشابه تصویر دو به دو روی هم بچسبانید. توجه نمایید که فاصله ها به صورت منظم و مساوی باشند. پس از چسباندن دو چوب بستنی به هم ، سومی را به آن بچسبانید. سپس دکمه ها را مشابه شکل  در دور تا دور و وسط کار  بچسبانید. پس از اینکه چسب ها کاملا خشک شدند، نخ نامرئی و یا کش نازک را به آن وصل نمایید.

مثل همیشه توصیه می کنیم برای پرورش خلاقیت بچه ها از تفکر قالبی برای کپی کردن یک طرح بپرهیزید. به همین منظور انواع دیگری از این کاردستی در تصاویر زیر آمده است که بتوانید از آنها برای درست کردن این کاردستی آسان و زیبا بهره ببرید.

کاردستی با چوب بستنیحین کار از کودکان بر حسب سن و توانایی ها شان کمک بگبرید.

کودکان کوچکتر می توانند دکمه را انتخاب کرده و به شما بدهند و بچه های بزرگتر می توانند در زدن چسب و کارهای دیگر کمک کنند.

از این کاردستی بسیار ساده و زیبا می توانید برای تزیین اتاق بچه ها استفاده نمایید.

منبع : سایت Typepad   ترجمه : ایران کید زون

+ نوشته شده در  89/11/27ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

تعمیر عینکهای شکسته

تعمیر عینک های شکسته

در بسیاری از موارد پیش می‌آید که وسایل حساس و ظریفی هم چون قاب عینک شکسته می‌شود.
شما معمولاً در چنین مواردی به یک عینک‌ساز مراجعه می‌کنید تا مشکلتان برطرف شود. اما به یاد داشته باشید که برخی از این نوع شکستگی‌ها و ترک خوردن‌ها را می‌توانید با کمی ‌ابتکار به خرج دادن و بدون صرف هزینه سنگین برطرف کنید.گام نخست تشخیص این مساله است که شکستگی چطور به وجود آمده؟ استفاده از ذره‌بین گزینه خوبی است. باید بفهمید که از قاب تکه‌ای هم جدا شده یا نه و یا اینکه پیچ‌ها سر جای خود هستند یا نه؟

 در این مرحله باید به لولاهای کوچک عینک هم توجه جدی داشته باشید.گام بعدی این است که اگر لولاها کج شده باشند که معمولا چنین اتفاقی هم روی می‌دهد، با استفاده از یک انبر ظریف که در هر خانه‌ای پیدا می‌شود، لبه‌های لولا را به حالت اول بازگردانید.گم شدن پیچ‌های عینک مشکلی است که با تهیه کردن آنها از عینک‌سازی‌ها که عملا هزینه‌ای نیز ندارد برطرف می‌شود. به یاد داشته باشید که هرگز پیچ‌هایی که به لولا نمی‌خورند را با زور در آن قرار ندهید.


استفاده از چسب قطره‌ای برای چسباندن تکه‌های قاب و یا لبه‌های از هم جدا شده گزینه مناسبی است. سعی کنید پیش از استفاده از چسب قطره‌ای محل شکستگی یا شکستگی‌ها را به دقت تمیز کرده و حتی سوهان کوچکی نیز بکشید. سپس چسب را به دو سطح زده و پس از چند ثانیه دو سطح را به یکدیگر متصل کنید.شکستگی با استفاده از این چسب به سرعت از بین رفته و عینک شما به شکل روز اول خواهد شد. حدود یک دقیقه این وضعیت را حفظ کنید تا نتیجه خوبی دریافت کنید.در مورد ترک‌خوردگی‌ها هم دقت کنید که می‌توانید به صورت موقت فضای درون شکاف را با استفاده از چسب قطره‌ای پر کنید اما در صورت تکرار ترک خوردگی یا شکستگی باید برای تهیه عینک جدید به فکر باشید.به یاد داشته باشید که در صورت ریخته شدن چسب روی پوست به سرعت آن را با آب بشویید. توصیه پایانی ما این است که در صورت ایجاد شکستگی یا پریدگی در شیشه عینک هرگز از آن استفاده نکنید چون مشکلات بینایی جدیدی برای شما ایجاد خواهد کرد

+ نوشته شده در  89/11/27ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

ده فرمان آداب معاشرت- اصول آداب معاشرت - چگونه شخصی مهمی باشیم

نشست های اجتماعی بخش مهمی از كار را تشكیل می دهند. در این گردهمایی هاست كه می توان به همراه دوستان تفریح كرد،‌ با مشتری های جدید آشنا شد و قراردادهای مختلف بست.

اما از سویی دیگر این نشست ها می توانند دام هایی خطرناك باشند. كافی است بیش از حد احساس راحتی كنید و خودمانی شوید، قوانین پنهان اجتماعی را زیر پا بگذارید و در نتیجه به راحتی خود را نابود كنید، در حالی كه هیچ وقت نمی فهمید چرا؟

در متن زیر ده دستور آداب معاشرت آورده شده، که توصیه می کنیم به دقت آنها را بخوانید و سعی كنید به اندازه بیماری وبا از آنها دوری كنید. اگر همكاران بی احتیاطتان می خواهند به این محدوده ممنوعه پا بگذارند، به خودشان مربوط است ولی بهتر است شما حواستان را جمع کنید كه درگیر چنین دردسرهایی نشوید.

 

 

عدم توجه: روی برگرداندن از شخصی كه در حال صحبت با شماست، نشانه بی ادبی است. بذل توجه یكی از اصلی ترین نشانه های آداب معاشرت، و بهترین تمجید از طرف مقابل است. برای كسب نتیجه بهتر، می توانید با حالت های مختلف صورت و بدن حركات بدن نشان دهید كه به بحث علاقه مند هستید.

 

 

شـُل دست دادن: این حركت نشان دهنده عدم اطمینان شما به خود است. به نرمی دست بدهید. این كار بیانگر اعتماد به نفس، خونگرمی،‌ گشاده رویی و صداقت است. ولی مراقب باشید زیاده روی نكنید و دست طرف مقابل را خیلی محكم نفشارید، چون آن وقت فكر می كند كه شما آدمی سلطه جو و طالب برتری هستید.

 

 

پشت كردن به دیگری: زبان بدن (ایما و اشاره ها) شما می تواند شخصیتتان را نشان دهد. اگر به خوبی با همكار خود برخورد نكنید، اعلام كرده اید كه هیچ علاقه ای به صحبت ندارید. این كار به نوعی توهین است و می تواند منجر به ایجاد احساسات و تفكرات منفی و حتی خصمانه دیگران نسبت به شما شود.

 

سیگار كشیدن: امروزه، در بیشتر قرارملاقات های عمومی از سیگار كشیدن به شدت اجتناب می شود. امتحانش مجانی است؛ در جمع سیگار آتش بزنید تا چه غیر سیگاری ها و چه سیگاری های مطیع قانون از شما بیزار شوند!

 

 

برداشتن ظرف نوشیدنی با دست راست: همیشه نوشیدنی خود را با دست چپ بردارید. این طوری می توانید هنگام برخورد با دیگری، بدون دردسر و ریختن نوشیدنی روی لباس های خود یا طرف مقابل، با او دست بدهید. به علاوه دست راستتان گرم می ماند، چرا كه نگهداری نوشیدنی با یخ، دستتان را سرد و مرطوب می كند.

 

نپوشیدن كت: هیچ وقت لباسی مانند كت را در نیاورید یا اگر فرضاً برای کلاس گذاشتن کراوات زده اید، گره كراوات خود را شل نكنید مگر این كه میزبان پیش از شما، چنین كاری بكند. به طور کلی، لباس نامرتب در نشست های عمومی بسیار ناپسند است.

 

 

بیش از حد نزدیك ایستادن: هر یک از ما برای خود یك «حد آسودگی» داریم (که درافراد مختلف، متفاوت است) و دوست نداریم دیگران بدون اجازه به این فضای شخصی تجاوز كنند. اگر هم كسی این كار را بكند سعی داریم از او دوری كنیم و از متجاوز به خاطر نزدیكی بیش از حد بیزار می شویم.

 

بلند صحبت كردن: با صدای بلند صحبت نكنید. این كار شما را مغرور و از خود راضی جلوه می دهد. صدایتان باید آرام و یكنواخت باشد و لحنتان باید با زمان و موقعیت حاضر در آن هماهنگ باشد.

 

زمان پایان میهمانی: یك مهمانی رسمی هیچ وقت نباید بیشتر از دو ساعت طول بكشد. ساعت 6 بعدازظهر شروع شود و حداكثر تا ساعت 8 به پایان برسد. تا نیم ساعت پس از ساعت پایان مهمانی باید آنجا را ترك كرده باشید.

 

صحبت همزمان: وقتی شخص دیگری صحبت می كند، بهترین روش اهانت كردن پریدن وسط حرف اوست! قبل از پاسخ دادن، اجازه دهید حرفش را تمام كند. به این ترتیب نشان می دهید كه فرد مؤدبی هستید و طرف مقابل هم بهتر می تواند گفته های شما را بشنود و بفهمد. در ضمن راز سخنور خوب شدن، خوب گوش كردن است.

 

ترجمه : مریم پاک رو
+ نوشته شده در  89/11/27ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

چگونه یک اکانت Gmail جی میل برای خود بسازیم


بی شک یکی از مهمترین اقدامات اولیه برای ورود به فضای سایبر، داشتن یک اکانت ایمیل است و جیمیل بهترین است! اگر ایمیل یا جیمیل دارید که هیچ. اما اگر ندارید، با این راهنمای مصور میتوانید صاحب شوید!

۱- به اینترنت متصل شوید (حتما متصل هستید که الآن دارید این نوشته را میخوانید!). بد نیست بدانید که اتصال به اینترنت از راههای زیر ممکن است:
الف- از طریق مودم و خط تلفن دایال آپ (با کارت اینترنت، یا با اینترنت هوشمند و یا با قرارداد اشتراک ماهانه با یک سرویس دهنده اینترنتی/ISP)
ب- از طریق مودم ADSL و اشتراک مربوط به آن
ج- از طریق اشتراک اینترنت بیسیم یا وایرلس
د- از طریق یک شبکه محلی متصل به اینترنت و یا طرق دیگر

۲- برنامه کاوشگر اینترنت خودتان را اجرا کنید. فایرفاکس را توصیه میکنم.
۳- در خط آدرس، gmail را تایپ کرده و سپس همزمان کلیدهای Ctrl و Enter را فشار دهید. صفحه‌ای باز میشود که بخشی از آن به شکل زیر است:

نحوه ساختن یک حساب جیمیل


۴- روی Create an account کلیک کنید. صفحه‌ای مطابق شکل زیر باز میشود

نحوه ساختن یک حساب جیمیل


۵- در صفحه فوق:
الف- در مستطیل مقابل First name نامتان را بنویسید. البته بعدا قابل تغییر است!
ب- در مستطیل مقابل Last name فامیلتان را بنویسید. این هم، همانند اکثر گزینه‌های بعدی، بعدا قابل تغییر است!
ج- در مستطیل مقابل Desired Login Name نام لاگین (یا همان Username) مورد علاقه‌تان را بنویسید (مثلا من نوشته بودم khosrobaigy). این چیزی که اینجا نوشته میشود، بخش اول آدرس ایمیل شما خواهد شد که غیر قابل تغییر است. ضمنا نبایستی تکراری باشد. یعنی نباید قبلا توسط شخص دیگری رزرو شده یا مورد استفاده قرار گرفته باشد. برای اطمینان از اینکه این آدرس قابل استفاده برای شما میباشد و قبلا توسط دیگران تملک نشده است، میتوانید روی check availability کلیک کنید. اگر در دسترس نباشد، جیمیل با رنگ قرمز به شما خواهد گفت. در آنصورت بایستی آنرا تغییر دهید. البته جیمیل گزینه‌هایی را نیز به شما پیشنهاد میدهد که در صورت تمایل میتوانید از آنها استفاده کنید.
د- پس از مشخص کردن یک آدرس ایمیل آزاد، در مستطیل مقابل Choose a password کلمه عبور دلخواهتان را وارد کنید. این رمز اولا بایستی دقیقا ۸ کرکتر باشد و ثانیا قابل حدس زدن توسط دیگران نباشد و مهمترین نکته اینکه به هیچ عنوان نباید در اختیار دیگران قرار گیرد. بعضی از تازه‌واردها، به اشتباه وقتی آدرس ایمیل خود را به دیگران میدهند، پسوردشان را نیز مینویسند که این کار بسیار بسیار غلط است! ضمنا پسوردتان را فراموش نکنید که دچار دردسرهای بعدی نشوید.
ه- کلمه عبور را مجددا در مستطیل Re-enter password هم وارد کنید. دقت کنید که چیزی که در اینجا وارد میکنید دقیقا عین همان باشد که در مستطیل قبلی وارد کردید.
و- روی فلش انتهای مستطیل مقابل Security Question کلیک کنید تا لیست سوالات محرمانه باز شود. سوالی را انتخاب کنید. این سوال، در مواقعی که پسوردتان را فراموش کنید توسط جیمیل از شما پرسیده میشود. نگران نباشید، این سوال نیز بعدا قابل تغییر است.
ز- پاسخ به سوال محرمانه مرحله قبل را در مستطیل Answer بنویسید.
ح- در مستطیل Recovery email آدرس ایمیل دیگری از خودتان یا از فردی که قابل اعتماد شماست، را بنویسید. یکی دیگر از روشهای حل مشکل “پسورد فراموش شده” مبتنی بر استفاده از همین آدرس ایمیل است. نگران نباشید، مجبور نیستید حتما این فیلد را پر کنید و میتوانید آنرا خالی بگذارید و احیانا بعدا پر کنید.
ط- در مستطیل Location قاعدتا بایستی نام ایران نوشته شده باشد. به عبارت دیگر موقعیت شما را جیمیل، خود تشخیص میدهد. اگر تشخیصش درست نبوده، اصلاحش کنید!
ی- در بخش Word Verification در مستطیل زیر کلمه‌ی کج و کوله، همان کلمه را وارد کنید. جیمیل میخواهد مطمئن شود که شما آدمید! منظورم این است که روبات نیستید.

۶- اگر کمی پایینتر بروید، به شکل زیر میرسید:

نحوه ساختن یک حساب جیمیل


۷- روی I accept. Create my account کلیک کنید!

۸- اگر در ورود اطلاعات بخشهای مختلف فرم فوق مشکلی نداشته باشید و همه چیز اوکی باشد، کار تمام است. مبارک است؛ شما صاحب یک اکانت جیمیل شده‌اید!
اما اگر بخشی از اطلاعات اشکال داشته باشد، جیمیل به رنگ قرمز آنرا مشخص خواهد کرد و ازتان میخواهد که اشکال را برطرف کنید. اشکال را برطرف کنید تا جیمیلتان ایجاد شود!

۹- آدرس ایمیل شما با توجه به چیزی که در قسمت ۵-ج وارد کرده‌اید، تعیین و برای مثال دارای ترکیب زیر است:
khosrobaigy@gmail.com

10- از این پس برای ورود به جیمیل، کافیست در صفحه اصلی جیمیل (بند ۳) نام لاگین (مثلا khosrobaigy) را در مستطیل Username و سپس پسورد را وارد کنید و روی Sign in کلیک کنید. راستی بسیار بسیار مهم است که وقتی کارتان با جیمیل تمام شد، حتما Sign out کنید. در غیر اینصورت دیگران میتوانند به ایمیلهای شما دسترسی یافته و از آن سوء استفاده نمایند.
+ نوشته شده در  89/11/27ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

استفاده از شمع برای خانه داری - راهکارهای شمع - شمع و پاکیزگی

استفاده صحیح و كاربردی از شمع

 

پارچه
پارچه را در آب و پودر شست‌وشوی آنزیم‌دار خیس كرده و پس از گذشت حداقل 30 دقیقه (برای لكه‌های جدید) و چند ساعت (برای لكه‌های قدیمی) آن را بشویید.

مبلمان
یك قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را با دو فنجان آب سرد مخلوط كنید. سپس با استفاده از یك پارچه تمیز محلول را آنقدر روی لكه بمالید تا پاك شود.

فرش
یك قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را با دو فنجان آب گرم مخلوط كرده و با استفاده از یك پارچه تمیز روی لكه بمالید. این كار را آنقدر تكرار كنید تا لكه پاك شود. اگر باز هم اثر لكه باقی مانده بود، یك قاشق غذاخوری آمونیاك را با دو فنجان آب گرم مخلوط كرده و با اسفنج روی لكه بمالید تا اثر آن از بین برود.

لكه بستنی
برای لكه بستنی شكلاتی روی فرش یا مبلمان از پروكساید هیدروژن و آمونیاك استفاده می‌شود. پروكساید را با قطره‌چكان روی لكه چكانده و روی آن ضربه بزنید سپس كمی آمونیاك را نیز با قطره‌چكان روی لكه چكانده و دوباره این كار را تكرار كنید. روی لكه آب بریزید تا پاك شود.

+ نوشته شده در  89/11/27ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

رولت گوشت - غذای اشرافی - غذای ساده - غذای جدید - گوشت - رولت گوشت

طرز تهیه:

از 24 ساعت قبل گوشت بیفتکی را که به قصاب گفته ام در بزرگترین ابعاد ممکن و به قطر 1.5 تا 2 سانتی متر ببرد در پیاز رنده شده و آبلیمو می خوابانم ( نمک نزنید چون سفت مشه). اگر میخواهید سریع اینکار انجام شود به مدت ۳-۴ ساعت در کیوی بخوابانید.


بعد از آن  گوشت را در آورده با بیفتک کوب می کوبم تا قطرش نصف شود ، این مرحله می تواند آشپزخانه شما را حسابی کثیف کند برای همین یک پلاستیک فریزر را یک لا روی گوشت پهن کنید و بعد بکوبید، دیگر خرده گوشت و خونابه یا اب پیاز به درو دیوار اشپزخانه نمی پاشد

حالا روی این گوشت هر چه دوست دارید بگذارید ( من تخم مرغ سفت و جعفری سبزیجات عطری مانند ترخان - گیشنیز - کمی نعنا و ... خرد شده و زرشک می گذارم) - ادویه جات و عطریات اینچنینی را هرگز فراموش نکنید.

لبه های گوشت را به هم بیاورید و با نخ و سوزن بدوزید!!!!

بعد رولت اماده را در ماهیتابه سرخ کنید (من در مهمانیهای بزرگ 1-2 رولت سرخ شده از روز قبل اماده می کنم و روز مهمانی فقط در سس می پزم)


سس رولت هم رب (بهتر است از رب انار اصل استفاده کنید یا سس سویا) و سرکه سفید از هر کدام یک قاشق + نمک و فلفل است که بسته به مقدار رولت اماده کرده با اب رقیق می کنیم و روی رولت ریخته حدود سه ربع تا یکساعت می پزیم


بعد از پخت رولت را در دیس گذاشته یک سر نخ را می گیریم و می کشیم، به راحتی در می اید، و رولت را برش می زنیم، به مایه سس هم قدری فلفل بیشتر اضافه کرده در ظرفی کنار رولت سرو می کنیم
در مایه سس به هیچ عنوان ابلیمو نریزید که ته مزه تلخی می گیرد مگر بعد از پخت رولت.

در دستور پخت بعدی طرز تیهه آنرا با گوشت چرخ کرده آموزش خواهم داد

+ نوشته شده در  89/11/26ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

مضرات آب هنگام غدا خوردن - اختلال در هضم غذا زمان بوسیله آب

مصرف آب، هنگام غذا خوردن باعث اختلال در هضم مي‌شود

http://marshal-modern.ir/Archive/14969.aspx

يك متخصص تغذيه گفت: نوشيدن آب بلافاصله پس از صرف غذا موجب رقيق شدن شيره معده مي‌شود و در هضم غذا اختلال ايجاد مي‌كند.

سيد ضياءالدين مظهري در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: نوشيدن آب بلافاصله پس از صرف غذا موجب رقيق شدن شيره معده مي‌شود و اثر آنزيم‌هاي هضمي را به تعويق مي‌اندازد و در هضم غذا اختلال ايجاد مي‌شود.

اين متخصص تغذيه افزود: افرادي كه دچار رفلاكس معده هستند و افرادي كه دچار سوء هاضمه هستند، بايد بيش از ديگران از نوشيدن آب هنگام خوردن غذا خودداري كنند. به دليل اينكه مصرف آب هنگام غذا خوردن با رقيق كردن شيره‌ها و آنزيم‌هاي گوارشي و برگشت دادن محتويات معده به مري موجب تشديد عارضه آنها مي‌شود.

مظهري گفت: بهترين زمان براى نوشيدن آب نيم ساعت قبل از غذا و 2 تا 3 ساعت بعد از غذا است. نوشيدن آب در ضمن غذا خوردن معده را نيز خسته مى‌كند.

اين متخصص تغذيه اضافه كرد: حركت و تغذيه مناسب دو روي سكه سلامت هستند. حركت قبل از غذا اشتهاآور است و حركت آهسته چند دقيقه پس از صرف غذا باعث سهولت عمل هضم در معده مي‌شود. به طوري كه احساس سنگيني و حتي اشكال در تنفس ناشي از سنگيني معده را از بين مي‌برد

+ نوشته شده در  89/11/26ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

اقامت کانادا - تحصیل در کانادا -مهاجرت به کانادا - وکیل کانادا - اداره مهاجرت کانادا Immigration

متخصص در قوانین مهاجرتی کانادا همیشه در ارائه مشاوره حقوقی ، تهیه و تکمیل پرونده های اخذ ویزا و اقامت برای اشخاص و شرکت ها در سرتاسر جهان پیشرو بوده است ، که شما را در اخذ ویزاهای مختلف به شرح زیر یاری می دهد :

- ویزای مهاجرت تخصصی
- ویزای سرمایه گذاری
- ویزای مهاجرت بیزینسی
- ویزای خویشاوندی و خانواده
- ویزای همسر
- ویزای تحصیلی
- ویزای استانی

و ....

مشاوره رایگان در سرتاسر جهان

تلفن: 2000-241-905-001

فکس: 2404-241-905-001

موبایل: 1216-716-416-001

ایمیل:info@namaimmigration.ca

سایت:www.namaimmigration.ca

نرگس صادقی

مشاور و همراه همیشگی شما

دارای مجوز رسمی از اداره مهاجرت و اقامت کانادا

NARGES SADEGHI CCIC

Certified Canadian IGration consoultants

CSIC M052794

Fellow Canadian Migration Institite

 

+ نوشته شده در  89/11/26ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش پتینه - دکوپاژ - کلیه تکنیکهای رنگ

آموزشگاه پتینه کاری روی قاب
آموزش و سفارش کلیه تکنیکهای رنگ 

تلفن: ۰۹۱۲۶۰۷۸۵۲۹

حتی ایام تعطیل
 

+ نوشته شده در  89/11/25ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

دکوراسیون حمام - تزیین حمام - بازسازی حمام - دکوراسیون داخلی - چیدمان حمام - حمام عروس

مدل دکوراسیون حمام
مدل دکوراسیون حمام - pixfa.net


مدل دکوراسیون حمام - pixfa.net

+ نوشته شده در  89/11/25ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

گرانرتین مارکهای دنیا - Christion Louboutin

 christion Louboutin

این طراح برای زنان کفش تولید میکند که بسیار زیبا هستند. در سال 1991 در فرانسه تاسیس شد، این کفش ها منحصر به فرد هستند زیرا کف همه آنها قرمز است. او می گوید که هدف اصلی او این است که زنان حس اعتماد به نفس داشته باشندو نیازی به گفتن نیست ، اگر او توان داشتن این کفش ا دارد، چرا نباید خود رادر راس جهان احساس کند؟

+ نوشته شده در  89/11/25ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

با کپک چکار کنم - مهارتهای زندگی - نحوه مقابله با کپک - مواد غذایی کپک زده را چه کنیم

كپك زدن میوه‌ها درون یخچال هم واقعا دردسرساز است، چون جمع كردن لاشه‌های آبكی و شل شده آنها از جامیوه‌ای همراه بوی نامطبوعی كه دارند، آزاردهنده است. میوه‌ها را حتی وقتی می‌شوییم و خشك می‌كنیم و درون یخچال قرار می‌دهیم باز هم كپك می‌زنند. این به خاطر آبی است كه درون میوه‌ها وجود دارد و البته رطوبت درون یخچال هم به این مساله دامن می‌زند. پس بهترین كار، خرید میوه به اندازه نیاز و قرار دادن آنها درون پارچه‌های نخی برای جلوگیری از كپك زدگی است. البته اگر یك قطعه اسفنج در جامیوه‌ای قرار دهید، رطوبت و آب آن را جذب كرده و مانع كپك‌زدگی می‌شود.

اما اگر پنیر كپك زد كمی آن را با احتیاط بیشتر مصرف كنید، چون پنیر كپك زده میكروب‌های دیگری نیز دارد كه ممكن است سبب بیماری‌های گوارشی شوند. پس اگر پنیرتان كپك زد كمی بیشتر از قسمت كپك زده آن را جدا و مصرف كنید. مربا هم یكی از مواد خوراكی درون یخچال است كه اغلب كپك می‌زند.

كپك زدن مربا البته به مراحل پخت آن برمی‌گردد به طوری كه اگر مربا خوب نپخته باشد، خیلی زود كپك می‌زند. البته استفاده از ظروف مناسب دردار كه مانع رسیدن هوا به آن شود در نگهداری مربا موثر است و مانع تشكیل كپك روی آن می‌شود، اما اگر مربا كپك زده باشد، می‌توان یك لایه از روی آن برداشت و بقیه آن را دوباره پخت. بهتر است هنگام تهیه مربا از قاشق چوبی استفاده كنید. روش دیگری كه مانع از كپك زدگی می‌شود، استفاده از كاغذ روغنی است كه می‌توان آن را روی سطح مربا قرار داد. با این كار هوا به سطح مربا نمی‌رسد و در نتیجه كپك
نمی‌زند.

قرار گرفتن لایه‌ای از كپك روی رب گوجه‌فرنگی هم اتفاقی همیشگی است. برای پیشگیری از كپك رب‌ نیز می‌توان یك لایه روغن روی سطح آنها مالید تا اكسیژن به سطح آن نرسد و در نتیجه رشد كپك‌ها متوقف شود. وقتی روغن مالی در سطح رب انجام شود حتی نیازی به نگه داشتن آن درون یخچال نیست.برای پیشگیری از كپك زدن آبغوره و سركه هم باید توجه كنید كه ظرف محتوی آنها حتما تا ته پر شود و جایی برای هوا در آن نماند. یك راه دیگر هم وجود دارد و این كه شیشه‌های محتوی آبغوره یا سركه را درون ظرف بزرگی پر از آب قرار دهید و روی شعله بگذارید تا آب جوش بیاید. به مدت 6 دقیقه این شیشه‌ها را بجوشانید تا تمام سلول‌های رویشی كپك درون آبغوره و سركه از بین برود.
+ نوشته شده در  89/11/24ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

سالاد یونانی- سالاد جدید - سالاد خوشمزه - سالاد لذیذ - سالاد مقوی

مواد لازم:
کاهو ریز خرد شده=1 لیوان
گوجه فرنگی=4 عدد
خیار سبز=3 عدد
فلفل دلمه سبز=1 عدد
پیاز سفید=1 عدد حلقه حلقه شده
پنیر فتا=2/1 لیوان(بصورت مربع های کوچک خرد شده)
زیتون سیاه بی هسته=4/1 لیوان
مواد لازم برای سس:
روغن زیتون=3/1 لیوان
سرکه=3 قاشق غذاخوری
پودر اورگانو=کمی
نمک و فلفل=بمقدار لازم
سیر رنده شده=1 حبهطرز تهیه:
1. کاهوی ریز شده را در یک کاسه بزرگ بریزید.
2. گوجه فرنگی ها را به صورت باریک خرد کنید و خیار سبزها را هم حلقه حلقه کنید و به مواد بیفزایید.
3. فلفل دلمه را به صورت باریک خلال کنیدو همراه با پیاز حلقه شده به مواد بیفزایید.
4. پنیر و زیتون هسته گرفته را هم در آخر به مواد اضافه کرده و سالاد را هم بزنید.
5. برای تهیه سس تمام مواد لازم برای سس را با هم مخلوط کرده و سپس سس را روی سالاد بریزید.

+ نوشته شده در  89/11/24ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

با ویراستیار، متون فارسی را ست و صحیح تایپ کنیم

با ویراستیار، متون فارسی را
درست و صحیح تایپ کنیم

مقدمه:
تمامی افرادی که با نرم‌افزار وُرد آفیس کار می‌کنند می‌دانند که این نرم‌افزار به صورت پیش‌فرض از غلط‌یاب فارسی پشتیبانی نمی‌کند. بعد از این که شرکت مایکروسافت فارسی ساز برای نسخه‌های مختلف وُرد آفیس منتشر کرد؛ گرچه با این افزونه یک سری از کارهای مقدماتی در نگارش متون فارسی انجام شد، اما این افزونه ناقص بود. مثلا در مورد آیین نامه‌ی زبان فارسی کاری را انجام نمی‌داد و یا در مورد علائم مورد استفاده در زبان فارسی و موارد دیگر. از این‌رو همیشه تایپ فارسی در این نرم‌افزار مظلوم واقع می‌شد. اما بالاخره و بعد از چند سال، بالاخره یک نهاد، مسئولیت این کار مهم را بر عهده گرفت و بعد از این‌ که در شانزدهمین نمایشگاه الکامپ این نرم‌افزار رونمایی شد، هم اکنون شاهد انتشار نسخه‌ی نهایی آن برای کاربران هستیم.

بقیه را در ادامه مطلب مشاهده فرمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/11/24ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

موفقیت در سازمان؛وابسته به دو عنصر خلاقیت و نوآوری

موفقیت در سازمان؛
وابسته به دو عنصر خلاقیت و نوآوری

امروزه موفقیت در هر سازمانی وابسته به دو عنصر "خلاقیت" و "نوآوری" است. بدون وجود یک سیستم پشتیبان به منظور حمایت از خلاقیت و نوآوری برای ارائه ی خدمات جدید یا تغییر و بهبود شیوه های ارائه خدمات، سازمان ها هرگز موفق نخواهند بود.
تغییر و تحول در دهه اخیر و افزایش روزافزون رقابت، پیچیدگی، پویایی و عدم اطمینان از شرایط محیطی، باعث شده تا سازمان های بزرگ نتوانند با شرکت های کوچک که از انعطاف پذیری، سرعت و نوآوری بالایی برخوردارند، رقابت کنند.
تحولات و دگرگونی های نظام اجتماعی اقتصادی عصر حاضر، ریشه در پیشرفت و تغییرات به وجود آمده در علم و تکنولوژی دارند و این امر به نوبه خود منجر به تغییر علایق و ذائقه ها شده است.
تضمین و تداوم سازمان های عصر حاضر و حیات و بقای آن ها، نیازمند یافتن راه حل ها و روش های جدید مقابله با مشکلات است که ارتباط زیادی با نوآوری و ابداع فرآیندها و روش های جدید دارد. به همین خاطر در چنین شرایطی، حیات و بقای سازمان ها در گرو تحول اساسی در شرایطی است که افراد خلاق و نوآور را هرچه بیشتر پرورش داده و فرهنگ سنتی را به فرهنگ کارآفرین و نوآور تغییر دهند.
در این راستا در هر سازمانی این حرکت رو به جلو، ابتدا و قبل از هر چیز باید از روابط عمومی آغاز شود. روابط عمومی به عنوان محل تعامل و تنظیم آرا و افکارعمومی باید در تبدیل برنامه ها و تفکرات خود از سنتی به شرایط ایده آل امروزی و با بهره گیری از مدیران و کارشناسانی که با تفکر تحول خواهی پیشگام هستند، خود متولی توسعه در جهت نوآوری و خلاقیت و آینده سازی متناسب با شرایط عصر حاضر در سازمان باشد.

+ نوشته شده در  89/11/22ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

شعر زیبا امروز

کسی هرگز نمیداند
چه سازی می زند فردا ...

چه میدانی تو از امروز

چه میدانم من از فردا ...

همین یک لحظه را دریاب

+ نوشته شده در  89/11/21ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

چیدمان محیط کار - دکوراسیون محیط کار - ساماندهی دفتر کار - مرتب نمودن محل کار - نظم و ترتیب در محیط

به نظر مي رسد که يکي از خصوصيات افراد پر مشغله، برخورداري از دفترهاي کار آشفته و شلوغ است. به مجرد اين که محيط کار شما کثيف شود و اسناد و مدارک در هم ريخته شوند، کارهاي شما عقب مي افتند و نظم و انضباط اوليه را از دست خواهيد داد. دلايل بسيار زيادي وجود دارند تا شما را قانع کنند که محل کار خود را مرتب نگه داريد. البته اين امر تنها موجب دسترسي آسان شما به وسايل مورد نيازتان نمي شود، بلکه فوايد بيشمار ديگري را نيز در بر دارد. تحقيقات نشان داده اند که محيط کار نامرتب و بي نظم بر روي عملکرد ذهني افراد تاثير منفي مي گذارند. در چنين شرايطي شما مجبور مي شويد تا بيشتر از حد لازم از توانايي هاي خود استفاده کنيد، تا به واسطه آن بتوانيد لياقت و شايستگي خود را به ديگران اثبات نماييد. متاسفانه در نظر بسياري از افراد، سازمان يافتگي دفتر کار ارزش زيادي ندارد.

 

 

 

 

 

به راحتي مي توانيد در اطراف خود افرادي را نام ببريد که تصور مي کنند کنترل همه چيز را به عهده دارند، اما در واقع انسان هاي نامرتب و بي نظمي هستند. البته در اين ميان استثناهايي هم به چشم مي خورند. به طور مثال برخي از افراد هستند که شلختگي آنها با چشمان غير مسلح نيز به وضوح آشکار مي باشد، اما اين دسته از افراد از سيستم چيدمان شخصي خود دنباله روي مي کنند. مطلب زير که برگرفته از سايت مردمان است را بخوانيد تا با نکته هاي جالبي در مورد سازمان بخشيدن به محيط کار خود بيشتر آشنا شويد.
- از سيستمي پيروي کنيد که براي شما مفيد باشد: آيا شما فردي هستيد که توانايي به خاطر سپردن تاريخ ها را دارا مي باشد؟ البته به خاطر سپردن روز دقيق مهم نيست، فقط حدود آن مورد نظر است; يا اينکه فردي هستيد که بيشتر ترجيح مي دهد بر طبق دسته بندي موارد مختلف کار خود را پيش ببرد؟ براي آن دسته از افرادي که به دسته بندي فکر مي کنند، يک زونکن، پوشه و يا کلاسور، چاره کار است. با اتکا به اين روش، اين افراد به راحتي و تنها با يک نگاه سطحي به فهرست مطالب مي توانند موضوع مورد نظر خود را پيدا کنند. عده ديگري از افراد نيز هستند که بر طبق اطلاعات زماني سوژه ها را به خاطر مي آورند. اين دسته از افراد دسته بندي هاي رديفي که به ترتيب از «الف» شروع شده باشد و به «ي» ختم گردد را ترجيح مي دهند. موفقيت اين افراد، زماني تضمين مي شود که بتوانند موضوعات خود را با پيروي از زمان دسته بندي کنند. آنها وقايع را بر اساس زمان و يا تاريخ وقوع آنها به خاطر مي آورند و معمولا در دسته بندي تحمل بيشتري نسبت به گروه اول از خود نشان مي دهند. دليل اين امر کاملا ساده و قابل فهم مي باشد و آن اين است که زمانيکه پرونده هاي کاري برروي ميز شما چيده مي شوند، قديمي ترها در جايگاه پايين تري قرار مي گيرند. سعي نکنيد خودتان را مجبور به پيروي کردن از روشي کنيد که ذهنتان با آن همخواني ندارد. به جاي اين کار، شايسته است که از سيستم سازماندهي طبيعي و ذهني خود کمک بگيريد و در محيط کار همان سيستم را به کار گيريد.
- در هر روز مقدار کمي از آن را انجام دهيد: در خلل فواصل زماني روزانه، براي خود وقتي را در نظر بگيريد و در آن به تميز کردن محيط اطراف خود بپردازيد. اگر احساس مي کرديد چيزهايي به چشمتان مي خورند که اصلا ارزش نگه داشتن را ندارند، مي توانيد آنها را در بايگاني بر طبق سيستم دسته بندي خود فايل بندي نماييد. اگر قسمت هاي کوچکي از اين کار را به صورت روزانه انجام دهيد و در طي هر روز تنها چند دقيقه از وقت خود را به اين کار اختصاص دهيد، به اين نتيجه مي رسيد که در فضايي آکنده از نظم کار مي کنيد و همچنين مي توانيد در آينده در وقت خود تا اندازه بسيار زيادي صرفه جويي کنيد.
- صبح يا بعدازظهر اين کار را انجام دهيد: هر چند وقت يک بار دفتر کار شما نياز به يک نظافت کلي پيدا مي کند. شايد وسايل شما آنقدر بيش از اندازه روي هم انباشته شده باشند و يا آنقدر پرونده هاي دسته بندي نشده داشته باشيد که براي مرتب کردن همه آنها نياز به زير مجموعه سازي هم پيدا کنيد. هر کاري که انجام مي دهيد، فقط بايد مطمئن باشيد که به اندازه کافي بر روي آن وقت مي گذاريد. بايد به اين کار مانند ساير وظايف شغلي خود نگاه کنيد. سعي کنيد حداقل هر دو ماه يکبار يک بعدازظهر و يا صبح را به طور کامل به انجام اين کار اختصاص دهيد; در اينجا باز هم بايد تاکيد کنيم که وقت کافي به اين کار اختصاص دهيد، چرا که اين مطلب، امري نيست که بي حوصله و سرسري بخواهيد آن را از سر خود باز کنيد. با اين وجود بازهم در مرتب کردن هاي روزانه نيز مي بايست سعي کنيد تا فايل هاي مختلف را مجددا چک کنيد تا ببينيد چيزي از قلم نيفتاده باشد و همه چيز در سر جاي خود قرار گرفته باشد.
-موارد ضروري را در پوشه مخصوص به خود ذخيره کنيد: مواردي که زمان تحويل آنها نزديک مي شود را بايد در يک بخش جداگانه ذخيره نماييد. آنها را درجايي بگذاريد که در دسترستان باشند. هميشه فضايي را براي موارد ضروري که ممکن است درآينده به آنها نياز پيدا کنيد، نيز درنظر بگيريد. اين موارد بايد از ساير مدارک جدا شوند و براساس «اولويت تحويل» دسته بندي گردند. مطمئنا زياد اتفاق افتاده است که زمان تحويل بسياري از پروژه ها فرا رسيده، اما به اين دليل که بايد زياد دنبال آنها مي گشتيد و يا فقط صرفا به دليل فراموشي، از انجام آن امور عاجز مانده ايد.
- در صورت امکان از کپي هاي الکترونيکي استفاده کنيد: درصد زيادي از درهم ريختگي روي ميز شما به دليل تعدد ميزان کاغذها و پوشه هاي متنوع ايجاد مي شود. هر گاه که برايتان مقدور بود، از مردم بخواهيد تا مدارک خود را براي شما از طريق پست الکترونيکي ارسال نمايند. سپس آنها را نامگذاري کنيد و در فولدرهاي جداگانه دسته بندي نماييد. موتورهاي جستجوي اينترنتي از جمله google مي توانند در اين زمينه امکانات بي نظيري را در اختيار شما قرار دهند. اما به هر حال شما بايد نسخه تمام پرونده هاي خود را بر روي ديسک سخت کامپيوتر داشته باشيد. اگر تنها به سيستم هاي طبقه بندي اينترنتي اتکا کنيد، کار خطرناک و پر ريسکي را انجام داده ايد،  بنابراين بهتر است کمي وقت بگذاريد و فايل هاي خود را بر روي رايانه شخصي سازماندهي کنيد. اگر به اندازه کافي وقت در اختيار داريد، سعي کنيد برخي از پرونده هاي خود را اسکن کرده و در کامپيوتر نگهداري کنيد. شايد اين کار براي برخي از افراد ديوانه کننده باشد، اما بايد توجه کنيد که اين امر يکي از گام هاي ضروري به منظور رعايت نظم و ترتيب مي باشد.
- از يک تقويم روميزي استفاده کنيد: ممکن است برخي از خود سوال کنند «در جايي که مي توانند از تقويم هاي داخل رايانه شخصي خود استفاده کنند، چرا خود را به زحمت بيندازند و از تقويم روميزي استفاده کنند؟» پاسخ سوال آنها اين است که تقويم روميزي درست در مقابل چشمانتان قرار دارد. سعي کنيد زمان دريافت هر پرونده و همچنين تاريخ تحويل آن را بر روي تقويم خود يادداشت نماييد. همچنان که به مرور زمان ميزان پرونده هاي ضروري روي ميز شما زياد مي شود، به راحتي مي توانيد به تقويم مراجعه کرده و با خيال راحت کليه امور را انجام دهيد. اگر زمان تحويل و کاري که بايد انجام دهيد، همواره در مقابل چشمانتان قرار گيرد، امکان فراموشي به صفر مي رسد.
بيشترين سود را از محيط کار خود ببريد
از سيستمي استفاده کنيد که مناسب شغل و خصوصيات فرديتان باشد و سعي کنيد هميشه آن را به مرحله اجرا نزديک سازيد. هر فردي به خوبي مي داند که کدام روش در مورد او از بازده بالاتري برخوردار است. يک محيط کاري ساده و در عين حال سازمان يافته، مي تواند به راحتي شما را به سمت تحقق اهدافتان رهنمون سازد و خلاقيت و لياقت شما را تا حد بسيار زيادي افزايش دهد. فقط مشکل دنبال کردن يک چنين نظام هدفمند و منظمي است.

+ نوشته شده در  89/11/21ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

جا شمعی با پوست پرتقال - از پوست پرتقال جا شمعی درست کنید

جاشمعی با پوست پرتقال - از پوست پرتقال جاشمعی درست کنید

تاحالا فکر کردین می تونین از پوست پرتقال به عنوان یک جا جاشمعی استفاده کنید؟ حالا توی این آموزش یاد می گیرید که چطوری میشه از پوست پرتقال به عنوان جاشمعی استفاده کرد.

 

 

شمع سازی

 

 

+ نوشته شده در  89/11/20ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش پتینه - آموزش دکوپاژ - آموزش رنگ و ...

قابل توجه همه علاقه مندان هنر پتینه کاری در سراسر ایران!
آموزش مدل از زیباترین کارهای پتینه کاری برای اجرا بر روی دیوار، شومینه، ستون، اتاق کودک، لابی، سالن به صورت الکترونیکی همراه با آموزش گام به گام و توضیحات مناسب
- ارائه طرح پتینه برای ایده گرفتن در ترکیب رنگ ها
- آموزش تکنیک های پایه و طرز کار با وسایل
- معرفی مواد و ابزار کار پتینه
- ارائه مدل های واقعی برای ایده گرفتن
-آموزش گام به گام و توضیحات قابل فهم و ساده
- کاملاً حرفه ای و قابل استفاده برای مربیان کارهای هنری، طراحان دکوراسیون داخلی، مهندسان معماری، هنرجویان رشته های هنری و نقاشان ساختمان

تلفن: ۰۹۱۲۶۰۷۸۵۲۹

حتی ایام تعطیل

+ نوشته شده در  89/11/20ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

بلو جین- لباس جین - جین - تاریخچه جین

بلو جین به عنوان یکی از مهم ترین تولیدات صنعت پوشاک آمریکا در سال ۱۸۷۳ توسط ژاکوب دیویس (Jacob Davis) و لوی استراوس (Levi Strauss) اختراع شد. این دو مهاجر با استفاده از پارچه کتانی، قیطان و نوعی پرچ فلزی، مردمی ترین محصول پوشاک را ساختند. اولین لباس های جین ساخته شده ، لباس کار نامیده می شد. لغت جین در سال ۱۹۶۰ وقتی نسل جوان نام “بلو جین” را بر روی شلوار های مورد علاقه اش گذاشت، رایج شد.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/11/16ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

دکوراسیون رستوارن با آهخرین طراحی مدرن دنیا- دکوراسیون مدرن رستوران - دکوراسیون جدید رستوران -

دکوراسیون رستوارن با آهخرین طراحی مدرن دنیا- دکوراسیون مدرن رستوران - دکوراسیون جدید رستوران -


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/11/16ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

پنیر - تکنیک های درست کردن پنیر در منزل

پنیر به عنوان یکی از مواد غذایی پر مصرف در سبد کالای خانوار ایرانی جایگاه مهمی دارد، برای تهیه بهتر این محصول در منزل به نکات زیر توجه کنید:
 
1.آب جوشیده گرم و بی نمک، پنیر سفت را نرم می‌کند.
2.آب جوشیده و سرد شده بی نمک، پنیر نرم را سفت می‌کند.

3.برای سوراخ شدن پنیر آن را به مدت 6 ساعت در دستمال آغشته به سرکه انگور قرار دهید.   

4.برای طعم دار کردن پنیر آن را به مدت 6 ساعت در دستمال آغشته به اسانس مورد نظر قرار دهید.  

5.برای نگهداری پنیر به مدت طولانی آن را داخل آب ماست بگذارید.

6.اگر دور در ظرف پنیر را چرب کنید دیگر پنیرتان خشک نمی‌شود.

7.برای ته نگرفتن شیر (درزمان جوشاندن آن) به ازای هرلیتر شیر، یک هشتم قاشق چایخوری شکر اضافه کنید.

8.اگر شیرتان ته گرفته بود به ازای هر لیتر شیر، یک هشتم قاشق چایخوری نمک اضافه کنید.

یه ژنیر - طرز تیهه ژ
+ نوشته شده در  89/11/16ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

خانه داری - نگهداری سبزی ها و میوه جات - سیر

بیرون راندن حشرات از سبزیجات
برای آنکه حشرات را از سبزیجاتی مانند گل کلم و کلم و .. . بیرون برانید، مدت 15 دقیقه آن را در آب سردی که با چند قاشق چایخوری نمک یا سرکه مخلوط کرده اید، قرار دهید.
 
خیار سالاد
خیار سالاد را با پوست خورد کنید پوست خیار طعم جالبی به سالاد می‌دهد.
 
بوی مطبوع سیر!
برای آنکه سالاد خوشمزه ای داشته باشید یک حبه سیر را له کرده قبل از آنکه اجزاء سالاد را در ظرف سالاد خوری بریزید سیر را به آن بمالید سالاد شما طعم مطبوعی از سیر به خودخواهد گرفت .
+ نوشته شده در  89/11/16ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

خرد کردن مرغ - طرز خرد کردن مرغ با تصویر

آیا برای خرد کردن مرغ تازه و بسته بندی آن مشکل دارید؟ ما به شما آموزش می دهیم که چگونه این کار را انجام دهید
 
اول دمش را جدا کنید :
 
مطابق شکل با چاقو از وسط به دو نیم قسمت کنید :
 
از قسمت داخل هم برش بدید تا به راحتی از وسط نصف شود :
 
بعد هر تکه را دوباره به دو قسمت تقسیم کنید :
 
قسمت بال و سینه را جدا کنید :
 
قسمت ران را هم به دو قسمت تقسیم کنید :
+ نوشته شده در  89/11/16ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

سبزه آرایی - میوه آرایی - سفره هفت سین

 

منبع: کتاب سبز

 

جهت سفارش با شماره ۲۲۲۱۲۱۸۷ و ۰۹۱۲۶۰۷۸۵۲۹ تماس حاصل فرمایید.

 

 

+ نوشته شده در  89/11/16ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

سس ها - استفاده بهینه از سس

در مورد سس‌ها
برای هم زدن سس به جای قاشق از چنگال استفاده کنید زیرا به این ترتیب سس صاف ترشده و گلوله نخواهد شد.برای غلیظ تر کردن سس‌ها می‌توانید از آرد استفاده کنید. برای این منظور مقداری آرد را در آب حل کنید بصورت خمیر رقیقی در آورده و به تدریج به سس اضافه کنید .
+ نوشته شده در  89/11/15ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آداب لباس پوشیدن در خانه

آداب لباس پوشیدن در خانه

خانمهای محترم به چه زبانی بگوییم که شما را به خدا در خانه زیباتر از بیرون باشید؟ آخه لباس چرک و کثیف و شره و پاره را برای شوهر و .... نمیشود . اینطور سنگ روی سنگ نمیایستد. باور کنید بیشتر مشکلات و مرافه های و بد اخلاقی ها یو ... از همین کار شما ایجاد میشود.

نمیتوانید اینگونه شوهرداری کنید. بیایید بقیه مطلب را اصولی بخوانید و قول دهید عمل کنید!

در خانه باز می شود؛ مثل همیشه رأس ساعت، آقای شوهر از در وارد می شود. خنده اش می گیرد. خبری هست؟ نه! هیچ خبری نیست و نه قرار است باشد اما خانه مثل همیشه نیست. بچه ها هم حتی عوض شده اند. دلشان می خواهد بی خود بخندند. مادر را که نگاه می کنند بیشتر خنده شان می گیرد... چه خبر است؟

▪ ایستگاه
زن مثل همیشه نیست. از کنار آینه بی تفاوت نمی گذرد. می ایستد. نگاهی به خود می کند، به صورتش؛ به دایره گردی که زیرگرد خستگی مخفی شده، و همه چیز از اینجا آغاز می شود؛ از نگاه کردن به خود.

▪ مدار صفر درجه
نگاه کن، نه به آسمان و نه به زمین، بلکه به خودت. آن هم نه از روی عکس ها و میان جمع پر هیاهوی آدم های داخل فیلم، بلکه از صفحه آینه!
فرقی نمی کند این نگاه را من با نشانی یک پدر به آینه بیندازم یا تو به نام یک مادر یا شما که مادر بزرگ یا پدر بزرگ یا بچه این خانه هستید. وقتی من و شما در هر جایگاهی که قرار گرفته ایم نگاهی تازه به خود می اندازیم و قبل از اینکه دیگران ما را ببینند خودمان را می بینیم، اتفاقی که چون سکه ای با لب های کج در گلوی زندگی مان گیر کرده؛ رها می شود و ما را با خود می برد...
یکی از این راه ها تغییر نوع پوشش در خانه است. در حالی که ادعا می کنیم افراد خانواده بیشترین درجه اهمیت را برای ما دارند، اما اگر این طور است چرا ما بدترین پوشش را در میان این عزیزترین ها داریم؟ هر چند نمی توان انتظار داشت با کت و شلوار و لباس شب در خانه گشت اما بی تفاوتی کامل به لباس هایی که می پوشیم هم می تواند رنگ و لعاب زندگی مان را بگیرد. اگر نمی خواهید این اتفاق بیفتد رموز زیر را به خاطر بسپارید.

۱) لباس هایتان را طبقه بندی کنید
همان طور که لباس هایتان را برای مراسم ختم، عروسی، مهمانی های کوچک و بزرگ تقسیم بندی می کنید، این برنامه ریزی را برای لباس های خانگی خود هم داشته باشید، به این صورت که حتما لباسی برای نظافت خانه در نظر بگیرید. همچنین از پیشبند برای پخت غذا استفاده کنید و به این تقسیم بندی، لباس خواب را هم اضافه کنید.

۲) هماهنگ بپوشید
نگاهی به لباس های خانگی که در کمد دارید بیندازید و ببینید کدام یک از این بلوز و شلوارها می توانند با همدیگر پوشیده شوند و به قول معروف ست شوند. با این نگاه، لباس هایی که احتیاج به کامل شدن را دارند انتخاب کنید.

۳) حواستان به جنس لباس باشد
هر لباسی که می خرید باید جنس خوبی داشته باشد. اما این نکته درباره لباس های خانگی برخلاف تصور عموم مهم تر است چرا که این لباس ها بیشتر کثیف می شوند و احتیاج به شست وشوی بیشتری پیدا می کنند. پس گول قیمت ارزان را نخورید و سعی کنید آنچه می خرید جنس خوبی داشته باشد تا به زودی کهنه و بی رنگ و رو نشود.

۴) در خانه، رنگی تر بپوشید
هر کدام از ما یک ردیف رنگی خاص در ذهن داریم اما خانه فضایی است که چهار دیواری بودن و اختیاری بودنش این اجازه و جرأت را به ما می دهد تا رنگ های دیگر را هم امتحان کنیم و رنگ های جدید را هم کثیف کنیم و در نگاه دیگران به خودمان تغییری ایجاد کنیم.
 

+ نوشته شده در  89/11/10ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

برای فنگ شویی آشپزخانه چه کارهایی باید انجام بدهیم یا انجام ندهیم؟

برای فنگ شویی آشپزخانه چه کارهایی باید انجام بدهیم یا انجام ندهیم؟

دست اندر کاران فنگ شویی آشپزخانه را استعاره ای از سلامت افراد می دانند. هر چقدر این محیط گرم تر، پذیرنده تر، تمیز تر و کارا تر باشد، شما سالمتر خواهید بود. اگر شما می خواهید که از لحاظ احساسی، فیزیکی و معنوی بیشتر پیشرفت کنید به پیشنهادات زیر دقت کنید تا فنگ شویی خوبی برای آشپز خانه تان فراهم آورید.

● فنگ شویی آشپزخانه ها " باید ها و نباید ها"

▪ باید: از اجاق گازتان بیش از حد استفاده کنید چرا که اجاق بیانگر توانایی شما برای بالا بردن پتانسیلتان است. هر چه بیشتر آشپزی کنید، خیلی آسانتر می توانید از فواید فنگ شویی در برای سلامتی، ثروت و عشق لذت ببرید.

▪ نباید: چاقو ها و قیچی های تیز را در معرض نمایش نگذارید. حالت انرژی برنده این اشیا می تواند مشاجره، دلواپسی و اضطراب به همراه بیاورد. چاقو ها را در یک جعبه چوبی قرار دهید و قیچی ها را در قفسه بگذارید.

▪ باید: از میوه ها و غذا های تازه لذت ببرید. غذای سالم به دیگران تعارف کردن این امکان را به افراد می دهد تا بدانند که آشپز خانه شما جایی است که در آن می توانند تغذیه شوند و پرورش یابند. یک ظرف بزرگ میوه تازه می تواند از لحاظ سلامت بدنی و روحی شما را تامین کند.

▪ نباید: اجازه ندهید که آشپزخانه در هم و بر هم شود. می تواند باری را بر روی زندگی شما تحمیل کند. اگر شما می خواهید که این بار را بردارید؛ در هم و بر همی های درون کابینت را تمیز کنید و وسائل زائد را بردارید و درون کشو ها و کمد ها را خلوت کنید. انباری خود را مرتب کنید و پیشخوان ها را از هر گونه وسیله ای که در طول روز بلا استفاده است، خالی کنید.

▪ باید: یک کمد برای وسایل اضافی داشته باشید خیلی خوب است که وسیله ای برای نگهداری وسایل عجیب و غریب در خانه داشته باشید و آشپزخانه جای محسوسی برای این کار است. فقط به خاطر داشته باشید که این کمد باید به دقت مرتب شده باشد. روی آن دسته از کمد هایی سرمایه گذاری کنید که برای هر گونه وسیله ای مثل طناب، کلید، باتری ها و چسب های قطره ای و هر چیزی که می خواهید در آنجا بیندازید، جایی وجود دارد.

▪ نباید: وسایل سنگین را روی هم قرار ندهید. این باعث می شود که مدام احساس خستگی و دستپاچگی بکنید. اگر ماهی تابه و قابلمه هایتان را روی هم انبار کرده اید آن قفسه را جایی وصل کنید که مجبور نباشید زیر آن کار کنید یا بنیشینید.

▪ باید: باید تصویر واضحی از ورودی داشته باشید و این کار نه تنها باعث می شود که در هنگام آشپزی احساس آرامش بیشتری بکنید بلکه باعث می شود که بتوانید شانس های دیگر زندگی را هم کشف کنید. اگر اجاق گاز شما رو بروی دیوار قرار گرفته آینه ای قرار دهید تا بازتابی از ورودی داشته باشد. حتی کتری براق روی اجاق گاز هم می تواند این کار را انجام دهد. چرا که سطح آن براق است و می تواند هر حرکتی را در پشت سر شما را نشان دهد.

▪ نباید: آب در روی اجاق به مدت طولانی قرار ندهید. این امر می تواند شما را افسرده کند و نیرویتان را برای زندگی بگیرد. هر زمانی که کارتان با کتری تمام شد، آب آن را خالی کنید.

▪ باید: مطمئین شوید که لوله های شما به درستی کار می کنند. لوله هایی که آب می دهند و شیر آب هایی که چکه می کنند نشان دهنده این مطلب است که ثروت از زندگی شما می رود.

▪ نباید: یادتان نرود که یک نشیمن بسیار راحت در آشپزخانه تان درست کنید هر چه آشپزخانه تان آرامتر و راحت تر باشد راحت تر می توانید عشق و حمایتی که احتیاج دارید تا با آن پیشرفت به پیشرفت برسید را به دست آورید.

+ نوشته شده در  89/11/10ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

رونمایی از نمایشگر فوق باریک و منعطف AMOLEDسامسونگ

رونمایی از نمایشگر فوق باریک
 و منعطف AMOLEDسامسونگ

کاروان سامسونگ در صبح دوم نمايشگاه CES با در دست داشتن صفحه نمايشگر فوق نازک منعطف خود نظر بازديد کنندگان زیادی را به خود جلب کرد.
این صفحه نمایشگر 4.5 اینچی از نوع AMOLED بسیار زيبا و شفاف به نظر می رسد و می تواند همانند یک ورقه کاغذ به راحتی لوله شود و استوانه سيگاری شکلی با قطر يک سانتیمتر را ایجاد کند.
اين محصول از نوع WVGA است و رزولوشن آن 480*840 پيکسل می باشد. سامسونگ می گوید از این نمايشگر منعطف جديد خود در ساخت اسمارت فون ها و تبلت هایی که کلید توليد آنها در سال 2011 زده می شود، استفاده خواهد کرد.


ویژگی منعطف بودن نمايشگر ها از ضخامت های بسیار بسيار اندک آنها ناشی می شود. ضخامت اين نمایشگر نيز تنها 0.3 میلیمتر است و اگر از لبه به آن با دقت نگاه شود، می توان تنها يک خط به چشم دید. در ساخت قالب این نمايشگر از يک زیر لايه پلاستیکی ويژه استفاده شده و لايه AMOLED بر روی يک فویل استيل نصب شده است.
به نظر می رسد که در آینده ای نه چندان دور بتوانيم گوشی موبايل خود را لوله کنيم و آن را همانند یک خودکار سر جيب و يا شايد هم پشت گوش خود بگذرایم!

+ نوشته شده در  89/11/10ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

راهکارهایی برای خرید وسایل دست دوم

ممكن است برخی از افراد به هر دلیلی برای فراهم كردن راحتی و وسایل مورد نیاز خانه خود قادر به خرید اجناس نو نباشند. برای چنین افرادی بهترین راه حل خرید وسایل دسته دوم اما سالم و كارآمد است. در این مورد نكاتی وجود دارد كه هنگام خرید وسایل دست دوم باید به آن‌ها توجه كنید تا بتوانید خرید ایده‌آلی داشته باشید.

 

میزان دشواری: ساده
مدت زمان مورد نیاز: متغیر
 
 
و اما این كار را چگونه انجام دهیم؟
1) بازرسی دقیق وسایل:
این مسئله اولین چیزی است كه باید به آن توجه كنید زیرا شرایط ظاهری و ساختاری یك وسیله می‌تواند نمایانگر كیفیت آن باشد. اگر می خواهید مطمئن شوید وسیله‌ای كه چندماهی مورد استفاده قرار گرفته و در حال حاضر شما می خواهید آن را خریداری كنید، در آستانه خرابی و ویرانی نیست، به جای اینكه سریعا آن را انتخاب كنید، مدتی را به وارسی و مشاهدات دقیق بپردازید. به عنوان مثال اگر چوبی است ببینید با كیفیت ساخته شده است و قطعات مختلف آن محكم و اصولی به هم متصل شده‌اند یا خیر. آنگاه با اطمینان آن وسیله را خریداری كنید نه با ترس!


2) آزمون وسیله:
چنانچه وارسی دقیق و همه جانبه وسیله ممكن است آن را تست كنید. برای مثال اگر قصد خرید كاناپه دست دومی را دارید، روی آن بنشینید و میزان راحتی پشتی آن و نرمی و راحتی تشك آن را تست كنید. دقت كنید كه آیا هنگام استفاده صداهای ناهنجار به گوش می‌رسد یا خیر. پس از تایید به خریداری وسیله بپردازید.


3) سنجش فضای مورد نظر:
شما برای وسیله‌ای كه خریداری می‌كنید هزینه می‌كنید و باید از آن استفاده كنید و لذت ببرید. بنابراین قبل از اقدام برای خرید، مقیاس فضای مورد نظر را در نظر بگیرید و اگر قرار است وسیله را از راه‌پله بالا ببرید، عرض راه‌پله را نیز مدنظر داشته باشید تا هنگام حمل و نقل وسیله به خانه دچار دردسر نشوید.


4) در نظر گرفتن بودجه لازم:
تعیین كنید كه قصد دارید چه مقدار بودجه برای خرید وسایل مورد نیاز خود هزینه كنید و آن را برای خرید كنار بگذارید. ضمنا هزینه بار و تحویل وسیله را نیز فراموش نكنید.


5) پیدا كردن جای مناسب و مطمئن برای خرید:
دكوراسیون یك فضا با وسایل دست دوم نیز ممكن است اما به شرطی كه وسایل سالم و تمیزی را از مكانی مطمئن خریداری كنید. برای خرید وسایل دست دوم می‌توانید به اینترنت و یا فروشگاه های مخصوص این نوع اجناس مراجعه كنید و یا اینكه سری به نیازمندی‌های روزنامه بزنید. در این صورت موارد مناسبی را پیدا خواهید كرد.

خرید وسایل دست دوم برخلاف تصور افراد كار ساده‌ای نیست و نیاز به دقت و توجه زیادی دارد تا خرید منتهی به ضرر و پشیمانی خریدار نشود و رضایت او را به دنبال داشته باشد.
+ نوشته شده در  89/11/09ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

تزیین منزل با رنگ سبز- رازهای نهفته رنک سبز - دکوراسیون منزل با رنگ سبز

 

دکوراسيون سبز

 

 

شايد انطباق رنگ‌ها کاري سخت و کسل‌کننده باشد، اما يادگيري انتخاب صحيح چند رنگ و قرار دادن آنها در کنارهم، حاصلي عالي براي يک اتاق خواهد داشت. دراين اتاق سايه‌هاي ساده‌اي از سبز زيتوني درتمام اتاق پراکنده است و باعث شده است که وسايل اتاق با هم هماهنگ و متحد باشند. حتي در شومينه هم از رنگ سبز استفاده شده است.

 

 دکوراسيون سبز

 

يک انتخاب زيرکانه:

مصرف زياد از رنگ‌ها مي‌تواند تأثير آنها را از بين ببرد. دراين آشپزخانه خصوصياتي چون اسباب استيل، ديوارهاي مرمري و لوستر زيبا کانون توجه مي‌باشند، اما با قرار دادن تنها يک رنگ سبز زمردي در فرش، زيبايي به فضا داده شده است.

 ادامه تصاویر را در ادامه مطلب مشاهده فرمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/11/09ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

سس خردل - چگونه سس خردل در منزل تهیه کنیم. طرز تیهه س خردل

سس خردل
همانطور که از نام این سس پیداست در آن از خردل استفاده می شود. دانه های خردل را از درخت خردل می گیرند. درخت خردل برای انسان موارد استفاده گسترده ای دارد و یکی از این موارد هم کمک به تهیه سس خردل است. سس خردل تهیه شده از دانه های سیاه خردل اصولاً تندترین نوع سس خردل است. اگر در حین طبخ سس خردل به غذا افزوده شود در اثر حرارت بیشتر خواص خود را از دست می دهد.

طرز تهیه:
به طور عمده سس خردل طعم غذاها را به طور چشمگیری تغییر می دهد و در اروپا طرفداران بسیار زیادی دارد. برای تهیه این سس، خردل آماده شده را در روغن سبزیجات، و سرکه می خوابانند و سپس نمک، شکر و سایر چاشنی های رایج را به آن اضافه می کنند.

انواع سس خردل:
امروزه در بازارهای جهانی چیزی در حدود بیش از 101 نوع سس خردل مختلف وجود دارد. سس خردل باهامایی و جامائیکایی نستاً تندی کمتری دارند . سس خردل سرشار از سدیم می باشد و حاوی تخم مرغ نیز هست. سس خردل چینی هم بسیار تند است به همین دلیل در همه جا مورد استفاده قرار نمی گیرد.
سس خردل دیجن هم یکی از انواع معروف خانواده سس های خردل است که طرفداران بسیار زیادی دارد و عموماً در فرانسه تولید می شود و از دانه های قهوه ای خردل و خواباندن آن در سرکه تهیه می شود. سس خردل زمانیکه با کچاپ مخلوط می شود، طعم دلچسبی را به انواع برگر ها می دهد.

سس باربکیو خردل هم خوشمزه است و طعم ترش و شیرینی به گوشت می دهد. اگر می خواهید کباب شما طعم لذیذی پیدا کند حتماً قدری سس خردل به آن اضافه کنید. برای مطبوع تر کردن مرغ و کباب های بریانی نیز می توانید از آن استفاده کنید.
 
سس خردل عسلی:سس خردل عسلی یکی دیگر از انواع سس خردل است که به شیرین بودن شهرت دارد و با بسیاری از غذاهای خوشمزه مورد استفاده قرار می گیرد. دارای خاصیت غذایی بالایی است و فاقد چربی های متداول در سس ها می باشد. البته برای تهیه این سس دستور العمل های مختلفی وجود دارد اما اگر می خواهید سس طعم خوبی داشته باشد باید از مواد اولیه با کیفیت و تازه استفاد کنید تا سس شما خوش طعم شود.
موارد مصرف :ترکیبات سس در مناطق مختلف جغرافیایی متفاوت است. شما می توانید سس خردل را در ساندویچ بریزید و یا آنرا به سیب زمینی سرخ کرده، مرغ بریان و سالاد نیز اضافه کنید. این سس هم رنگ خوبی به غذاها می دهد و هم عطر و طعم مناسبی در بر دارد. این سس برای خوشمزه تر کردن ساندویچ های تنوری و پنیری، و ماهی سوخاری نیز به کار گرفته می شود. برخی از انواع سس های خردل عسلی حاوی عصاره هلو، اسفناج و گردو نیز هستند و دارای خواص بی شماری برای سلامتی می باشند.برخی از سس ها دارای میزان کمی چربی هستند و برخی دیگر حاوی مقادیر بالایی چربی می باشند. برخی از انواع سس های خردل هستند که دارای حداقل میزان کربوهیدارت هستند و از شیرین کننده ها در آنها استفاده نشده است. اگر به دنبال طعم خوب غذاها هستید پس حتماً باید از سس خردل روی سبزیجات، مرغ و گوشت استفاده کنید. اگر هم می خواهید که وزن خود را کم کنید، بهتر است از انواع رژیمی آن استفاده کنید که البته ممکن است طعم سس خردل واقعی را نداشته باشند.
ارزش غذایی سس خردل
  در هر 100 گرم:70 کیلو کالری
+ نوشته شده در  89/11/09ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

سبزه آرایی - میوه آرایی - سفره هفت سین

 

منبع: کتاب سبز

 

جهت سفارش با شماره ۲۲۲۱۲۱۸۷ و ۰۹۱۲۶۰۷۸۵۲۹ تماس حاصل فرمایید.

 

 

+ نوشته شده در  89/11/09ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

سبزه سفره هفت سین - جدید و زیبا و مدرن

برگرفته از سایت مرقوم در بالا

جهت سفارش با شماره ۲۲۲۱۲۱۸۷ و ۰۹۱۲۶۰۷۸۵۲۹ تماس حاصل فرمایید

+ نوشته شده در  89/11/09ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

مدلهای سبزه - متنوع و مدرن و زیبا

منبع: کتاب سبزه

+ نوشته شده در  89/11/08ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

تمیز كردن دیوار كاشی و سرامیك

تمیز كردن دیوار كاشی و سرامیك


تمیز كردن دیوارهای روغنی:
تمیز كردن دیوارهایی كه رنگ روغنی دارند هم سریع‌تر و هم آسان‌تر از دیوارهایی است كه رنگ پلاستیكی دارند. برای پاك كردن این دیوارها می‌توانید از‌ محلول زیر استفاده كنید. یك لیتر آب گرم را با 2 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی و 1 قاشق آمونیاك تركیب كنید و با یك تكه ابر روی دیوارها بكشید. فقط توجه داشته باشید كه هنگام استفاده از این پاك‌كننده از دستكش استفاده كنید.
‌تمیز كردن كاشی و سرامیك:
یك پیمانه آمونیاك، یك‌چهارم پیمانه جوش‌شیرین و یك‌دوم پیمانه سركه را در یك سطل آب داغ مخلوط كنید و روی كاشی‌ها و سرامیك‌ها بكشید. از این فرمول برای پاك كردن دیوارهای رنگ روغنی نیز می‌توانید استفاده كنید.

پاك كردن سفیدك‌های روی كاشی و سرامیك:
اگر یك تكه لیموترش و یك پنبه آغشته به سركه را روی این لكه‌ها بكشید از بین خواهد رفت.

‌ تمیز كردن لكه شمع از روی كاغذ دیواری:

ابتدا با قرار دادن تكه‌ای یخ روی محل مورد نظر پارافین را جدا كنید. سپس یك تكه كاغذ مومی را روی پارافین باقی مانده قرار دهید و روی آن را اتوی گرم بكشید.

اگر اجاق گاز شما كثیف شده و نمی‌خواهید از مواد شیمیایی و محصولات آماده استفاده كنید، می‌توانید نیم پیمانه آب داغ را با نصف پیمانه جوش‌شیرین خوب مخلوط كرده و با یك برس نرم روی جرم‌های اجاق‌گاز بمالید. پس از 15 دقیقه نیز آن را با پارچه‌ای تمیز كنید. همچنین می‌توانید 3 قطره مایع ظرفشویی و 5 قاشق غذاخوری جوش‌شیرین و 5 قاشق سركه سفید را مخلوط كرده و خوب به هم بزنید تا خمیری نرم درست شود. حالا این خمیر را به محلی كه جرم گرفته بمالید و پس از 15 دقیقه آن را تمیز كنید. مطمئن باشید اجاق‌گاز شما تمیز و براق خواهد شد.

تلفن چه در خانه و چه در محل كار مورد استفاده افراد مختلف قرار می‌گیرد. بنابراین مكانی مناسب برای قرار گرفتن انواع آلودگی و میكروب است اما برای این كه گوشی تلفن شما پاك و تمیز باشد، می‌توانید یك یا دو مرتبه در‌ هفته با استفاده از پنبه‌ای آغشته به الكل، تلفن را تمیز كنید.

+ نوشته شده در  89/11/06ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

ساخت کرم مرطوب کنند ه طبیعی

خودتان کرم مرطوب کننده ی طبیعی و بسیار موثر برای پوستتان درست کنید!

اگر پوست شما از انواع پوستهای بسیار خشک است و نیاز به رطوبت و آبرسانی دارد ، این یک نسخه ی سریع و ساده است تا بتوانید خود مرطوب کننده ای مفید که البته کاملا با مواد طبیعی تهیه می شود را داشته باشید کافیست مواد اولیه را آماده کرده و دستورالعمل را دنبال کنید:

مواد لازم:

2فنجان گلبرگ خشک شده ی گل محمدی
50 میلی لیتر روغن بادام یا روغن زیتون
یک قاشق چایخوری روغن بذر کتان
15 قطره روغن گل رز
5 گرم موم تازه که به جای آن میتوانید از وازلین نیز استفاده کنید.
همه ی این مواد در عطاریها یافت میشود.

طرز تهیه:
گلبرگها را در آسیاب کاملا پودر کنید، سپس در ظرفی بریزید بعد روغن بادام یا روغن زیتون را به آن اضافه کنید .
روی ظرف را بپوشانید و بگذارید 3 هفته در این حالت باقی بماند و بعد از این مدت ، موم یا وازلین را کمی حرارت دهید تا رقیق و نرم شود سپس آن را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا کمی سرد شود اما ولرم باشد و در همین حال روغن بذر کتان و گل رز را به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود، آن را در یک قوطی در دار ریخته و به عنوان کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

+ نوشته شده در  89/11/06ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش - طرز تهیه ی خمیر نمكی و طریقه ی ساخت ظروف زینتی با آن

طرز تهیه ی خمیر نمكی و طریقه ی ساخت ظروف زینتی با آن


 

خمیر نمكی خمیری فرم پذیر است كه به راحتی با حداقل مواد كه در هر آشپزخانه ای یافت می شود تهیه می شود و با آن می توان تزئینات و وسایل بی شماری ساخت. این خمیر علاوه بر خاصیت فرم پذیری فوق العاده و نیاز به هزینه ناچیز پس از پخت نیز دارای استحكام قابل ملاحظه ای است كه موجب می شود وسایل ساخته شده از آن برای مدت ها قابل نگهداری و استفاده باشند. كافی است یك بار روش تهیه و كار با آن را فرا بگیرید و سپس با تكیه بر خلاقیت و سلیقه خود از آن برای ساخت وسایل تزئینی بی شمار و نامحدود سود ببرید. برای تهیه خمیر نمكی به مواد زیر نیاز دارید:

270 گرم آرد سفید (دو پیمانه سر صاف)

320 گرم نمك آشپزخانه (یك پیمانه سر صاف)

180 میلی لیتر آب (سه چهارم پیمانه)


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/11/06ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

بهترین رابطه کدام است؟ مشخصات بهترین رابطه در زندگی

در عصر یخبندان بسیاری از حیوانات یخ زدند و مردند.

 

می گویند خارپشتها وخامت اوضاع رادریافتند تصمیم گرفتند دورهم جمع شوند و بدین ترتیب همدیگررا حفظ کنند...

 

وقتی نزدیکتر به هم بودند گرمتر میشدند ولی خارهایشان یکدیگررا زخمی میکرد

بخاطرهمین تصمیم گرفتند ازهم دور شوند ‫ولی از سرما یخ زده میمردند...

ازاینرو مجبور بودند یا خارهای دوستان را تحمل کنند، یا نسلشان از منقرض شود.

پس دریافتند که بهتر است باز گردند و گردهم آیند و آموختند که : با زخم های کوچکی که همزیستی با کسان بسیار نزدیک بوجود می آورد زندگی کنند ، چون گرمای وجود دیگری مهمتراست...

و این چنین توانستند زنده بمانند...

بهترین رابطه این نیست که اشخاص بی عیب و نقص را گردهم می آورد بلکه آن است هر فرد بیاموزد با معایب دیگران کنارآید و خوبیهای  آنان را تحسین نماید...   

+ نوشته شده در  89/11/02ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

اتاق خواب مدرن - تزیین اتاق خواب - اتاق خواب عروس

Wonderful Bed Room Interior Design Ideas78 Wonderful Bed Room Interior Design Ideas

اتاق خواب مدرن:

این اتاق با تمام سادگی ولی زیبایی خاصی دارد. ۱- برای سقف بسیار زیبا و ۲ به ججهت نصب آیینه تمام قد در اتاق خواب در سمت دیگر اتاق شما تصویر بسیار بزرگی از منظره مدرن میبینید. اگر شما ازاین تصاویر لذت نمیبرید، میتوانید تصاویر دلخواه خود را نصب کنید.

Bed Room Luxury House Plans Interiors66 Bed Room Luxury House Plans Interiors

Gorgeous Bed Room Interior Design Ideas64 Gorgeous Bed Room Interior Design Ideas

اتاق خوابهای مدرن و زیبا

+ نوشته شده در  89/11/02ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

نکته های مهم در اسباب کشی

نکته های مهم در اسباب کشی

1) لیستی از کارهایی که باید انجام گیرند،با حفظ ترتیب و زمان بندی و همچنین لوازمی که باید جا به جا شوند، بر روی کاغذ یادداشت کرده، سپس مرحله بسته بندی را آغاز کنید.

2) بدانید برای بسته بندی به چه موادی نیاز است:طناب، جعبه های ضخیم مقوایی در اندازه های مختلف (شما می توانید این قبیل جعبه ها را از فروشگاه هایی مانند سوپرمارکت ها به مبلغ اندک خریداری کنید)، جعبه های پلاستیکی یا چوبی مخصوص میوه، پارچه، چسب نواری محکم و پهن، منگنه، برچسب، بند، پلاستیک های حباب دار مخصوص بسته بندی شکستنی ها، روزنامه های باطله، ماژیک درشت مشکی یا آبی و قرمز برای بسته بندی نیاز است.

لطفا بقیه را در ادامه مطلب ملاحظه فرمایید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/11/02ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

چگونه در لباس های فصل سرما مناسب به نظر برسید

چگونه در لباس های فصل سرما
مناسب به نظر برسید

چگونه می توانیم با لباس هاي ضخيم زمستاني لاغر به نظر برسیم و اندامی متناسب را از خود به نمایش بگذاریم؟ در اینجا نکاتی را درباه پوشیدن لباس های زمستانی به شما پیشنهاد می کنیم:

1- لباس های زیر گرمی بپوشید که کاملا اندازه و مناسب اندام شما است. این گونه لباس هاي زیر باید درحالی که بدن شما را بدون ایجاد حجم اضافی در برابر سرما عایق می کنند و شما را گرم نگاه می دارد، تهویه خوبی نیز داشته باشند. در این صورت می توانید در یک زمستان معتدل از یک یا دو لایه از لباس های خود صرفنظر کنید. هر چه تعداد لایه های لباس کمتری بپوشید، لاغرتر به نظر می رسید. لباس زیر شما باید تنگ و چسب باشد. فایده لباس زیر زمستانی چسبان این است که تقریبا مانند یک شکم بند و کمربند عمل می کند و از برجسته کردن شکم و چاقی شما جلوگیری می کند و شما را لاغرتر نشان می دهد.

2- اگر قصد دارید که در زمستان دامن یا پیراهن بپوشید، با پوشیدن جورابهای ساق بلند چسبان پشمی پاهای خود را لاغرتر نشان بدهید. جورابی به رنگ مشکی یا خیلی تیره انتخاب کنید تا بیشتر تاثیر لاغری داشته باشد.

3- با پوشیدن لباس هایی که از پارچه های گرمتری تهیه شده است، از لایه های لباس کمتری استفاده کنید. به جای لباس های نخی ضخیم و کلفت، لباس های پشمی یا ابریشمی بپوشید.

4- کتهایی را بپوشید که متناسب اندام شما است. یک کت بسیار تنگ و چسبان با بادکردگی و حجم ناخوشایند و بد منظره باعث می شود تا چاق تر به نظر برسید. کتی که به خوبی اندازه و متناسب بدن شما است، اندام شما را خوب و جالب نشان می دهد.

5- با پوشیدن یک شال پشمی بارنگ مجلل و پر جلوه خود را گرمتر سازید. این شال باعث افزایش حجم هیکل شما نمی شود، در عوض ظاهر شما را به شکل زیبایی آراسته می کند.

+ نوشته شده در  89/11/02ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش - ترکیب رنگها برای گلسازی

ترکیب رنگها برای گلسازی

صورتی + زرد = كرم

قرمز + سفید = صورتی

قرمز + مشكی = زرشكی

آبی + مشكی = سورمه ای

آبی + سفید = آبی كمرنگ

سبز + مشكی = سبز یشمی

نارنجی + قهوه ای = حنایی

سفید + سیاه = خاكستری

قرمز + آبی = بنفش

قهوه ای + قرمز = گلبهی

سفید + زرد = شیری

قرمز + مشكی + زرد = قهوه ای روشن

بنفش + قرمز = سرخابی

قرمز + سبز = قهوه ای

قرمز + زرد = نارنجی

+ نوشته شده در  89/11/02ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

5 توصیه برای تنش‌زدایی از اتاق‌خواب

5 توصیه برای تنش‌زدایی از اتاق‌خواب

ما به طور متوسط حدود یک‌سوم عمرمان را در خواب می‌گذرانیم بنابراین چرا استرس را از اتاق‌خوابمان دور نکنیم؟ این 5 نکته به شما کمک می‌کند تا فضایی امن و آرام در اتاق‌خوابتان ایجاد کنید:

ما به طور متوسط حدود یک‌سوم عمرمان را در خواب می‌گذرانیم بنابراین چرا استرس را از اتاق‌خوابمان دور نکنیم؟ این 5 نکته به شما کمک می‌کند تا فضایی امن و آرام در اتاق‌خوابتان ایجاد کنید:

1 یک فضای تمیز و مرتب، ذهن را آرام می‌کند بنابراین هر نوع به‌هم‌ریختگی را از اتاق‌خواب‌تان دور کنید. لباس‌هایی که روی صندلی ریخته، بردارید و برای کتاب‌های گردوخاک گرفته یک قفسه بخرید.

2 یک‌بار در هفته، گل تازه‌ای در اتاق خواب‌تان قرار دهید. زندگی در مجاورت گل‌ها آرامش‌بخش است.

3 رایحه و عطر خوش را فراموش نکنید. در رایحه‌درمانی از برخی بوها برای کاهش استرس استفاده می‌شود. راه‌های آسان و مختلفی برای تولید این بوها در اتاق‌خواب وجود دارد. می‌توانید مخلوطی از گیاهان خشک و روغن‌های خوشبو را در یک عطردان بریزید یا یکی دو قطره از روغن معطر موردعلاقه‌تان را با 5 میلی‌لیتر آب مخلوط و در هوا اسپری کنید. عطر نارنج، لیمو، بابونه، اسطوخودوس، مرزنگوش، بهارنارنج، چوب صندل و سنبل‌الطیب آرامش‌بخش هستند.

4 هنگام انتخاب رنگ اتاق‌خواب، آبی را انتخاب کنید. محققان می‌گویند رنگ آبی بر سیستم اعصاب خودكار تاثیر می‌گذارد و ضربان قلب و فشارخون را پایین می‌آورد. طرفداران رنگ‌درمانی می‌گویند آبی تاثیر آرامش‌بخشی دارد و موجب می‌شود خواب آرامی ‌داشته باشید. در اتاق‌خواب از بالش، پتو و قالیچه آبی استفاه کنید.

5 برخی نکته‌های فنگ‌شویی را اجرا کنید. طبق این نظم کهن، قرارگیری مناسب عناصر یک اتاق به ایجاد جریان انرژی و تعادل نیروها کمک می‌کند. پیشنهاد می‌شود تختخواب را در جهت مخالف در اتاق طوری که با در، روی یک خط مورب قرار بگیرد، بگذارید. تخت را طوری قرار دهید که پنجره سمت راست‌تان باشد و میز کار و کامپیوتر را از اتاق‌خواب دور کنید.

+ نوشته شده در  89/11/02ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

طریقه ساخت انواع شمع های ساده

طریقه ساخت انواع شمع های ساده

وسایل لازم:

- پارافین

- رنگ مخصوص شمع

- فتیله

- قالب در اشكال مختلف( قالب های یك تكه یا دو تكه)

مراحل انجام كار:

1- ابتدا قالب را فتیله گذاری كنید.

2- پارافین مذاب را به رنگ دلخواه درآورید و درون قالب بریزید و بگذارید كاملاً سرد شود.( در قالب های یك تكه، فتیله گذاری در پایان كار انجام می شود.)

3- شمع را از قالب جدا كنید.

گالری عكس

+ نوشته شده در  89/11/02ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

ساخت نمای مرمری برای شمع

برای تغییر نمای ظاهری شمع‌های ساده روش‌های مختلفی وجود دارد.
روش‌های مختلفی مانند اجرای تکنیک‌های رنگ‌آمیزی و همچنین استفاده از لوازم مختلف تزئینی مصنوعی و طبیعی مانند تور، روبان، صدف، گل خشک و غیره؛ ولی راه‌های دیگری نیز برای این منظور می‌توان به‌کار برد.
یکی از این راه‌ها ایجاد نمایی از سنگ مرمر با تکنیک لایه‌گذاری روی شمع‌های ساده است.
پس اگر شمع ساده‌ای به رنگ سفید خریده‌اید یا اینکه خودتان شمعی قالبی درست کرده‌اید و حالا می‌خواهید نمای آن را با روش خاصی تغییر دهید، تکنیک زیبای مرمر را انتخاب کنید.
● مواد لازم
▪ شمع قالبی کروی‌شکل 
▪ پوست‌کن 
▪ ۴ عدد کاسه گود فلزی 
▪ رنگ پودری به رنگ‌های صورتی، سفید و آبی
● طرز تهیه 
در قسمت ادامه مطلب با ما همراه باشید
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/11/02ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

پرسش‌های مصاحبه گوگل: مدیر بازاریابی محصول

پرسش‌های مصاحبه گوگل: مدیر بازاریابی محصول
- درباره محصول و تکنولوژی گوگل چه می دانید؟
- طی یک سمینار مربوط به محصولات AdSense یا AdWords چه عنوان می‌کنید؟
- رقبای گوگل چه کسانی هستند، و گوگل چگونه با آنها رقابت می‌کند؟
- هرگز از محصولات گوگل استفاده کرده‌‌اید؟ جیمیل؟
- اگر شما مدیر بازاریابی محصول برای جیمیل باشید، چگونه برنامه‌ریزی می‌کنید تا به ۱۰۰ میلیون مشتری در ۶ ماه برسید؟
- فکر می‌کنید که گوگل روزانه چه میزان پول از تبلیغات در جیمیل کسب می‌کند؟
بقیه را در ادامه مطلب مشاهده فرمایید
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/11/02ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

ده نوع کاربر تلفن همراه، که روی مخ شما هستند!!

ده نوع کاربر تلفن همراه،
که روی مخ شما هستند!!

۱ ) بلوتوث باز ها
این قشر که بیشتر در مترو یافت میشوند در گوشه ای نشسته و اکثراً روی لبانشان لبخند پلیدی نقش بسته است، گوشی مورد علاقۀ آنها sonyericsson میباشد و گاهاً تا چند مموری موبایل در جیبهایشان پیدا میشود.

۲ ) عهد بوق ها
این افراد معتقدند که تا وقتی یک گوشی کار کند باید آن را نگه داشت، با چسب و هزار ترفند دیگر گوشی شان را سر پا نگه میدارند و وقتی شما و گوشی تان را میبینند سری به نشانۀ تأسف تکان میدهند و میگویند: ” مگه اون قبلیت چه ایرادی داشت ؟”

۳) آیفون دارها
دو دسته هستند، دستۀ اول واقعاً شعورشون به استفاده از آیفون میرسد و به درستی از قابلیت های بالای این گوشی استفاده میکنند، اما دستۀ دوم افرادی هستند که تنها پول ِ لازم برای تهیه این گوشی را دارند و هدفشان نیز تنها یک چیز است: ” حسودیت شد ؟ ”

۴) Black Berry دار ها
این قشر در ایران کمتر یافت میشوند، انسانهایی که زندگی شان کارشان است و سرشان را از گوشیشان بالا نمی آورند، مدام در حال ور رفتن با موبایلشان هستند و اکثراً کت و شلوار به تن دارند.

۵) کمرآویز ها
این افراد نه تنها گوشی بلکه سایر وسایلشان را نیز با پوشش هایی زشت به کمربند خود آویزان میکنند. صدای باز شدن چسب جلد موبایشان هنگامی که میخواهند گوشیشان را جواب دهند باعث میشود که سرتان را به دیوار بکوبید !

۵) خاموش نشدگان
آدمایی که تو تئاتر و سینما گوشی تلفنشان رو سایلنت نمیکنند و شما معمولاً به آنها چپ چپ نگاه میکنید، خب تا اینجای کار عیبی ندارد، شاید یادشان رفته باشد ! ولی وقتی با موبایلشان شروع به حرف زدن هم میکنند دیگر تحملشان سخت میشود …

۶) بلندگویان
این کاربران معمولاً در محیط های سر بسته و تاکسی ها شروع به صحبت با موبایلشان میکنند و وای به روزی که با طرف مقابلشان اختلاف نظر داشته باشند و صدایشان را بالا ببرند ! در کل خیلی دوست دارند که بگویند: ” آره ! من خیلی آدم مهمی هستم ”

۷) دو نفره ها
قشری نایاب اما موجود ! زوج هایی که برای نشان دادن اینکه چقدر با هم تفاهم دارند گوشی هایشان را با هم سِت میکنند ! یک مدل و حتی یک رنگ ! به شدت تهوع آور !

۸ ) اس ام اس باز ها
دو نوع هستند ! اول جوانانی که با دوستانشان در هرجا و هرمکان به اس ام اس بازی مشغول هستند، برایشان مهم نیست که در مهمانی هستند یا سر میز شام، موبایلشان دستشان است و اس ام اس شان را میدهند ! اما نوع دوم، میانسال هایی که به فرستادن جک های ۱۰ سال پیش میپردازند و هنگامی که اس ام اسی هم برایشان می آید، در حالی که سیبیل هایشان در هوا تاب میخورد، قاه قاه میخندند، در موارد سیگاری جمع شدن خِلت در گلو موقع خنده هم مشاهده شده …

۹ ) دوربین به دست ها
در یک حادثه برایشان مهم نیست کسی احتیاج به کمک داشته باشد یا نه، اولین واکنششان در آوردن موبایل و فیلم گرفتن است ! برایشان مهم نیست که دستتان در دماغتان باشد، دوست دارند در آن لحظه از شما عکس بگیرند.

۱۰ ) فیستول بندیلک دار ها
معمولاً در بین دختران یافت میشوند ! افرادی که آنقدر به گوشیشان تزئین آلات آویزان میکنند که گوشیشان آن بین گم میشود ! تلق تولوق ِ این وسایل برای اطرافیان چندان خوشآیند نیست.

+ نوشته شده در  89/11/02ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

جدیترین مدلهای شمع 2011

+ نوشته شده در  89/11/02ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

میز آرایی جدید و زیبا جهت مراسم عروسی - بله برون - نامزدی و ...

 

 

 

+ نوشته شده در  89/11/01ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

گل آرایی و بسته بندی کادو والنتاین

01 Box 3 RED Roses                           01 Box 3 Roses Pink

 01 Roses Chocolates Bear Balloons

+ نوشته شده در  89/11/01ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   |