هنر و مهارتهای زندگی

دکوراسیون سفره عقد تزیین خنچه عقد میز نامزدی دکوپاژ چیدمان جهیزیه روبان دوزی هنر دستی پتینه آشپزی

معنی رنگها

معنای رنگها در فرهنگ های مختلف

در هر فرهنگی ، تداعی های مردم ، مبتنی بر روابطی است
که آنها بین رنگ ها و معنایشان پدید می آورند. به عنوان
مثال درغرب، سبز به امیدواری، سفید به خلوص، سیاه به
عزاداری،قرمز به عشق یا انقلاب و زرد به دشمنی وکینه
توزی
نسبت یا ربط داده می شود. در حالیکه در چین، سفید به پرهیز
گاری و زرد به اعتماد و روراستی وسیاه به کدورت و بی علاقگی مربوط می شود. در فرهنگ هند،قرمز به معنای جاه طلبی و آرزوست...

شواهدی در دست است که معانی و ترجیحات رنگ، قابل فراگیری و نیز قابل تغییر است.
رنگ درمانی
در برخی از فرهنگ‌های قدیمی، از جمله مصری‌ها و چینی‌ها، از رنگ‌ها برای درمان استفاده می‌شده است. این کار که گاهی به آن نور درمانی یا رنگ شناسی نیز گفته می‌شود هنوز هم به عنوان روش درمان جایگزین مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در این روش:
از رنگ قرمز برای تحریک بدن و ذهن و افزایش تمرکز استفاده می‌شود.
از رنگ زرد برای تحریک اعصاب استفاده می‌شود.
از رنگ نارنجی برای بالا بردن سطح انرژی استفاده می‌شود.
از رنگ آبی برای کاهش درد و تسکین بیمار استفاده می‌شود.
از رنگ نیلی برای تسکین ناراحتی‌های پوستی استفاده می‌شود.
پژوهش‌ها نشان داده‌اند که در بسیاری از موارد، تاثیرات رنگ‌ها در تغییر حالت افراد، تاثیراتی زودگذر و موقتی بوده است. برای مثال، قراردادن افراد در اتاق آبی ممکن است در ابتدا احساس آرامش در آن‌ها به وجود آورد امّا این اثر پس از آن که آن‌ها آرامششان را بازیافتند، به تدریج کاهش خواهد یافت.
در بیمارستان های روانی بیماران تند خو را تحت تاثیرمداوم رنگ آبی و بیماران منزوی وبی تحرک را با رنگ زرد مداوا می کنند ؛زیرا این رنگ تحریک کننده ذهن و هوش نیزهست و شدیداً موجب تقویت فکرانسان می گردد.
رنگ آبی ،مشترک بین آسمان و زمین و مانند رنگ سبزموجب تقویت چشم است . خداوند این رنگ ها را برای تسکین و آرامش ناراحتی و خستگی ها آفریده است؛از این روست که پزشکان آنرا برای اتاق بیماران تب دار نیز تجویز می کنند
روانشناسی رنگ سیاه
سیاه تمام نورها در طیف رنگ‌ها را جذب می‌کند.
سیاه معمولاً به عنوان نماد ترس یا شیطان مورد استفاده قرار می‌گیرد امّا به عنوان نشانگر قدرت نیز شناخته می‌شود. از رنگ سیاه برای نشان دادن شخصیت‌های خطرناک مثل دراکولا و یا جادوگران استفاده می‌شود.
رنگ سیاه در بسیاری از فرهنگ‌ها برای مراسم سوگواری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این رنگ همچنین نشانگر غمگینی، جذابیت جنسی و رسمی بودن است.
در مصر قدیم، رنگ سیاه نشانگر زندگی و تولّد دوباره بود.


روان‌شناسی رنگ سفید
رنگ سفید، نماد معصومیت و پاکی است.
رنگ سفید می‌تواند در انسان احساس فضای بیشتر به وجود آورد.
رنگ سفید معمولاً نشانگر سرما، پاکیزگی و آرامش است. اتاقی که کاملاً به رنگ سفید نقاشی شده باشد ممکن است جادار و بزرگ به نظر آید امَا خالی و سرد است. بیمارستان‌ها و کادر پزشکی از رنگ سفید برای ایجاد حس پاکیزگی استفاده می‌کنند.

روانشناسی رنگ قرمز

رنگ قرمز، رنگ گرمی است که برانگیزاننده هیجانات قوی است.
رنگ قرمز، نشانگر عشق، حرارت و صمیمیت است.
رنگ قرمز، به وجود آورنده احساس شور و هیجان است.
رنگ قرمز، تحریک کننده احساس خشم و عصبانیت است.

و اما قرمز دوستان...

این رنگ مظهر شدت و زیاده روی است که گاهی در جهت مخالف آن است. قرمز رنگ عشق و تنفر و فداکاری و خشونت و خون و آتش. کسی که به این رنگ علاقه دارد هرگز نمی تواند در زندگی بی تفاوت باشد.
این گونه اشخاص تند و سرکش و در عین حال فعال و شجاع و کمی عجول هستند. احتمال شکست به خصوص در عشق برای آنها فراوان است.
قضاوتهای عجولانه و ناگهانی در مورد دیگران اغلب سبب از بین رفتن دوستی هایشان می شود، با آن که در عشق کاملاً فداکارند اما اگر روزی حوادث بر وفق مراد نباشد بدون تفکر و جویا شدن علت می جنگند.
دو عیب بزرگ خودپرستی و عدم کنترل، در نفس آنهاست و دو صفت ممتازشان خوش قلبی و حس بزرگ طلبی است. به طور کلی دوستداران رنگ قرمز دارای خصوصیات متضادی هستند

صورتی: مورد علاقه دیگران

رنگ صورتی درواقع همان قرمز است که کمرنگ شده باشد. اگر به این رنگ علاقه دارید تمام صفات رنگ قرمز را کمی ملایمتر دارا می باشید، با گذشت هستید و در عشق، تندی نشان نمی دهید.
دیگران را خوب درک می کنید و با اطرافیان خود با ملایمت و لطف رفتار می کنید و به دلیل نشاط و شادابی تان مورد علاقه اطرافیان خود هستید. آنهایی که به این رنگ علاقه دارند اغلب شکستها، خشونتها و دشواری های زندگی را تحمل کرده اند و با مشکلات فراوان مواجه شده اند.

روانشناسی رنگ آبی

آبی، رنگ مورد علاقه بسیاری از مردم و محبوبترین رنگ در بین مردان است.
رنگ آبی، احساس آرامش را به ذهن می‌آورد و معمولاً نشانگر صلح، امنیت و نظم است.
رنگ آبی، می‌تواند احساس غم، درون‌گرایی یا گوشه‌گیری را در بعضی افراد به وجود آورد.
رنگ آبی معمولاً برای دکور دفاتر مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا تحقیقات نشان داده است که افراد در اتاق‌های آبی کارآیی بیشتری دارند.
رنگ آبی با وجودی که از محبوبترین رنگ‌هاست امّا یکی از رنگ‌هایی است که کمترین اشتها را بر می‌انگیزد. در برخی از برنامه‌های کاهش وزن توصیه می‌شود که غذای خود را در بشقاب‌های آبی بکشید. رنگ آبی به ندرت به صورت طبیعی درخوراکی‌ها وجود دارد. همچنین رنگ آبی غذا معمولاً به عنوان نشانه فاسد بودن و یا سمّی بودن آن در نظر گرفته می‌شود.
رنگ آبی می‌تواند باعث کاهش ضربان قلب و حرارت بدن گردد.

آبی دوستان،انسانهایی منظم، با پشتکار اما تنها

رنگ آبی از رنگهایی است که طرفداران زیادی دارد. اگر به این رنگ علاقه دارید، کاملاً می توانید هوس و احساسات و هیجانات خود را کنتر ل کنید.
ظاهر آرام شما دیگران را وادار می کند که به شما احترام بگذارند و دوست دارید پیوسته مورد احترام و ستایش دیگران قرار بگیرید.
در خرید و پوشش لباس قناعت می کنید و به علت شرم و حیا و گاه غروری که دارید میل دارید اغلب تنها باشید. حماقت و عدم فهم دیگران شما را کسل می کند و کسانی که از نظر هوش و فهم بر شما برتری دارند شما را ناراحت می کنند.
کارهای خود را از روی نظم و ترتیب و بر پایه قواعد معینی انجام می دهید. یکی از صفات مشخص شما پشتکار شماست.
روانشناسی رنگ سبز

رنگ سبز، رنگ سردی است که نماد طبیعت است.
رنگ سبز، نشانگر آرامش، خوشبختی، سلامتی و حسادت است.
پژوهشگران دریافته‌اند که رنگ سبز می‌تواند باعث افزایش قابلیت خواندن گردد. برخی از دانش‌آموزان و دانشجویان با قراردادن یک برگه شفاف سبز رنگ بر روی صفحه کتاب، می‌توانند مطالب را با سرعت بیشتری از حدّ معمول بخوانند و درک کنند.
رنگ سبز، از دیر باز نماد باروری بوده و در قرن پانزدهم برای لباس عروسی به کار می‌رفته است.
از رنگ سبز در دکوراسیون به دلیل اثر آرام بخشی آن استفاده می‌شود.
رنگ سبز باعث کاهش استرس می‌شود. کسانی که در فضای کاری سبز رنگ کار می‌کنند، کمتر دچار دردهای دستگاه گوارش می‌شوند.
سبز دوستان کنجکاوند

رنگ سبز طبیعت وتازگی است. اگر به این رنگ علاقه دارید زندگی با شما آسان است. روابط شما با دیگران بر پایه ی اصول و قرارداد است.
دوست ندارید که در زندگیتان حوادثی به وقوع پیوندد اما کنجکاوانه به ماجراهای زندگی دیگران توجه دارید.

روانشناسی رنگ زرد

رنگ زرد، رنگی گرم وشاد است.
رنگ زرد به دلیل مقدار زیاد نوری که منعکس می‌کند، بیشتر از بقیه رنگ‌ها چشم را خسته می‌کند. استفاده از رنگ زرد برای پس زمینه کاغذ یا نمایشگر کامپیوتر می‌تواند باعث چشم درد یا در حالت‌های خاص از دست دادن بینایی گردد.
رنگ زرد می‌تواند احساس رنجیدگی و خشم را به وجود آورد. با وجودی که رنگ زرد به عنوان یک رنگ شاد شناخته می‌شود اما بیشتر مردم در اتاق‌های زرد رنگ، هیجانشان را از دست می‌دهند و بچه ها نیز در اتاق‌های زرد رنگ بیشتر گریه می‌کنند.
رنگ زرد باعث افزایش سوخت و ساز بدن انسان می‌گردد.
چون رنگ زرد، از بقیه رنگ‌ها زودتر دیده می‌شود، بیشتر از بقیه برای جلب توجه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تاثیر رنگ خاکستری

خاکستری، رنگی‌ست آزاد از هرگونه محرک یا گرایش درونی، نه اضطراب آفرین است و نه آرام بخش.
این رنگ موجب می‌گردد که چشم و اعصاب دچار خستگی و ملامت نگردد،
رنگ‌های آبی، سبز و خاکستری تعدیل کننده نیازهای روحی و روانی انسان بوده در نهایت تأمین‌کننده سلامت چشم و تعادل جسم و روح انسان است، لذا پروردگار یکتا در خلقت طبیعت، حکمتی داشته است که بیشترین رنگ در طبیعت را سه رنگ سبز و آبی و خاکستری قرار داده است و دعوت به سیر در روی زمین علاوه بر جنبه تنبّه و توجه به آیات الهی تأثیر آرام‌بخش و حفظ تعادل روحی و عصبی در انسان است در نتیجه تماس با طبیعت که در آن انسان یا با رنگ مفرّح و نشاط آور سبز و یا با رنگ آرام‌بخش آبی و یا رنگ متعادل و بی‌تفاوت خاکستری سروکار دارد به طور طبیعی تحریک می‌شود و کسل و ملول و خسته نمی‌گردد.

روانشناسی رنگ از دیدگاه قرآن

با آنکه خداوند متعال آفریدگار رنگهای اصلی و آنچه از ترکیب و تجزیه آنها بدست می‌آید، است و همه رنگ‌ها آفریده دست هنر آفرین اوست ولی می‌توان گفت که بعضی از رنگها نزد او محبوب‌تر ، مطلوب‌تر و دوست داشتنی‌تر هستند. آیات متعددی از قرآن ، درباره رنگهای گوناگون سفید ، سیاه ، سرخ ، سبز و... گفتگو می‌کنند،
رنگ زرد

در جامعه بنی‌اسرائیل قتلی روی می‌دهد، مردم یکدیگر را به آن متهم می‌کنند، برای آنکه مجرم واقعی معرفی شود فرمان می‌یابند گاوی بکشند و برخی از آن را به بدن مقتول بزنند تا زنده گردد و آنچه بر او رفته است، پرده بردارد. از آنجائی است که مردم به موسی می‌گویند : از پروردگارت بخواه که رنگ آن گاو را برای ما روشن کند. خداوند پاسخ می‌دهد : گاوی که باید کشته شود، باید گاوی زرد باشد، آن هم زرد یکدست نه زرد به همراه رنگی دیگر. در بخش پایانی همین آیه به یک حقیقت روانی اشاره شده که حائز اهمیت فراوان است و آن ایجاد سرود در بینندگان و تماشاچیان است. (تَسُرّ النّاظِرین)

می‌توان از این پیام قطعی آیه تجاوز کرد و آن را به جاهای دیگر هم سرایت داد. مثلا می‌توان گفت گاو زرد ملاک نیست، بلکه هر حیوان دیگر و هر چیز دیگری که رنگش شاد باشد محبوب خداست. مویدان این نظر ، روایاتی است که در آنها به پوشیدن کفشهای زرد توصیه شده است. از جمله روایتی است که مرحوم طبرسی در تفسیر مجمع البیان از امام صادق علیه‌السلام نقل می‌کند که فرموده است : «هرکس کفش زرد بپوشد تا زمانی که آن کفش کهنه نگردد در سرور خواهد بود.»
البته روشن است که منظور امام آن نیست که هر کس زرد بپوشید همه مصیبتهایش را از یاد می‌برد و همه اندوههایش به شادمانی تبدیل می‌گردد، بلکه منظور آن است که در مقایسه رنگهای دیگر با رنگ زرد ، رنگ زرد چنین ویژگی سرور آفرینی دارد، که رنگهای دیگر فاقد آن هستند.
رنگ سبز
در قرآن از بعضی رنگهای دیگر هم به نیکی یاد شده است. از جمله رنگ سبز است که بهشتیان بر پشتی‌هایی از این رنگ تکیه می‌زنند : «متکئین علی رفرفٍ خُضرٍِ و عبقریٍ حسان» (الرحمن _ 76) به عقیده برخی رنگ سبز ، اندوه را از دل می‌برد. گذشتگان نگاه کردن به جویبار ، سبزه‌زار و رخسار زیبا را سبب از بین رفتن اندوه دل می‌دانسته‌اند.
قرمز از دیدگاه اسلام

درمیان کلماتی که در سوره ی مبارکه فاطر آیه 27آمده است ، کلمه حمر به معنای رنگ قرمز دیده می شود: « ... و من الجبال جدد بیض وحمر مختلف ألوانها وغرابیب سود»؛ واز کوه ها نیزراه هایی به رنگ سفید وسرخ ورنگ های مختلف وهمچنین کاملاً سیاه خلق کرد. زیرا ترکیبات شیمیایی عناصر تشکیل دهنده کوه ها وسنگ ها به رنگ های مختلف مانند: سیاه ، سفید،خاکستری،آبی ،بنفش وحتی قرمز وجود دارد.
آزمایشاتی که بر روی افراد متفاوت انجام داده اند وآنها را وادار به تفکر بر رنگ قرمزسیرکرده اند، نشان داده است این رنگ ، سیستم عصبی را تحریک می کند؛ یعنی فشارخون را بالا می برد وتنفس وضربان قلب را سریع تر می کند. لذا رنگ قرمز از لحاظ تأثیری که بر سیستم اعصاب دارد، یک عامل محرک به شمار می آید ومعنای فیزیولوژیک آن ، داشتن آرزوهای بسیار ،شوروشوق زندگی وتهوّر وقدرت اراده است. کاربردی که از رنگ قرمز در روایات شده است کمابیش با این معنا سازگار است؛ مانند: «الموت الاحمر» به معنای «مرگ سرخ» که همان کشتار وخونریزی ومرگ سخت وخونین است. (نهج البلاغه، خطبه101) یا «یوماًاحمر»به معنای« روز سرخ»که همان روز قتل وعارت وانواع سختی هاست. (نهج البلاغه، خطبه71) و یا «إحمرّ البأس » که کنایه از سخت شدن کارزار وجنگ است. (نهج البلاغه، نامه9(
البته قرمز در روایات به معنای دیگر هم به کار رفته است؛ مانند: «حمر النّعم» به معنای «شتران سرخ موی» (که منظور بهترین چارپا وزینت دنیاست) ویا کبریت الاحمربه معنای کبریت روشن وسرخ (که منظوراکسیر کمیابی است که کیمیاگران در پی آن هستند(.
درهرصورت آنچه از سنت رسول خدا (ص) دراین زمینه به ما رسیده ، کراهت ایشان دراستفاده از رنگ قرمز برای لباس بوده است مگر در مثل اعیاد ودر روز جمعه برای جشن وشادمانی که علت آنرا می توان درتأثیر این رنگ بر روان آدمی جستجو کرد

رنگ سفید
از رنگ سفید نیز در قرآن به نیکی یاد شده است. قرآن در توصیف نوشیدنی‌های بهشتیان می‌گوید : «بیضاءٌ لذة لِلشاربین ؛ شربتهای بهشتیان هم سفید است و هم برای نوشندگان لذت آور» (صافات _ 45) در بعضی از روایات هم به استفاده از این رنگ در جامه و لباس سفارش شده است. پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم می‌فرماید : جامه سفید به تن کنید، زیرا نیکوتر و پاکیزه‌تر است. شاید سبب پاکیزه بودن جامه سفید آن باشد که این رنگ بیشتر و بهتر از هر رنگ دیگری ، لکه‌های سیاه را آشکار می‌سازد و پوشنده را زودتر به تعویض آن وادار می‌کند.
رنگ سیاه

برخلاف رنگ‌سفید، سیاه، رنگی بی‌تحرک و ساکت و ساکن و غیر متحرک است و ضمن عدم ایجاد هر گونه تحریک روانی و جسمانی باعث کاهش سایر فعالیت‌ها می‌گردد و سستی و کندی را حاصل می‌شود، تسخیرکننده و متأثر کننده است، لذا توصیه شده که از پوشیدن لباس سیاه مگر در مواقع لزوم خودداری شود.
حضرت علی (ع) می‌فرمایند:
«لا یَلبِسُوا السّواد فانّه لِباسُ فِرعون» (لباس سیاه نپوشید که آن، لباس فرعون است)
در قرآن نیز چهره‌های زشت و کریه و جهنمی به رنگ سیاه توصیف شده است:
«یوم القیامه تری الذینَ کذّبوا علی الله وجوههم مسوّده» (روز قیامت کسانی را که بر خدا دروغ بسته‌اند، سیاه می‌بینی) (زمر، آیه 60
ویرایش و تلخیص: آکاایران


برچسب‌ها: معنی رنگها
+ نوشته شده در  91/09/09ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

تزیین سیب برای شب یلدا!

درود بر شما
دوستان گرامی
در شوی کوچکمان میزبان قدوم مبارکتون هستیم...
امید است ، با تشریف فرماییتان محفلمان مزین گردد.
نشانی: شمال کاخ نیاوران - ورودی جمال آباد - خیابان جهانشاهی - خیابان شفیعی - طبقه دوم داروخانه پارمیس.
از چهارشنبه 29 آذر لغایت جمعه 1 دیماه
ساعت 10 صبح تا 7 بعد از ظهر
جهت اخذ اطلاعات بیشتر به صفحه بنده مراجعه و یا با شماره 09126078529 ویا 26125512 تماس حاصل فرمایید
بدرود
لیلا مشکوه
تزیین سیب برای شب یلدا!
 
1-یک عدد سیب زرد را برداشته ،  آن را برش دهید وجدا کنید ،سپس این قسمت را از سمت پوست سیب واز داخل به لایه های نازک تقسیم کنید تا در روی آن یک لایه ی نازک بیضی شکل باقی بماند وکاملا این لایه ها را از هم جدا نمایید به طوری که در آخر شما بسته به اندازه ی برشها 4 تا 5 لایه ی هفتی شکل خواهید داشت والبته اگر این هفت ها از وسط هم نصف شدند نگران نباشید چرا که اشکالی در تزیین ایجاد نمی کند.پس از جدا سازی لایه ها آنها را در جای قبلی خود قرار دهید با این تفاوت که هر لایه را کمی از لایه ی قبلی خود پایین تر بگذارید (حتی اگر از وسط هم نصف شده باشند به همین صورت قرار دهید) تا شبیه پرهای یک قوی زیبا در آید.یک سیب قرمز را نیز به همین صورت درست کنید.

هم می توانید این دو سیب را بر روی سیب های دیگر یا میوه های دیگر قرار دهید وهم با بر داشتن لایه ای از زیر سیب وقرار دادن آن با خلال دندان در جلوی پرهای قو آن را کامل کرده وبه شکل دو قوی زرد وقرمزدر کنار میوه ها قرار دهید.

- چند عدد سیب سرخ را در ظرفی بچینید و همراه با آنها آجیل هایی مثل گردو و بادام درسته قرار دهید و برای زیبایی بیشتر می‌توانید مانند شکل از شکلات یا بیسکویت های زیبا یا از شمع های مختلف و رنگی نیز استفاده کنید

 

برچسب‌ها: تزیین سیب برای شب یلدا
+ نوشته شده در  91/09/05ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

طریقه نصب میل پرده

1 - نصب صحیح میل‌پرده بستگی به نوع پرده انتخابی و نتیجه مورد نظر شما دارد.

2 - برای دیدن انواع مختلف میل‌پرده‌ و پرده کمی وقت بگذارید. قبل از خرید، اندازه پنجره‌ها، شکل و وضعیت آن‌ها را در نظر بگیرید.

3 - اگر از میل‌پرده حلقه‌دار استفاده می‌کنید، آن را بالاتر از پنجره نصب کنید چون پرده داخل حلقه 2.5 سانتی‌متر پایین‌تر قرار خواهد گرفت.

4 - اگر چوب‌پرده داخل چارچوب پنجره قرار می‌گیرد، باید لبه پنجره قابل رویت باشد.

5 - اگر می‌خواهید پرده بدون گیره مستقیم داخل میل‌پرده رود، آن را کنار چارچوب نصب کنید. در این صورت پرده باید لبه‌دار باشد تا بالای پنجره هم پوشیده شود.

6 - اگر از چوب‌پرده‌های تزیینی استفاده می‌کنید، آن را بیرون پنجره نصب کنید و از دو طرف چند سانتی‌متر برای دیده شدن لبه تزیینی فاصله در نظر بگیرید.

7 - میل پرده‌های قطور را 12 - 10 سانتی‌متر بالاتر از پنجره نصب کنید.

8 - برای این که پنجره بلندتر به نظر برسد، میل‌پرده را بالاتر از حد معمول نصب کنید.

9 - اگر سقف خانه کوتاه است، میل‌پرده را به سقف وصل و از پرده بلند استفاده کنید تا اتاق بلندتر به نظر برسد.

10 - اگر پنجره‌ها باریکند، چوب پرده را هر نوعی که باشد، بیرون چارچوب پنجره نصب کنید تا خطای دید ایجاد شده، پهن‌تر به نظر برسند.برچسب‌ها: طریقه نصب میل پرده
+ نوشته شده در  91/02/02ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

تخم مرغهای هفتسین جادویی

+ نوشته شده در  90/12/08ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

سفره هفت سین را آماده کنیم

۱ - سبزه
سبز، ساده، سريع! سبزه هفت سين هم ساده است هم زيبا. درست كردنش در خانه به اندازه خريدنش ساده است. اگر براى سال تحويل سبزه خوب مى خواهيد، ده تا پانزده روز قبل از عيد بايد دست بكار شويد. اگر هم مي‌خواهيد روز سيزده بدر، سبزه تازه اى را گره بزنيد، الان كه اين مطلب را مى خوانيد، مي توانيد دست به كار شويد، هنور دير نشده است.

گندم، عدس ، ماش! همه اينها مي‌توانند سبزه هفت سين تان باشند.البته بين خانواده ها گندم بيشتر طرفدار دارد، اما مي‌توانيد هر كدام را كه خواستيد انتخاب كنيد. كافيست مقدارى از آن را خيس كنيد و لاى پارچه مرطوب چند روزى بگذاريد. بعد از جوانه زدن ، داخل ظرفى كه مى خواهيد بريزيد و هر روز مرطوبش كنيد تا سبز شود. درهرحال دقت كنيد  كه سبزه اي كه شما سبز مي كنيد نشان دهنده سليقه شماست؛ پس بهتر است كه از همان ابتدا ظرف مناسبي را براي آن  در نظر بگيريد.

عروسكهاى مختلف با سر سبزه اى از ابتكارات اين چند سال است كه معمولاً بچه ها طرفدارش هستند، اگر دوست داشتيد مي توانيد با اين كار دل بچه هايتان را هم شاد كنيد.

بقیه در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  90/12/05ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

تزیین سفره عقد - تزیین نقل - سفارش سفره عقد

تزیین سفره عقد - تزیین نقل - سفارش سفره عقد

 

۰۹۱۲۶۰۷۸۵۲۹

 تزیین نقل

جهت تعیین وقت آموزش با شماه ۰۹۱۲۶۰۷۸۵۲۹ تماس حاصل فرمایید.

جهت آموزش گام به گام و تصویری به ادامه مطلب توجه فرمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  90/10/08ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

سفره آرایی شب یلدا

سفره آرایی شب یلدا

  

شب یلدا و آراستن سفره یلدایی

یلدا واژه ای سریانی است و به معنای ولادت است ،ولادت خورشید (مهر و میترا) و ولادت مهر شکست ناپذیر.

یلدا برابر با شب اول جدی و شب هفتم دی ماه جلالی و شب بیست و یکم دسامبر فرانسوی است وچون این شب را با میلاد مسیح تطبیق کرده اند از این رو بدین نام نامیده شده است.جشن میلاد مسیح که در 25 دسامبر تثبیت شده در اصل جشن ظهور میترا بوده که مسیحیان قرن چهارم میلادی آن را روز تولد مسیح قرار داده اند.

طبق سنن و آداب قدیمیان همیشه رسم بر این بوده در بلند ترین شب سال که برابر با آخرین شب آذر ماه است اقوام و خویشان و کوچکتر ها به دیدن بزرگترها و مادربزرگ و پدر بزرگها ی دوست داشتنی بروند و با گرفتن فال حافظ و خواندن شاهنامه در کنار قرآن این شب را به یاد ماندنی تر کنند و اما خوردن تنقلات مخصوص این شب نباید فراموش شود به طوری که خیلی از قدیمیها هندوانه و خربزه و انگور و انار مخصوص این شب را از دو ،سه هفته قبل در محلهای خنک منزلشان نگهداری می‌کردند که نشان می داد این شب برایشان بسیار حائز اهمیت بوده است .دور کرسی نشستن ها که بازگو کردن آن برای جوانان و فرزندان امروزی باید با توضیحات خاص خود همراه باشد،اما بدون آن کرسی ها هم می شود بر دور سفره ی سنتی و یا حتی مدرن شب یلدایی نشست و به این شب بلند به یاد ماندنی نشاط و شادابی ویژه ای بخشید.

 

روش سنتی :
برای سفره از پارچه ی ترمه یا پته ی کرمان و یا هر نوع پارچه ی گل دوزی شده به سبک و سیاق قدیمی و سنتی استفاده کرده و چون هم اکنون دیگر از آن کرسی های با صفای قدیمی خبری نیست می توانید سفره را بر روی میز گرد یا چهار گوش با پایه های کوتاه پهن کنید و تمام مواد تزیین شده را در ظرفهای سفالی رنگی و یا چینی های گل سرخی قدیمی ویا حتی نقره درسفره قرار دهید .قرآن، که بهتر است با معنی و منظوم باشد را به همراه شاهنامه و دیوان حافظ ،بین دو شمع مورد نظرتان و یا درکنار کاسه ی بلورین حاوی شمع ها در بالای سفره قرار داده و بین آنها چند شاخه گل نرگس بگذارید تا سفره ی زیبا ومعطری داشته باشید و آن شب را دور سفره با خواندن قرآن و شاهنامه و گرفتن فال حافظ در کنار دوستان و اقوام شبی به یاد ماندنی و خاطره انگیز سازید.

روش مدرن و امروزی:
در این روش از انواع سرمه ها و رومیزی های جدید به سلیقه ی خود استفاده کرده و در وسط میز ناهار خوری ویا میزهای کوچکتر پهن کرده و به آرامی با دست قسمتهایی از رو میزی را چروک و برآمده کنید و وسایل مورد نیاز و تزیین شده را در ظرفهای سیلور یا کریستال قرار داده و در فواصل برآمدگی های سفره بچینید .قرآن منظوم ،شاهنامه و دیوان حافظ را نیز در بالای سفره قرار داده و بین آنها از انواع گلهای معطر و تازه به سلیقه ی خود بگذارید و در کنار سفره ای که با عطر و بوی کتاب آسمانی قرآن و نعمت های بی دریغ خداوند مزین و خوشبو شده شبی آسمانی را به دوستان و اقوام هدیه کنید.

برگرفته از سایت سیمرغ

+ نوشته شده در  90/09/21ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

تزیین پرتقال برای شب یلدا

تزیین پرتقال برای شب یلدا
۱- پرتقال را از اطراف ودور تا دور، دورانی مثل سیب پوست کرده وجدا کنید.پرتقال پوست شده را از وسط کاملا باز کرده وپوست آن را به شکل گل در آورده در وسط آن قرار دهیدوروی میوه های با پوست یا وسط ظرف میوه های پوست شده ی آماده قرار دهید .
 
 
 
۲-  پرتقالهای پوست شده ی آماده را از هم جدا کرده وبا میوه های پوست شده ی دیگر مثل سیب وکیوی وآناناس وخیار حلقه وخورد شده به طور جدا گانه در ظرفهای چند قسمتی یا ظرف گردی که خودتان آنها را جدا گانه می چینید قرار داده وبرای پذیرایی با یک چنگال آماده کنید.
 
 
+ نوشته شده در  90/09/20ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

طرز ساخت کارت تبریک و دسمال جیبی - آموزش کارت تبریک و دستمال جیبی

کارت تبریک کت و دستمال جیبی
شکل دیگری که برای یک کارت تبریک بسیار جالب و جذاب است ، یک پاکت با یک دستمال در جیبش می باشد.
1-  الگو را پرینت کرده و ببرید. آن را روی کاغذ رنگی دلخواهتان بچسبانید. برای جیب، یک شکاف به عرض 8/1 اینچ در آن ایجاد کنید. دور الگو را ببرید.  جای مشخص شده را تا زده و با استفاده از یک خط کش، در امتداد خط چین علامت گذاری کنید؛ حالا الگو را جدا کنید. کار را پشت و رو کنید.
 
 
 
2- برگردان یقه را به پایین تا بزنید و با چسب دو طرفه آن را محکم کنید. در امتداد و روی برگردان یقه و روی جیب با قلم ، کوک بکشید. به بالا تا بزنید. لبه ها را چسب دوطرفه بزنید.
 

 
3- دوباره کارت را سر و ته کنید، و روی یک قطعه کاغذ سفید بچسبانید.
 
+ نوشته شده در  90/08/14ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

کارت تبریک سرآستین و دکمه سردست

کارت تبریک سرآستین و دکمه سردست
 
 
یک کارت را به صورت سرآستین دربیاورید، سپس از دکمه های زینتی بر روی آن استفاده کنید.
یک مربع به ابعاد 25/3 در 9 اینچ از کاغذ ببرید. دو گوشه آن را گرد کنید. بر روی یک طرف آن یک جمله قشنگ بنویسید یا مهر بزنید. کاغذ را به ملایمت از وسط خم کنید. چهار برش برای دکمه ها ایجاد کنید. دور دکمه ها می توانید سیم بپیچید.
 

+ نوشته شده توسط مجتبی سركيسيان
+ نوشته شده در  90/07/12ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

کاردستی برای روز پدر - ساخت کارتتبریک

برای روز پدر خودتان کارت تبریک های غیرمنتظره بسازید !!
 

برای روز پدر خودتان کارت تبریک های غیرمنتظره بسازید !!

تنها بوسیدن پدرتان کافی نیست ، شما می توانید با درست کردن یک کارت تبریک دست ساز پدرتان را غافل گیر کنید و ...

 
 کارت تبریک پیراهن و کراوات
یک پیراهن و کراوات، یک هدیه معمول برای روز پدر است. اما اگر آنها را با کاغذ رنگی درست کنید، یک کار نو انجام داده اید. از یک کاغذ زینتی به ابعاد 5/8 در 14 اینچ استفاده کنید.
 
 
 
 
 
 
1- کاغذ را روی میز بگذارید. از وسط به صورت عمودی تا بزنید، و سپس تا را باز کنید. لبه چپ را روی تای وسط قرار داده و تا بزنید. همین کار را برای لبه راست هم انجام بدهید. حالا این تا ها را باز کنید.
 

2- گوشه بالا در سمت چپ را مطابق شکل تا کنید تا یک مثلث ایجاد شود. برای گوشه راست هم این کار را تکرار کنید.  با کمک انگشتان اشاره و شست، گوشه خارجی هریک از این مثلث ها بگیرید و آنها را روی هم گذاشته، تا بزنید.
 

3- در حالی که گوشه مثلث ها روی هم قرار دارند، لبه بالایی را به پایین تا کنید.

4- کاغذ را بچرخانید و به اندازه 4/3 اینچ از بالا تا کنید.

5- گوشه های راست و چپ بال را در خط وسط به رسانده و تا بزنید.

6- لبه پایینی را تا زیر یقه بالا آورده و محکم تا بزنید. برای کراوات یک قطعه کاغذ 8 در 2/1 اینچ ببرید. یک گره در آن بزنید ( گره کراوات). آن را به پیراهن بچسبانید.
 
منبع: http://mojtabas.blogfa.com
+ نوشته شده در  90/03/25ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

دستمال سفره - آرایش میز غذاخوری با دستمال سفره - طرز تا زدن دستمال سفره

دستمال سفره آناناسي: ابتدا حلقه هايي از مقواي سبز، مطابق تصوير و به صورت برگ هاي بالاي آناناس بسازيد، سپس دستمال سفره را به صورت پليسه تا کنيد. دستمال پليسه شده را از وسط تا کنيد، سپس آن را از طرف تا شده وارد حلقه مقوايي کنيد و حلقه را تا 5 سانتيمتري سر باز دستمال سفره بالا بياوريد. در آخر پليسه هاي دستمال را در قسمت پايين حلقه باز کنيد تا فرم گرد آناناس را تداعي کند و قسمت بالاي دستمال را نيز از هم باز کنيد تا شبيه برگ هاي آناناس به نظر برسد.

 

انواع دستمال سفره

 

دستمال سفره به شکل تاج: بهتر است يک گوشه دستمال سفره اي که براي اين مدل انتخاب مي کنيد، گلدوزي، شماره دوزي يا برودري دوزي باشد و لبه هاي آن نيز به صورت دالبر يا مدل دار دوخته شده باشد. ابتدا دستمال را از وسط به شکل يک مثلث تا کنيد، سپس دوباره دستمال را به صورتي تا کنيد که گوشه هاي کناري مثلث برروي راس بالاي آن قرار بگيرد. دستمال را برگردانيد و گوشه پايين آن را تا وسط قطر دستمال که حالا به شکل يک مربع است به طرف بالا تا کنيد. دوگوشه چپ و راست دستمال را به صورت مورب به زير تا کنيد و دستمال را در بشقاب قرار دهيد، شکاف پايين دستمال را کمي بازکنيد.
دستمال سفره به شکل امواج: دستمال را دوبار تا کنيد تا به مستطيلي باريک و سه لايه تبديل شود، سپس لبه هاي سمت چپ و راست آن را دوباره به طرف داخل تا کنيد تا در وسط به هم برسند. دستمال را برگردانيد و لبه هاي چپ و راست دستمال را به طرف داخل تا کنيد تا در وسط به هم برسند، سپس دستمال را برگردانيد تا سه موج تشکيل شده نمايان شوند. دستمال سفره را در بشقاب مورد نظر قرار دهيد و درصورت تمايل شاخه اي گل طبيعي يا پارچه اي در ميان موج هاي تشکيل شده قرار دهيد.

+ نوشته شده در  90/02/25ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش هنرهای تزیینی - دکوپاژ - پتینه - ویترای و ...

+ نوشته شده در  90/02/25ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

ساخت جعبه جواهرات

به راحتی می‌توانید برای دادن کادوهای کوچک و باارزش، جعبه جواهرات بسازید و روی آن را طراحی کنید

امروزه هنر جعبه‌سازی تنوع بسیاری یافته است.

قرار دادن کادو داخل جعبه‌ای زیبا، ارزش آن را دو برابر می‌کند.

با استفاده از مقوا و مهرهای پلاستیکی، به‌راحتی جعبه جواهرات بسازید.

رنگ مقواها را شاد انتخاب کنید.

 

می‌توانید از کاغذ کادو برای روی کار استفاده نمایید.

کارت‌های متالیک یا پلاستیکی نیز برای این نوع جعبه‌ها مناسبند.

طرح زیر را برای ساخت جعبه انتخاب کنید.

مربعی به ابعاد 6x6 سانتی‌متر و طول هر یک از نوارهای بلند کناری 20 سانتی‌متر است.

با تازدن مقوا، جعبه شما آماده است.

+ نوشته شده در  90/02/07ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

رنگ، رنگ و باز هم رنگ. این بار هم به سراغ رنگ در منازل می رویم. چه كاركنیم تا فضایی شادتر و متنوع تر داشته باشیم. تحقیقات شگفت انگیز جدید نشان می دهد كه رنگ در خانه و در قسمت های مختلف آن و همچنین كمك می كند تا محیطی سالم تر و شادابتر داشته باشیم. محققان دریافته اند كه استفاده از رنگ های مختلف می تواند تأثیر مثبتی بر روی فشار خون، كاهش استرس و افزایش انرژی داشته باشد. همچنین رنگ ها می توانند موجب یك خواب راحت برای ما باشند.

برای مثال رنگ قرمز توانایی انتقال سلول های انرژی زا شوند و آنها را افزایش دهند. یكی دیگر از ویژگی های این رنگ افزایش نفس برای ورزشكاران و دوندگان است. حالا حتماً علت استفاده از زمین قرمز در بیشتر مسابقات دو و میدانی را متوجه شده اید. اما در مورد رنگ آبی، در مورد این رنگ تحقیقات نشان می دهد كه موجب كاهش درد مخصوصاً در بیمارانی كه از رماتیسم رنج می برند می شود. چند مورد از خواص رنگ ها را برایتان نوشتیم شما هم خیلی راحت می توانید این رنگ ها را به خانه اضافه كنید و از ویژگی های آن استفاده كنید

 

رنگ های گرم، رنگ های انرژی زا
در میان هفت رنگ موجود در رنگین كمان (قرمز، زرد، نارنجی، سبز، آبی، بنفش و نیلی) رنگ های گرم قرمز، نارنجی و زرد، سرشار از انرژی هستند. از این رنگ های گرم در آشپزخانه تان استفاده كنید. اگر در اتاقی صبح ها و هرموقع دیگری ورزش می كنید در آن ها می توانید از این رنگ ها بهره بگیرید. در دیگر قسمت های خانه كه در آن ها فعالیت و آمد و شد زیاد است می توانیم از این رنگ ها استفاده كنیم. به طور مثال رنگ زرد در آشپزخانه می تواند القا كننده یك روز آفتابی و پرنور باشد. قطعاً كسی وجود ندارد كه مایل به استفاده از این فضا نباشد.

رنگ های خنثی و دقت در بینایی
رنگ سبز برای چشم از بهترین رنگهاست. این رنگ موجب می شود كه شما در زمان خواندن قدرت بیشتری پیدا كنید و زیاد به چشمانتان فشار نیاید. رنگ سبز باعث متمركز شدن چشم به نقطه مورد دلخواه می شود و این امر سبب آرامش و افزایش توانایی چشم خواهد شد. برای اتاق ها و یا قسمت هایی از خانه كه در آن قصد مطالعه كردن و نوشتن دارید از این رنگ بهره بگیرید. همچنین برای انجام كارهایی كه در آن نیاز به تمركز در جزئیات است پیشنهاد می شود رنگ سبز را به كار بگیرید.

● آرامش با رنگ های خنك
رنگ های سرد و خنكی مثل آبی، نیلی و بنفش به ایجاد آرامش در فضای خانه كمك خواهد كرد. پس از یك روز كاری سخت ورود به خانه و استراحت در قسمتی كه با این رنگ ها تزیین شده باعث فراهم شدن محیطی آرام می شود. رنگ های خنك كه به آن اشاره شد را سعی كنید در قسمت هایی از خانه بكار ببرید كه می خواهید در آن فعالیتی نداشته باشید و استراحت كنید. بیشتر كاربرد این قبیل رنگ ها به اتاق های خواب بزرگسالان و یا كودكان معطوف می شود. قابلیت دیگر استفاده از این رنگ ها به حمام مربوط می شود. هنگامی كه می خواهید بعد از یك روز كاری طولانی به حمام بروید حتماً نیاز به آرامش دارید كه این رنگ ها به شما این اجازه را می دهد كه در فضایی آرام قرار بگیرید.

● گوناگونی
با وجود گوناگونی و تعدد زیاد رنگ هایی كه باید از میان آنها انتخاب صورت بگیرد، شاید در نظر گرفتن این توضیحات كمی به شما كه می خواهید خانه را دوباره رنگ بزنید كمك كند تا از میان این گوناگونی رنگ بهترین رنگ را برای قسمت های مختلف خانه خودتان به كار بگیرید.

+ نوشته شده در  90/01/28ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش هنرهای تزیینی، پتینه، هنرهای زیبا - دکوپاژ

آموزش هنرهای تزیینی، پتینه، هنرهای زیبا
پتینه روی مجسمه یا دیوار
آموزش هنرهای تزیینی، پتینه، هنرهای زیبا،رنگ کاری،نقش برجستهبا مواد و متریال جدید.
فقط با یک تماس در محل شما
خصوصی نیمه خصوصی
بالاترین کیفیت و قیمت استثنایی
+ نوشته شده در  90/01/27ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

چند ترفند نورپردازی برای عکاسان مبتدی

عکس برداری از صورت یا پرتره یکی از متداول ترین انواع عکاسی و مناسب ترین گزینه برای عکاسان مبتدی است.

5 نکته در مورد نورپردازی برای عکاسی برای عکاسان مبتدی


با مطالعه نکات زیر می توانید مهارت تان را در نورپردازی برای عکس برداری پرتره ارتقا ببخشید.

1. از نورپردازی مسطح و یکنواخت اجتناب کنید
فلش های روی دوربین کار زیادی برای پرتره شما انجام نمی دهند. نوری که از این فلش ها خارج می شود تند و ناخوایند است و هیچ سایه ای به جا نمی گذارد، به همین دلیل از سوژه شما یک تصویر دو بعدی ایجاد می کند. هر چند این فلش ها در مواقعی که هیچ گزینه دیگری وجود ندارد انتخاب مناسبی است، اما برای گرفتن عکس پرتره اصلا مطلوب نیست. سعی کنید این آزمایش را انجام دهید. از 2 پرتره عکس بگیرید- یکی با نور فلش و دیگری در حالیکه فلش خاموش است. شکی نیست که پرتره ای که بدون نور فلش عکس برداری شده است خوشایند تر و بهتر است، حتی اگر روشنایی صحنه فقط با نور یک لامپ تامین شده باشد.

5 نکته در مورد نورپردازی برای عکاسی برای عکاسان مبتدی2. انعکاس نور
یکی از اصلاحاتی که باید روی عکس یا نقاشی انجام داد ایجاد بازتاب نور در چشمان مدل است. این چیزی است که بیننده در نگاه اول نور را فریاد نمی زند اما در جایی از حافظه ناخودآگاه او تاثیر خود را بر جا می گذارد و به آن توجه می شود. به عکس هایی که برنده جایزه شده اند نگاه کنید، خواهید دید که این بازتاب در همگی آنها کاملا مشهود است. برای دست یابی به افکت بازتاب نور منبع نور و مدل را در محل مناسب قرار دهید.

5 نکته در مورد نورپردازی برای عکاسی برای عکاسان مبتدی3. انتشار و پخش کردن نور
نور پخش شده باعث ملایم شدن نور می شود. ضمنا نور ملایم شده برای داشتن یک پرتره زیبا و دلپسند کارایی خوبی دارد. شما می توانید با قرار دادن چیزی مثل یک کاغذ نیمه شفاف در جلوی نور، یک نور ملایم داشته باشید. اما به یاد داشته باشید که exposure یا پرتو دهی را برای اتلاف شدت نور تنظیم کنید. اگر منابع نور مصنوعی در اختیار ندارید، پنجره های بزرگ تر می تواند نور ملایم و زیبایی برای گرفتن یک پرتره برای شما ایجاد کند.

5 نکته در مورد نورپردازی برای عکاسی برای عکاسان مبتدی4. عکس برداری به صورت تصادفی
عکس برداری از پرتره به صورت تصادفی ایده خوبی است برای ساخت یک کتاب عکس. البته اگر این عکس ها را بدون کسب اجازه از مدل بگیرید ممکن است به دردسر بیفتید، پس سعی کنید این کار را فقط برای دوستان صمیمی و اعضای خانوداه خود انجام دهید. هر چند ممکن است عکس های تصادفی در وهله اول دلچسب و مطلوب به نظر نمی رسند، اما حس نساتالژیکی که بعدا با دیدن آنها به بیننده دست می دهد بسیار خوشایند و دوست داشتنی است. آیا می توان برای نورپردازی این نوع عکس نیز از قبل برنامه ریزی کرد؟ بله! برای نورپردازی این نوع عکس فقط نور یک لامپ و نوری که از پنجره وارد می شود گافی است، فقط باید صبر کنید تا سوژه در محل مورد نظر مستقر شود، سپس می توانید از او عکس بگیرید.

5 نکته در مورد نورپردازی برای عکاسی برای عکاسان مبتدی5. هر زمان که می توانید از نورهای پیرو استفاده کنید
نورهای پیرو، همانطور که از اسم شان پیداست نورهای اضافه بر منبع نور اصلی می باشند. این نورها شامل نورهای پشت، نورها مو و ... می باشند. شما می توانید هر تعداد که لازم است از این نورها استفاده کنید. شروع کار با یک نور مو ایده خوبی است.
+ نوشته شده در  90/01/27ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش تزیینی ساده با کمتر از 1000 تومان

تزئین یک کاسه پیش پا افتاده:

یک کاسه ساده با سطحی صاف و بدون حفره انتخاب کنید و با کاغذ و رنگ آن را تزئین کنید.

مواد لازم:

·        روزنامه

·        اسپری سفید و رنگهای اکرلیک در رنگهای دلخواه و قلمو

·        کاغذ رنگی در رنگهای مختلف و قیچی

·        سوراخ کن کاغذ

·        چسب کاغذ

·        رنگ شیشه

طرز ساخت:

1.    کاسه موردنظر را توسط اسپری سفید، آستر کنید و اجازه دهید تا کاملاً خشک شود.

2.    کاسه را با رنگ مطلوبتان رنگ آمیزی کنید. بگذارید تا خشک شود.

3.    کاغذهای رنگی را به صورت خط و مربع ببرید و دایره ها را توسط پانچ درست کنید.

4.    کاغذهای بریده شده را مطابق شکل روی کاسه بچسبانید.

5.    اگر از کاغذ برای غذا استفاده می کنید کاسه را باید با رنگهای شیشه رنگ آمیزی کنید تا قابلیت شستشو داشته باشد.
 
+ نوشته شده در  90/01/02ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش روبان دوزی

آموزش روبان دوزی توسط مجربترین استاد این هنر

خانم گلزار : ۲۲۲۱۲۱۸۷

خانم گلزار از سالها پیش در زمینه روبان دوزی بر روی انواع پارچه ها مانند رومیزی - پرده - لحاف - البسه - تابلوهای روباندوزی شده و ... فعالیت دارند.

جهت بازدید از هنرهای ایشان با شماره بالا تماس حاصل فرمایید.

+ نوشته شده در  90/01/01ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش بیش از 40 نوع تکنیک و مدل پتینه

آموزش بیش از 40 نوع تکنیک و مدل پتینه بصورت کاملا کاربردی برای اجرا بر روی شومینه ، ستون، دکوراسیون داخلی، لابی، انواع در و دیوار ها و سقف

قابل اجرا بر روی انواع سطوح از جمله دیوار، چوب و ظروف

یک هنر بسیار درآمد زا و حرفه ای

طرح های بسیار زیبا بصورت برجسته و غیر برجسته

تلفن: ۰۹۱۲۶۰۷۸۵۲۹

حتی ایام تعطیل

+ نوشته شده در  89/12/25ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش پتینه کاری و نقاشی - دکوپاژ

آموزش پتینه کاری و نقاشی ، ایجاد نمای طبیعی ، سنگ و چوب و مرمت و بازسازی و بازسازی رنگ
اشیا عتیقه چوبی

تلفن: ۰۹۱۲۶۰۷۸۵۲۹

حتی ایام تعطیل

+ نوشته شده در  89/12/24ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش ویترای

 

شیوه استفاده

مرحله اول(آماده سازی)

ابتدا سطح مورد نظر (گلدان) را جهت از بین بردن هر گونه چربی و گردو خاک با کمی آب و صابون پاک کنید. با استفاده از یک مداد نوک پهن مثل ماژیک طرحتان را روی کاغذ پیاده کنید، دقت کنید که طرحتان جهت تنوع و زیبایی بیشتر، حداقل از 6 قسمت تشکیل شده باشد.
این طرح را داخل ظرف بچسبانید به گونه ای که از بیرون ظرف قابل دیدن باشد.
با استفاده از خمیرهای دورگیری(Cerne Relief) طرح را روی شیشه پیاده کنید و مطمئن شوید که خط دور هر قسمت به طور کامل بسته شود تا از خروج رنگ ها از سطوح و ترکیب آن ها با یکدیگر خوددداری شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/12/06ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

روش تهیه گوی ها و حباب های برفی در منزل!

روش تهیه گوی ها و حباب های برفی در منزل!

شیشه هایی که داخل آنها از گلوله هایی شبیه برف استفاده شده و در واقع می توان گفت گوله ها و حباب های جادویی هستند که به کمک آنها می توانید یک منظره ی برفی را نشان دهید.

از هر شیشه ای می توان برای اینکار استفاده کرد . از شیشه ی غذای بچه ها و ..... می توان استفاده کرد.در جنس پلاستیک و سرامیک و شیشه بودن آن دقت کنید که در بازار این ها به صورت ارزان قیمت و حتی دست دوم هم زیاد پیدا می شود(شیشه های فلزی به دلیل اینکه زود زنگ می زنند مناسب نیستند)

روش ساخت:
برای مایع درون آن از گوی برفیمواد ترکیبی مصنوعی معمولا در شیشه های گلدار استفاده می شوند.اگر شیشه رنگ طبیعی و واقعی داشته باشد از روغن در آن استفاده شده.


داخل آنها از مواد تزئینی شبیه به شن و ماسه سفید و گاهی از تکه های یونولیت استفاده می شود. از مجسمه های سفالی رنگی می توان داخل آن استفاده کرد.داخل آن میتوان از وسایل پر زرق و برق استفاده کرد و از گلیسیرین هم می توان برای چسباندن آنها استفاده کرد.باید درب آنها را سفت بست تا از داخلش چیزی نریزد . در واقع باید مجسمه ها و وسایل تزئینی را به درب شیشه ها چسباند و شیشه ها را واژگون گذاشت. برای محکم کاری میتوانید از چسب آکواریوم برای درز گیری درب قوطی استفاده کنید.و در آخر برای زیبایی بیشتر دور درب قوطی را با روبان زیبایی بپوشانید.

نکته:میتوانید از لوازم مخصوص ماکت سازی که در کتاب فروشی ها موجود است برای این کار استفاده کنید .هم برای مجمسه های کوچک داخل ظرق و هم برای برف مصنوعی .

+ نوشته شده در  89/12/04ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

تخم مرغ های رنگین سفره هفت سین

تخم مرغ های رنگین سفره هفت سین


چیدن سفره‌ هفت‌ سین‌ یكی‌ از مناسبت های‌ زیبا و نیكوی‌ نوروزی‌ است‌ و نمادی‌ از طراوت‌ و شادابی‌ و بهانه ‌ای‌ برای‌ گرد هم‌ جمع ‌شدن‌ افراد خانواده‌ در لحظات‌ تحویل‌ سال‌ نو به‌ شمار می‌ رود. تخم ‌مرغ‌ رنگ ‌شده‌ یكی‌ از اجزای‌ نمادین‌ و زیبای‌ سفره‌ هفت ‌سین‌ است؛ و شما می ‌توانید با صرف‌ كمی‌ وقت‌ و حوصله‌ و به كارگیری‌ سلیقه‌، تخم‌ مرغ هایی‌ زیبا طراحی‌ كنید.

رنگ‌ آمیزی‌ تخم ‌مرغ‌

 

برای بازدید و سفارش تخم مرغهای زیبا و جدید با شماره ۲۲۲۱۲۱۸۷ و ۰۹۱۲۶۰۷۸۵۲۹ تماس حاصل فرمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/12/01ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش پتینه - دکوپاژ - کلیه تکنیکهای رنگ

آموزشگاه پتینه کاری روی قاب
آموزش و سفارش کلیه تکنیکهای رنگ 

تلفن: ۰۹۱۲۶۰۷۸۵۲۹

حتی ایام تعطیل
 

+ نوشته شده در  89/11/25ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش پتینه - آموزش دکوپاژ - آموزش رنگ و ...

قابل توجه همه علاقه مندان هنر پتینه کاری در سراسر ایران!
آموزش مدل از زیباترین کارهای پتینه کاری برای اجرا بر روی دیوار، شومینه، ستون، اتاق کودک، لابی، سالن به صورت الکترونیکی همراه با آموزش گام به گام و توضیحات مناسب
- ارائه طرح پتینه برای ایده گرفتن در ترکیب رنگ ها
- آموزش تکنیک های پایه و طرز کار با وسایل
- معرفی مواد و ابزار کار پتینه
- ارائه مدل های واقعی برای ایده گرفتن
-آموزش گام به گام و توضیحات قابل فهم و ساده
- کاملاً حرفه ای و قابل استفاده برای مربیان کارهای هنری، طراحان دکوراسیون داخلی، مهندسان معماری، هنرجویان رشته های هنری و نقاشان ساختمان

تلفن: ۰۹۱۲۶۰۷۸۵۲۹

حتی ایام تعطیل

+ نوشته شده در  89/11/20ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش - طرز تهیه ی خمیر نمكی و طریقه ی ساخت ظروف زینتی با آن

طرز تهیه ی خمیر نمكی و طریقه ی ساخت ظروف زینتی با آن


 

خمیر نمكی خمیری فرم پذیر است كه به راحتی با حداقل مواد كه در هر آشپزخانه ای یافت می شود تهیه می شود و با آن می توان تزئینات و وسایل بی شماری ساخت. این خمیر علاوه بر خاصیت فرم پذیری فوق العاده و نیاز به هزینه ناچیز پس از پخت نیز دارای استحكام قابل ملاحظه ای است كه موجب می شود وسایل ساخته شده از آن برای مدت ها قابل نگهداری و استفاده باشند. كافی است یك بار روش تهیه و كار با آن را فرا بگیرید و سپس با تكیه بر خلاقیت و سلیقه خود از آن برای ساخت وسایل تزئینی بی شمار و نامحدود سود ببرید. برای تهیه خمیر نمكی به مواد زیر نیاز دارید:

270 گرم آرد سفید (دو پیمانه سر صاف)

320 گرم نمك آشپزخانه (یك پیمانه سر صاف)

180 میلی لیتر آب (سه چهارم پیمانه)


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/11/06ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش - ترکیب رنگها برای گلسازی

ترکیب رنگها برای گلسازی

صورتی + زرد = كرم

قرمز + سفید = صورتی

قرمز + مشكی = زرشكی

آبی + مشكی = سورمه ای

آبی + سفید = آبی كمرنگ

سبز + مشكی = سبز یشمی

نارنجی + قهوه ای = حنایی

سفید + سیاه = خاكستری

قرمز + آبی = بنفش

قهوه ای + قرمز = گلبهی

سفید + زرد = شیری

قرمز + مشكی + زرد = قهوه ای روشن

بنفش + قرمز = سرخابی

قرمز + سبز = قهوه ای

قرمز + زرد = نارنجی

+ نوشته شده در  89/11/02ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش پاپیون زدن برای کادو - آموزش کادو کردن

آموزش پاپيون براي تزئين کادو

آموزش پاپيون براي تزئين کادو

آموزش پاپیون زدن و کادوکردن

جهت داشتن کادوهای منحصر بفرد با ما به شماره ۲۲۲۱۲۱۸۷ و  ۰۹۱۲۶۰۷۸۵۲۹ تماس حاصل فرمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/10/28ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

خیاطی - ابزارهای خیاطی - چیدمان خیاطی

ابزارهای خیاطی خود را سر و سامان دهید

ابزارهای خیاطی خود را سر و سامان دهید

اگر خیاطی را تا حدود زیادی یاد گرفته اید و به اندازه رفعنیاز لباسهای خود و فرزندانتان را می دوزید و برای لباسهای راحتی همسرتان هم فکری کرده اید بد نیست برای سر و سامان دادن وسایل خیاطی خود هم چاره‌ای بیندیشید. یك دیواركوب چند منظوره برای این كار به دردتان می‌خورد. برای ساختن این وسیله جمع‌آوری و طبقه‌بندی وسایل خیاطی، به توری نازك یا مشمع شفاف كه برای كاور رومیزی و روكش كردن وسایل چوبی به كار می‌رود، نیاز دارید. اندازه آن را بزرگی دیواركوبتان تعیین میکند.

وسیله  دیگری كه لازم دارید، یك چوب لباسی استیل یا مفتولی است كه باید آن را از قسمت وسط پایین ببرید و به دو سمت باز كنید. این كار را می‌توانید به یك آهنگری بسپارید. آنها خیلی راحت فرم لازم را به آویز لباس شما میدهند.

حالا به چند متر سجاف و یك تا یك متر و نیم پارچه نیاز دارید. به اندازه آن نیز لایی چسب برای چسباندن به دیواركوب

رنگ پارچه را متناسب با وسایل اتاق انتخاب كنید. حالا اندازه دلخواهتان را با توجه به وسایل خیاطی خود در نظر بگیرید و این دیواركوب را به ابعاد مورد نیاز ببرید.

یک مربع فرضی یك متر در یك متر را در نظر بگیرید‌. حالا برای در آوردن الگوی این دیواركوب 50 سانت وسط بالای الگو را در نظر گرفته، از آن 15 تا 20 سانت خارج شوید و بخش گردن و شانه‌های دیواركوب كه قرار است چوب لباسی در آن قرار بگیرد را گرد كنید. مطابق شكل گوشه‌های پایین كار را نیز گرد كنید.

سپس از روی الگوی به دست آمده 3 دیواركوب ببرید. یكی برای آستری، یكی برای رویه و یكی از لایی چسب.
خیلی تمیز لایی چسب را به كار بچسبانید.
نوارهایی كه از مشمع شفاف برای جیب‌های آن برش می‌زنید به تعدادی باشد كه بتوانید خرده‌ریزهای خیاطی، خط‌كش‌ها، متر، كش، توری‌های تزیینی، سوزن‌ها و سنجاق‌ها، قیچی و ژورنال‌ها، سی‌دی‌های آموزشی خیاطی و... همه را در آنجا دهید. شاید من برای دیواركوب خودم به 3 ردیف جیب مشمعی نیاز داشته باشم، اما تصویر یك دیواركوب بلندتر با 4 جیب را نشان می‌دهد
دوخت نوارهای سلفونی و مشمعی به پارچه با همه چرخ‌ها راحت نیست. وقتی شما 2 لبه مشمع‌های بریده شده را نواردوزی كنید، این كار براحتی صورت می‌گیرد. برای این كار از نوار اریب استفاده كنید كه هر دو طرف مشمع قرار گیرد. سپس جیب‌ها را سر جای خود سنجاق بزنید و به كار چرخ كنید. برای هر یك از جیب‌ها كه بزرگ‌تر است می‌توانید از 2 تا 4 سانت پیلی استفاده كنید كه در پایین ثابت و در بالا باز بوده و به شما فضای بیشتری می‌دهد. كش‌دوزی لبه باز جیب‌ها نیز امكان‌پذیر است. می‌توانید برای بعضی قسمت‌ها از قطعات كشی استفاده كنید كه برخی ابزارها مثل مداد و صابون خیاطی و رولت و... در آن جا بگیرد. وقتی كارتان با دیواركوب تمام شد لایه آستری را در پشت آن قرار دهید و لبه‌های كار را خیلی مرتب با نوار اریب بپوشانید و سنجاق بزنید و چرخ كنید. نتیجه شبیه دیواركوبی كه در تصویر می‌بینید، خواهدبود.
+ نوشته شده در  89/10/28ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش خمیر كاكتوس

خمیر كاكتوس

مواد لازم:

نشاسته: 1 پیمانه
چسب چوب: 1 پیمانه سرخالی
وازلین: 1 قاشق غذاخوری
شیرپاكن: 1.5 قاشق غذاخوری
گلیسرین: 1 قاشق غذاخوری (برای ورز دادن)

روش تهیه:

مواد را با هم مخلوط می كنیم و در كیسه فریزری كه قبلاً با گلیسرین چرب شده می ریزیم. در كیسه را محكم كرده و در آب جوش قرار می دهیم تا خمیر پخته شود. این خمیر را به روش بن ماری نیز می توان تهیه كرد.

+ نوشته شده در  89/10/18ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش خمیر نما جواهر:

خمیر نما جواهر:

مواد لازم:

مل: دو سوم پیمانه
چسب چوب: نصف پیمانه
سریش: یک سوم پیمانه
آب: 2 پیمانه

روش تهیه:

مواد خشك را الك كرده و با هم مخلوط می كنیم.سپس چسب چوب و آب را كه قبلاً با هم مخلوط كرده ایم كم كم به آن اضافه می كنیم.
+ نوشته شده در  89/10/18ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش خمیر سویك

خمیر سویك

مواد لازم:

نشاسته ذرت: 1 پیمانه
چسب چوب: 1 پیمانه
گلیسرین: 2 قاشق
وازلین: 1 قاشق
آبلیمو: 1 قاشق

روش تهیه:

مواد را با هم مخلوط می كنیم و به روش بن ماری (حرارت غیر مستقیم) آن را می پزیم و 12 ساعت باید در دمای اتاق بماند تا آماده شود.
+ نوشته شده در  89/10/08ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش دکوپاژ قسمت اول

دکوپاژ - آموزش دکوپاژ - فوت و فن دکوپاژ

مبتكر آن چینی ها بودند كه در قرون وسطی و رنسانس در اروپا توسعه پیدا كرد و بعد از آن در انگلستان درخشش بیشتری یافت.

دكوپاژ یكی از شاخه های هنر تكه چسبانی  ( كولاژ) می باشد . خود هنر دكوپاژ شامل شاخه های گوناگونی  می شود  .

 

از دكوپاژ روی تمام اجسام می توان استفاده كرد ، نظیر :

شیشه ، سفال ،چوب ، دیوار، فلز و.

مواردی كه در روش دکوپاژ اهمیت زیادی دارد :

1 – تصویر مورد نظر خوب چسبانده شود .

2 – مانند كولاژ ، تكه چسبانده شده جزو بافت كار محسوب شود . یعنی مانند پازل جدا از كل كار نباشد.

 

شما برای انتخاب تصویر برای تكنیك دكوپاژ از تصاویر كلاسیك ، مدرن و سنتی می توانید استفاده كنید. همینطور میتوانید از تصویر خودتان استفاده کنید . بعد این تصویر را روی سطح مورد نظر کار بگذارید.

در انتخاب تصویر مورد نظر  حتما به رنگهای به كار رفته در آن توجه كنید. چون بعدا در اطراف آن باید از رنگهایی شبیه به رنگهای تصویر استفاده كنید و مرز تصور را از بین ببرید. پس از انتخاب تصویر دور آن را از بقیه صفحه جدا میكنیم . سپس آن را با چسبی مثل چسب چوب روی سطح بچسبانید. دقت كنید كه تصویر باید كاملا به سطح بچسبد و اگر حباب و برجستگی زیر تصویر بوجود آمده، آن را رد میكنیم و با دست روی آن كشیده و سطح را صاف مینماییم.

خوب مهمترین کار بعد از چسباندن تصویر ،رنگ آمیزی اطراف آن می باشد .

+ نوشته شده در  89/09/16ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

دستمال سفره - آموزش تازدن دستمال سفره

دستمال سفره هاى تميز و اتو كشيده كه به شكل هايى زيبا تا شده اند، از بهترين زينت هاى يك ميز غذاى آراسته هستند. دستمال سفره را مى توان به سادگى تا زد و به صورت يك مربع بزرگ در ميان هر يك از بشقاب ها قرار داد يا به اشكال مختلف از فرم هاى ساده گرفته تا اشكال و مدل هاى پيچيده كه با مناسبت هاى گوناگون هماهنگ باشند، تزئين كرد. گذشته از روش هاى آراستن، دستمال سفره هاى پارچه اى بايد كاملاً تميز و بدون لك باشند و خوب اتو شده باشند. بهترين نوع دستمال سفره هاى پارچه اى براى تا زدن، دستمال هاى ساده سفيد يا رنگى بدون طرح هستند. بعضى از دستمال سفره ها كه داراى گلدوزى کوچكى در يك گوشه هستند، بهتر است به شكلى تا زده شوند كه گلدوزى در بالا و در برابر ديد قرار گيرد.

دستمال سفره هاى پارچه اى را مى توان به صورت دالبر يا به اشكال ديگر نيز لبه دوزى كرد. پارچه هاى نخى و لينن سنگين مناسب ترين نوع پارچه براى دوختن چنين دستمال هايى هستند، به ويژه زمانى كه كمى آهار زده مى شوند. ابعاد اين دستمال ها نيز اغلب بين 45 تا 50 سانتى متر است. همچنين هنگام برش پارچه براى تهيه دستمال سفره بايد توجه داشته باشيد كه دستمال را به موازات و در جهت تار و پود پارچه ببريد تا زود بر اثر شستشو از فرم خارج نشود. پس از هر بار شستن دستمال ها نيز آنها را دوباره آهار بزنيد و قبل از اين كه كاملاً خشك شوند، اتو بكشيد.

در اينجا يك روش ساده براى تا زدن دستمال سفره به شكل پروانه اى را ملاحظه مى كنيد. يك دستمال سفره آهار خورده و مربع شكل را كه خوب اتو شده است، روى سطح صافى قرار دهيد. لبه بالا و پايين دستمال را به طرف خط وسط دستمال تا بزنيد، به طورى كه در وسط دستمال به هم برسند. سپس يك بار ديگر لبه پايين دستمال را روى لبه بالاى آن قرار دهيد و به اين ترتيب يك مستطيل باريك و بلند درست كنيد. در حالى كه يك دستتان را در وسط طول مستطيل قرار داده ايد، از عرض سمت راست مستطيل آن را به طرف خط وسط طول آن يك تاى دوبل بزنيد، يك بار به طرف وسط دستمال و يك بار هم به طرف بيرون آن. همين كار را با ضلع سمت چپ دستمال نيز انجام دهيد. حالا گوشه پايين سمت راست از بالاترين لايه دستمال را به طرف داخل تا بزنيد و به همين ترتيب گوشه پايين سمت چپ دستمال را نيز تا كنيد. به اين ترتيب چهار باله لوله شده از دستمال به شكل بال هاى پروانه به نظر مى رسند.

+ نوشته شده در  89/09/09ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

پتینه کاری - آموزش پتینه - نحوه پتینه

پتينه كاري يا faux finish : 

قسمتی از هنر نقاشی است که در آن با استفاده از رنگ هاي مختلف و نيز ابزارهاي متفاوت, بافت هاي زيبا و گوناگوني بر روي سطوحي نظير: ديوار, سقف, ستون و ... ايجاد مي گردد. این سطوح میتواند انواع جنس چوب - گچ - رزین و ... باشد.

 چرا پتینه کاری کنیم؟

·       پتينه نسبت به رنگ هاي ساده اي كه عموماً استفاده مي شود دلنشين تر مي باشد. همچنين فضاي زندگي و كار را زيبا و پر نشاط مي نمايد.

 ·       اجراي پتينه كاري روي هر سطحي امكان پذير مي باشد. نظير:‌ ديوار ها, سقف, سطوح فلزي, پاراوان ها, پارتيشن ها و ...

 ·       پوشاندن ترك و موج هاي ديوار و سقف ها كه در تمامي ساختمان ها اجتناب ناپذير مي نمايد, از ديگر مزاياي آن مي باشد.

 ·       نسبت به رنگ هاي ساده اي كه معمولاً استفاده مي شود(نظير: رنگ هاي  سفيد, استخواني و ..) ديرتر كثيفي, غبار و چركي را نشان مي دهد.

 ·       100درصد قابل شستشو مي باشد.

 ·       در صورت زخمي شدن كار براحتي و در اسرع وقت قابل  لكه گيري ميباشد.

 ·       و پايداري آن تا زماني است كه بخواهيد محل مورد نظر را مجدداً تغيير رنگ دهيد.

جهت آموزش با شماره ۰۹۱۲۶۰۷۸۵۲۹ تماس حاصر فرمایید.

+ نوشته شده در  89/09/07ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

سفره عقد - تزیین شاخه نبات - تزیین سفره عقد

شاخه نبات

شما شاخه نباتهاتون را چطوري تزيين مي كنيد؟ از چه ايده اي براي اين كار بهره مي گيرين ؟ در ادامه مطلب براي شما يك ايده جالب براي تزيين شاخه نبات ميگذارم.

برای آموزش به ادامه مطلب تشریف بیاورید

برای سفارش با شماره ۲۲۲۱۲۱۸۷ و ۰۹۱۲۶۰۷۸۵۲۹ تماس حاصل فرمایید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/09/06ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش - خمیر فرفورژه:

خمیر فرفورژه:

مواد لازم:

پودر سینكا: 2 قاشق غذاخوری
پودر مل: 3 پیمانه
پودر سنگ: 2 قاشق غذاخوری
پودر سریش: 1.5 پیمانه
گلیسرین: در حد چرب كردن (1 قاشق)
چسب چوب نامرغوب: به مقدار لازم

روش تهیه:

مواد خشك را الك كرده و با هم مخلوط می كنیم.سپس چسب چوب را كم كم به آن اضافه می كنیم تا خمیر سفت و یكدستی به دست آید. دستها را با گلیسرین چرب كرده و مواد را كاملاً ورز می دهیم.

+ نوشته شده در  89/08/23ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش ساخت خمیر نما رومی

خمیر نما رومی

مواد لازم:

چسب چوب بی رنگ: 2 پیمانه
آب: 1 پیمانه
چسب كاغذ دیواری: 3 قاشق
پارچه متقال (برای استفاده روی كار)

روش تهیه:

چسب چوب، آب و چسب كاغذ دیواری را با هم مخلوط می كنیم. پارچه را در مواد می خوابانیم تا حدی كه پارچه كاملا خیس شود. سپس پارچه را روی سفال یا ستونهای تزئینی به كار می بریم.

+ نوشته شده در  89/07/19ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

نحوه خرید میوه

نحوه خرید میوه

حتما دیده‌اید که یک سبد میوه تازه می‌تواند تنها با وجود یک میوه خراب و فاسد، گندیده و خراب شود. پس بعد از خرید میوه، آنها را به دقت نگاه کنید و در صورتی که دیدید میوه‌ای لک‌ دارد یا خراب است آن را از بقیه جدا کنید. موقع خرید در انتخاب میوه‌ها و اینکه قصد دارید چه مدت آنها را نگهدارید دقت کنید. پرتقال و نارنگی و حتی سیب را می‌توانید حتی تا 2 هفته در یخچال نگهداری کنید اما توجه کنید که میوه‌هایی مثل انگور و خیار و کیوی و موز زودتر تازگی خود را از دست داده و خراب و له می‌شوند. حتی اگر برایتان امکان دارد می‌توانید تازه به تازه میوه تهیه کنید. هنگام خرید، ترجیحا میوه‌هایی را انتخاب کنید که وزنشان نسبت به اندازه‌شان سنگین‌تر باشد. سنگینی میوه نشانه خوبی از آبدار بودن آن است و برای فهمیدن تازه و رسیده بودن میوه توصیه می‌شود آن را بو بکشید. میوه‌های تازه و رسیده عطر و بوی خوبی دارند اما میوه‌های مانده این بو را ندارند. به بافت میوه هم توجه کنید؛ مثلا وقتی به یک کیوی دست می‌زنید و متوجه می‌شوید که شل و آبکی است، معنایش این است که بیش از حد رسیده است و بهتر است از خیر خریدش بگذرید. در صورتی که مقدار زیادی میوه خریداری کرده‌اید و مصرف آنها مدت زیادی طول می‌کشد بهتر است آنها را نشویید و نشسته نگه‌شان دارید؛ چرا که میوه‌های نشسته ماندگاری بیشتری دارند.

+ نوشته شده در  89/07/04ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش

آموزش دکوپاژ - پتینه - آنتیک کاری - ساخت تابلوهای سه بعدی - رنگ - ورق طلا

ساخت تابلوهای متنوع و ابتکاری

ساخت آیینه های ابتکاری

۰۹۱۲۶۰۷۸۵۲۹

۲۲۲۱۲۱۸۷

فقط ۱۰۰۰۰ تومان

+ نوشته شده در  89/07/01ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

خمیر گلهای سرامیك

خمیر گلهای سرامیك

مواد لازم:

پودر نشاسته ذرت: 3 پیمانه
پودر سریش: سه چهارم پیمانه
چسب چوب: به مقدار لازم

روش تهیه:

نشاسته و سریش را مخلوط كنید و سپس چسب چوب را به گونه ای اضافه كنید تا بعد از ورز دادن خمیر كاملا سفتی به دست آید.

+ نوشته شده در  89/06/22ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

خمیر نماعتیقه (روش دوم)

خمیر نماعتیقه (روش دوم)

مواد لازم:

مل: 2 پیمانه
چسب چوب: به مقدار لازم

روش تهیه:

مل را الك كنید و سپس كم كم چسب چوب را به آن اضافه كنید تا خمیر مورد نظر به دست آید.

+ نوشته شده در  89/06/22ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

خمیر دكوراسیون (خمیر نما كهنه)

خمیر دكوراسیون (خمیر نما كهنه)

مواد لازم:

مل : 3 پیمانه
پودر سنگ: 2 قاشق غذا خوری
پودر سینكا: 1.5 پیمانه
سریش: سه چهارم پیمانه
چسب چوب نامرغوب: به مقدار لازم

روش تهیه:

مواد خشك را پس از الك كردن با هم مخلوط كنید و سپس در ازای هر پیمانه از مواد خشك، چسب چوب نامرغوب را به اندازه ای با مواد مخلوط می كنیم كه به دست نچسبد و خمیر نسبتاً سفتی به دست آید. دستها را با وازلین چرب كنید و مواد را خوب ورز دهید تا كاملا خمیر یكدستی به دست آید. مواد را درون كیسه فریزر بریزید و نگهداری نمایید.

توجه كنید كه خمیرهایی كه با پودر سریش درست می شوند بعد از زمان مدت زمانی كه در كیسه می ماند شل می شوند. شما می توانید دوباره از همان مواد خشك تهیه شده روی خمیر بپاشید و با ورز مجدد به خمیر دلخواه برسید. در صورتی كه خمیر سفت شد با اضافه كردن مقدار كمی چسب چوب خمیر ایده آل تری خواهید داشت.
+ نوشته شده در  89/05/10ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

خمیر نماعتیقه (روش اول)

خمیر نماعتیقه (روش اول)

مواد لازم:

نشاسته: 1 پیمانه
مل: نصف پیمانه
چسب چوب: به مقدار لازم

روش تهیه:

پودر نشاسته و مل را با هم مخلوط كنید و سپس كم كم چسب چوب را به آن اضافه كنید تا خمیر یكدستی به دست آید.
+ نوشته شده در  89/05/02ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش تهیه خمیر گل چینی [فقط برای ساخت گل]

آموزش تهیه خمیر گل چینی [فقط برای ساخت گل]

برای تهیه خمیر گل چینی روشهای متعددی وجود دارد كه هر یك كاربرد خاصی دارد. البته تنها تفاوت آنها فقط در مواد لازم برای تهیه هر خمیر می باشد و روش تهیه آنها یكسان است.


روش اول:
نشاسته ذرت 1 پیمانه
چسب چوب نصف پیمانه
گلیسرین 1 قاشق غذا خوری
آب 3/2 پیمانه
آبلیمو 1 قاشق چایخوری
وازلین برای چرب كردن ظرف

روش دوم:
نشاسته ذرت 1 پیمانه
چسب چوب 1 پیمانه سر خالی
گلیسرین 1 قاشق غذا خوری
آب 4/1 پیمانه
آبلیمو 1 قاشق غذا خوری
وازلین برای چرب كردن ظرف

روش سوم (برای گلهای كروشه ای):
نشاسته ذرت 1 پیمانه
چسب چوب 1 پیمانه سر خالی
گلیسرین 2 قاشق غذا خوری
وازلین برای چرب كردن ظرف


روش تهیه:

ابتدا نشاسته را بوسیله الك ریز چندین بار به خوبی الك نموده تا ذرات درشت آن جدا شود. سپس سایر مواد را (به جز وازلین) به آن افزوده و در ظرف مناسبی به خوبی مخلوط كرده تا خمیری صاف و یك دست بدست آید. اینك یك ظرف لعابی یا تفلون را بوسیله كمی وازلین چرب نموده و مواد را درون ظرف بریزید.
اكنون مایع بدست آمده برای پخت آماده است. روش پخت خمیر گل چینی به این صورت است كه ظرف مورد نظر را با شعله ملایم به آرامی حرارت داده و مرتباً به هم می زنیم تا خمیر ته نگیرد و خمیر لطیفی به دست آید.
خمیر گل چینی هم اكنون آماده است. دستان خود را با وازلین كمی چرب نموده و خمیر را با دقت و حوصله ورز دهید. پس از خنك شدن، خمیر را در پارچه ای تمیز قرار داده و در كیسه نایلكس نگهداری نمایید.
در صورتی كه نایلكس را در جعبه ای قرار دهید برای مدت طولانی تری می توانید خمیر را در یخچال نگهداری كنید.

نكته: بهترین زمان استفاده از این خمیر یك روز پس از پخت آن می باشد.

+ نوشته شده در  89/04/12ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

طرز بستن چمدان برای مسافرت

تصور کنید که می خواهید به یک مسافرت ده روزه  بروید، چگونه وسایل خود را تنها در یک چمدان کوچک جمع می کنید؟

 به گزارش بانکی دات آی آر ، خانم هثر پول یک دستیار پرواز است که گاهی اوقات دو هفته به خانه ی خود بازنمی گردد. وی مبتکر طرح های جدید بستن چمدان برای کسانی است که مسافرتهای طولانی می روند ، با هم مراحل چمدان بستن وی را می بینیم :

مرحله  اول : لباس های تا زده فضای بسیار زیادی را اشغال می کنند در عوض می توان لباس ها را به صورت فشرده لوله کرد که در این صورت کمتر هم  چروک خواهند شد.

به ما به ادامه مطلب تشریف بیاورید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/04/01ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

دکوراسیون - چوب - آموزش ساخت وسایل دکوری زیبا با روکش چوب

یک ورقه روکش
آیا شما هم عاشق رنگهای مختلف چوب می باشید؟ اما به دلیل هزینه زیاد از استفاده از آن در دکوراسیون منزلتان منصرف شده اید؟ نگران نباشید ما به شما اموزش میدهیم که خودتان این طرحهای زیبا را اجرا کنید.

نکته محرمانه : روکشها در صدها نوع  مختلف وجود دارند. خیلی از آنها را می توانید در مراکز عرضه ابزار خانگی بدست آورید. می توانید یک رول بزرگ از چوب بلوط، درخت توس یا لایه ای از درخت افرا به قیمت کمتر از 40 دلار بدست آورید ( یک رول بیش از اندازه برای تکمیل پروزه هایی که اینجا نشان داده می شود کافی است). 
 
گلهای رقصان
کاردستی با روکش چوب
اینها طرحهایی از گلهای بشاش و متحرکی هستند که به نطر می رسد در حال رقص در هوا هستند. به نتیجه کار نگاه کنید:

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/04/01ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش گل نرگس شیرازی

نرگس شیرازی

 

مواد و وسائل مورد نیاز:

رنگ روغنی زرد و سبز
پرچم به رنگ زرد
سیم ‌روکش‌دار شماره ۵
نوار گاترین
سیم پلاستیکی نازک برای ساقه اصلی
ابزار کار شماره ۱۱ 


مراحل انجام کار:

وسط گل:
۱- گلوله کوچکی به اندازه یک عدس از خمیر زرد رنگ را بردارید و آن را به‌شکل اشک فرم دهید.
۲- با ابزار کار شماره ۱۱ در قسمت پهن اشک یک گودی ایجاد کنید و با حرکت دورانی ابزار سوراخ ایجاد شده را باز کنید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/03/23ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

ساخت شقایق وحشی با فوم

ساخت شقایق وحشی با فوم

مواد و وسائل مورد نیاز
 

فوم به رنگ سفید یا شیری
رنگ روغنی نارنجی، قرمز، سبز و قهوه‌ای
پرچم به رنگ مشکی
ساقه نازک پلاستیکی جهت ساقه اصلی.مراحل انجام کار

۱- ابتدا الگو را روی فوم انداخته و با قیچی برش دهید.
۲- رنگ روغنی نارنجی را با مقدار کمی رنگ قرمز ترکیب نموده و از قسمت‌ پائین گلبرگ به سمت بالا رنگ‌آمیزی را شروع کنید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/03/19ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش

زیر نظر لیلا مشکوه

آموزش پتینه ،ویترای ، ورق طلا - کهنه کاری - دکوپاژ - ترانسفر و ...

۰۹۱۲۶۰۷۸۵۲۹

+ نوشته شده در  89/03/06ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

جدیدترین مدلهای تخم مرغ هفت سین 1389

 

تخم مرغ ورق طلا

Pretty_flowers_and_nice_eggs 

دسته گل تخم مرغ

 

+ نوشته شده در  88/12/22ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

تهیه هدایا در درون بادکنک

طریقه گذاشتن اشیا مختلف در بادکنک

 "والنتاین نزدیک است"

خوب برای این کار به دو نفر نیاز هست. در این کار  باید از اشیاء تیز و برنده اجتناب نمود.  همانطور که میدانید بادکنک کش می آید و این کش آمدن اندازه ای دارد. خوب این مقدار برای گذاشتن عروسک و چیزهای دیگر کافی هست. ابتدا به دوستتان بگویید تا دو  دست خود را در بادکنک باد نشده بگذارد طوری که دستش به ته بادکنک بچسبد .

هدیه در بادکنک

اگر از نمونه های ذیل در قسمت ادامه مطلب خوشتان آمد و نیاز به تهیه این هدایا برای مراسم تولد - مهد کودکها و ... داشتید، با ما تماس بگیرید: ۲۲۲۱۲۱۸۷


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/11/12ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش پتینه برای اتاق دختران نوجوان

قدرت گل
این طراحی با نقش و نگار های تصادفی یا فضای با برنامه كنترل شده است. در اینجا گل ها ی به كار برده شده تصادفا و اتفاقی با فاصله های یكسان از هم قرار دارند. ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/10/02ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

ایجاد رایحه خوش در منزل - ارزان و ساده

رايحه خوش در منزل

شما مي توانيد به جاي استفاده از اسپري هاي خوش بو كننده شيميايي از يكي از روش هاي زير براي خوشبو و تميزكردن محيط زندگي خود استفاده كنيد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/09/08ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

کم هزینه اما شیک: تزئینات با کاغذ

کم هزینه اما شیک: تزئینات با کاغذ

شما می توانید با هزینه ای بسیار کم با استفاده از کاغذهای تزئینی و با طرح های زنده و شیک دکوراسیون خود را تغییر دهید.

1. خودنمایی کاغذها:

با استفاده از کاغذهای تزئینی و با طرحی شرقی، دیوارهای سفید آپارتمان و اثاثیه بی حس و حال را دگرگون کنید. اولین پروژه این است که یک نوار پهن از کاغذی رنگارنگ را به حباب ارزان قیمت آباژور با استفاده از چسب بچسبانید، سپس نوارهای باریکی از کاغذ را در بالا و پائین لبه آن اضافه کنید تا ظاهر آن تکمیل شود.

 

2.قابهایی از کاغذهای تزئینی:

می توانید یک اثر هنری از کاغذهای رنگارنگ خلق کنید، به این ترتیب که کاغذهایی طرح دار در ابعاد 30×30 سانتی متر را ببرید سپس روی قاب قرار دهید به طوری که 2 تا 3 سانتی متر از هر طرف اضافه باشد، با استفاده از چسب اضافات کاغذ را در پشت آن بچسبانید.
 
 

3.خلاقیت و نو آوری:

یک سینی شیشه ای مانند پنجره ای است که به شما فرصت نمایش یک کار هنری را می دهد. به این ترتیب که می توانید یک کاغذ طرح دار را در پشت این سینی بچسبانید و یا در کف آن به حالت آزاد، کاغذ را بخوابانید.
 
 

4.انتقال به سطوح نرم:

کاغذهای معمولی برای کار روی سطوح نرم و پارچه ای مثل کوسنها مناسب نیستند، برای اینکار باید از کاغذهای حرارتی استفاده کرد به این ترتیب که طرح با استفاده از اتو به پارچه منتقل می شود
 
 
5.وسایل شخصی:
فراموش نکنید که وسایلتان را با طرحهای اختصاصی زینت دهید. فقط پنج دقیقه نیاز است برای بستن یک کمربند کاغذی به دور کتابتان و چند ثانیه برای چسباندن یک قطعه کاغذ در قسمت عکس آلبومتان. 
 
+ نوشته شده در  88/08/16ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آرايش چشم

آرايش چشم

سايه چشم:
چشمان شما نقاط اصلي و کانوني چهره شما هستند و آرايش آنها و انتخاب رنگ اين آرايش بستگي مستقيم به حالت و رنگ چشمتان دارد.
شما ميتوانيد با رنگها اندازه ها و اشکال متفاوتي به وجود بياوريد. هميشه به خاطر داشته باشيد که رنگهاي روشن باعث درشتي و رنگهاي تيره باعث کوچکتر شدن چشمتان ميشود.
هنگام سايه زدن، روشن ترين رنگ را روي کل پلک، يعني از خط مژه تا ابرو، ميکشيم. اين سايه روشن رنگ پايه آرايش چشم شما خواهد بود، درست مانند کرم پودر که رنگ پايه آرايش صورتتان است. اين سايه روشن باعث دوام رنگ و همچنين جلوگيري از خط افتاده آرايش چشمتان ميشود.

از شما دعوت میکنم بقیه موضوع را در بخش "ادامه مطلب" مشاهده فرمایید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/06/30ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

ساخت یک آباژور زیبا و کم هزینه

ساخت یک آباژور زیبا و کم هزینه

آباژور

کلاهکی ساخته شده از کاغذ دست ساز پاپیروس که بافت شطرنجی تارتان دارد، به یک پایه ی ساده ی بلوری جذابیت بصری می افزاید و تابش گرم و ملایمی از نور را متصاعد می کند. یک کلاهک پاپیروسی با یک پایه ی قدیمی که از انباری خانه یا از یک حراج خانگی تهیه شده است به خوبی جفت و جور می شود و به صورت یک شیء تزیینی واحد و کاملاً شخصی در هر اتاقی موارد استفاده ی شایسته را پیدا می کند. گاهی هم می توان یک بطری را جایگزین پایه ی آماده آباژور کرد. بطری بلوری کمر باریک یا پایه ی لاله های قدیمی جاشمعدانی، آسان ترین وسیله برای تبدیل شدن به یک آباژور هستند، اما شاید هم بتوانید با مقداری تلاش و فکر کردن بیش تر، هر چیز دیگری را به پایه ی آباژور تبدیل کنید. یک بار که شما یک آباژور سر هم کنید و بسازید، خواهید دید که ساختن آن از هر وسیله ی دم دست مانند یک گلدان، کوزه ی سرامیکی یا شیشه ای چقدر آسان است.

وسایل مورد نیاز:

ظرفی برای تبدیل شدن به پایه ی آباژور مانند یک بطری قدیمی

حلقه های فلزی مخصوص و کلاهک آماده آباژور

یک ورق سفید در اندازه ی متناسب با حلقه های فلزی و کلاهک

یک ورق بزرگ از کاغذ پاپیروسی

روبان نقره ای برای لبه ها با عرض نیم سانتی متر

سیم برق و دو شاخه

چسب مایع، چسب افشانه ای و قیچی

نکته:

وقتی می خواهید یک ورق کاغذ را به عنوان کلاهک انتخاب کنید، همیشه اول امتحان کنید تا ببینید که وقتی یک حباب لامپ و یک لایه ی ضخیم از کاغذ سفید در پشت آن قرار گیرد به چه شکلی به نظر خواهد رسید، و چه حالتی در آباژور ایجاد می شود. کاغذ ضخیم ممکن است به مقدر کافی نور را از خود عبور ندهد و اگر کاغذ خیلی نازک باشد ممکن است باعث شود که طرح های روی کاغذ کلاهک دیده نشود و نور شدید طرح ها رااز بین ببرد. در حالتی که کاغذ خیلی نازک است، برای این که طرح کلاهک بهتر دیده شود، می بایست به کاغذ کلاهک، چسب افشانه ای بزنید و یک کاغذ ضخیم سفید را به پشت آن بچسبانید.

مراحل کار:

1. بریدن کاغذ برای کلاهک

کاغذ پاپیروسی را روی سطح کارتان ببندید و شکل کلاهک آباژور را بر روی آن به وسیله ی یک مداد رسم کنید، سپس کاغذ را از روی این خطوط ترسیم شده برش دهید. برای بریدن کاغذ سفید هم از همین الگو استفاده کنید.

2. وصل کردن کاغذها به کلاهک

از درز کلاهک، محلی که دو لبه ی آن به هم رسیده است، شروع کنید. کلاهک را با کاغذ به طور کامل بپوشانید. به وسیله چسب افشانه ای دو نوع کاغذ رابه هم بچسبانید. همین طور از چسب برای محفوظ نگه داشتن درز آن استفاده کنید.

3. اضافه کردن لبه ها

قبل از این که روبان لبه ها را ببرید، سر لبه ها را در بالای کلاهک قرار دهید و آن را دور تا دور کلاهک بکشید برای این که ببینید چقدر روبان احتیاج دارید، سپس در این نقطه آن را ببرید. همین کار را در پایین کلاهک تکرار کنید. اگر بتوانید به جای روبان، نوار نقره ای مقاوم تری را جایگزین کنید بهتر است. از چسب مایع برای چسباندن لبه ها و روبان به کلاهک از داخل و خارج استفاده کنید و دقت داشته باشید کارتان تمیز در آید.

4. قرار دادن آباژور در داخل پایه

تعداد زیادی از فروشگاه ها لوازمی برای سیم کشی بطری دارند که هم چنین حاوی چندین واشر در اندازه های مختلف است، برای این که لامپ و سیم کشی های آن را در دهانه ی بطری ثابت نگه دارد. این سیم ها طوری طراحی شده است که مستقیماً از بالای سرپیچ به بیرون می آید و از پایین به داخل بطری نمی رود. این حالت به شما اجازه می دهد که ظرفی که برای پایه انتخاب می کنید شیشه ای و شفاف باشد. پس از اطلاع از آموزش های مربوط به سیم کشی آباژور، سیم ها را به سرپیچ وصل کنید و حلقه ها را روی سرپیچ قرار دهید.

 

یک کلاهک کوتاه مقدار بیش تری از پایه را نمایش خواهد داد و یک کلاهک بلند مقداری از پایه را پنهان خواهد کرد. اگر لازم است از یک واشر استفاده کنید برای این که حلقه های فلزی را به کلاهک محکم وصل کنید. اگر پایه ای انتخاب کردید که دهانه ی بزرگ تری نسبت به بطری دارد، مثلاً یک گلدان قدیمی، باز هم مراحل ساخت دقیقاً به همین شکل خواهد بود، اما شما به سیم، دو شاخه و واشر مناسب احتیاج دارید که می توانید از یک فروشگاه وسایل الکتریکی و نورپردازی تهیه کنید.

+ نوشته شده در  88/06/17ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش روبان دوزی

سلام دوستان عزیز

بالاخره به قول خود وفا نموده و انواع روبان دوزی را با تصویر برایتان گذاردم.

در صورت بروز هرگونه مشکل با شماره تلفن ۲۲۲۱۲۱۸۷خانم گلزار تماس حاصل فرمایید.

 


 
+ نوشته شده در  88/05/08ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

اموزش بستن دستمال گردن خانم ها

 

دستمال گردن زنانه اموزش بستن کروات کراوات اموزش بستن دستمال گردن خانم ها مدل های دستمال گردن زنان دانلود

+ نوشته شده در  88/04/27ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

تکنیک كهنه كاری با ورق طلا

 

تکنیک كهنه كاری با ورق طلا

کهنه کاری

وسایل مورد نیاز:

ظرف یا وسیله مورد نظر كه قرار است كار بر روی آن انجام شود

پنبه

قلم مو

ورق طلا (یا مس یا نقره)

رنگ روغنی هنری

تینر

روش كار:

ابتدا سطح كار را با پنبه تمیز پاك می‌كنیم تا عاری از هر گونه گرد و غبار شود. سپس با قلم مو، تمام سطح ظرف را به چسب ورق طلا آغشته می‌كنیم. سپس ورق طلا را به صورت نامنظم روی ظرف می‌چسبانیم. بعداز آنكه تمام سطح ظرف را با ورق طلا پوشاندیم، با پنبه تمیز، آرام سطح ظرف را پاك می‌كنیم تا ورق طلای اضافی گرفته شود. اكنون می‌توانید با رنگ روغن قهو‌ه‌ای سطح كار را رنگ بزنید. (البته رنگ را باید توسط تینر بسیار رقیق كنید تا فقط هاله‌‌ای از رنگ روی سطح كار باقی بماند) قبل از اینكه رنگ خشك شود، ‌آن را توسط پنبه‌ای به آرامی تمیز می‌كنیم. به این ترتیب در برخی پستی و بلندی‌های ظرف و در كناره‌های ورق‌های طلا، سایه‌هایی از رنگ قهوه‌ای دیده می‌شود كه باعث كهنه‌تر (آنتیك‌تر) به نظر رسیدن ظرف شما خواهد شد.

نکته:

برای کهنه کاری و ایجاد حالت  قدیمی بر روی ظروف ,باید از رنگ های پخته ای مانند قهوه ای , زرشکی , قرمز یا سبز پر رنگ استفاده کنید. البته استفاده از انواع رنگ های خالص ( رنگ های اصلی چرخه رنگ ) نیز به فراخور سطح زیر کار ,موثر خواهد بود.

+ نوشته شده در  88/04/06ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

دكوراسيون: جعبه‌هاي جادويي

دكوراسيون: جعبه‌هاي جادويي

جعبه‌ها غالبا از 5 سطح مربع يا مستطيل شكل تشكيل شده‌اند كه اگر سطح ششم نيز به آن اضافه شود، نقش در جعبه را خواهد داشت.

اين جعبه‌ها را معمولا در انواع مقوايي، براي بسته‌بندي لوازم مختلف بزرگ و كوچك و در نوع چوبي، براي نگهداري و حمل و نقل لوازم سنگين و همچنين ميوه و سبزي و اقلامي مانند اينها استفاده مي‌كنند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/03/18ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

گل آرایی با گل - یخ - شمع

گل آرایی با یخ،جعبه،شمع

 


 

از دو کاسه ی هم شکل که یکی از آنها بزرگ‌تر از دیگری است استفاده کنید. کاسه ی بزرگ‌تر با آبی که کمی رنگ به آن اضافه کرده‌اید تا نصفه پر کنید. کاسه ی کوچک‌تر را داخل آن گذاشته و چسب یا شیء سنگین آن را به سطح بالایی ظرف بزرگ‌تر برسانید. لبه‌های آن را هم سطح کنید، سپس شاخه‌های گل‌های بهاری را کوتاه کرده و داخل جداره بین دو کاسه در داخل آب بگذارید. می‌توانید از میوه‌های موجود نیز استفاده کنید. سپس کاسه‌های خود را به مدت 8 ساعت در فریزر بگذارید تا کاملاً یخ ببندد. برای جدا کردن کاسه‌ها از هم در داخل ظرف کوچکتر کمی آب سرد بریزید. پس از جدا شدن ظرف از یخ، کاسه ی بزرگ‌تر را داخل آب سرد (آب‌ گرم هرگز) بگذارید تا آن هم از یخ جدا شود. سپس کاسه ی یخی خود را داخل بشقابی گذاشته و روی میز خود بگذارید و تا آب شدن آن از زیبائی‌اش لذت ببرید.

هم‌چنین می‌توانید از روش زیر استفاده کرده و گل‌های پامچال و سنبل را که هدیه گرفته‌اید به‌صورت زیبایی کنار هم قرار دهید، از جعبه‌ای که در خانه دارید استفاده کنید. داخل آن را طوری با کیسه زباله بپوشانید که دیده نشود. سپس گل‌هایی را که با گلدان هدیه گرفته‌اید با همان گلدان دارای خاک بگذارید داخل جعبه و دور آن را با گل‌های شاخه‌ای و بر‌گ‌های تزئینی بپوشانید، البته برای محکم کردن گل‌های شاخه‌ای باید از اسنفجی که در داخل جعبه تعبیه شده استفاده کرد، شما می‌توانید از جعبه ی میوه هم استفاده کنید و دور آن را با مقوا، کاغذ کادو یا کارتن بپوشانید و روی آن را نقاشی یا تزیین کنید.

شمع، یکی دیگر از زیبایی‌های سفره ی هفت‌سین را می‌توانید به روش زیر تزئین کرده و با دیگر اجزاء هفت‌سین خود هماهنگ کنید:

از یک سبد مستطیل شکل استفاده کنید (معمولاً در هر خانه‌ای این نوع سبد وجود دارد. می‌توانید از هر نوع سبدی که دیواره ی صاف دارد استفاده کنید) شمع‌های پهن به رنگ‌های گوناگون و اندازه‌های مختلف را روی اسفنجی که داخل سبد گذاشته‌اید فرو کنید. مقداری گردو و فندق با پوست، حتی مقداری ادویه مانند دارچین و هل آسیاب نشده را نیز می‌توانید بسته به رنگ سفره ی هفت‌سین و شمع‌هائی که استفاده می‌کنید با اسپری یا رنگ روغن رنگ کنید. استفاده از گل‌های زیبای بهاری در سبد شمع‌تان زیبایی خاصی به هفت‌سین خواهد بخشید. اجزاء تزیینی را به‌صورت خطی یا ردیفی بچینید.

عمر گل‌های بهاری کوتاه است ولی با نگهداری صحیح می‌توان عمر آنها را کمی طولانی‌تر کرد. در صورت هدیه گرفتن گل‌هایی مانند سینری، پامچال، لاله و سنبل در خاک، آنها را در جائی خنک و سایه نگه داشته و هر روز کمی آب به آنها بدهید.

گل‌های شاخه‌ای را نیز باید در جای خنک و سایه نگهداری و هر روز آب آنها را عوض کرد، برای طولانی‌تر شدن عمر گل‌های شاخه‌ای به آب آن یک تا دو قطره جوهر نمک بیافزائید، این کار باعث می‌شود که آب و ساقه ی گل فاسد نشود و بو نگیرد که همین امر باعث طولانی‌تر شدن عمر گل می‌شود.

 

+ نوشته شده در  88/03/12ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

کهنه های زیبا

کهنه های زیبا   
کهنه کاری

وسایل لازم:

مجسمه برای اجرای تکنیک

قلم مو

 رنگ روغنی طلایی

 رنگ اکریلیک قرمز

 پارچه تمیز

 اسپری کیلر

 تینر

 آب

روش كار:

این تکنیک را بر روی ظروف سفالی می توان به راحتی اجرا کرد. مجسمه سفالی مورد نظر را پس از سمباده كاری و صاف كردن سطوح، به رنگ طلایی خالص، رنگ کنید. بعد از اینکه رنگ طلایی کاملا خشک شد، با قلم مو، رنگ اکریلیک قرمز را بر روی تمام سطح، به‌خصوص شیارهای ظرف بزنید و قبل از اینکه رنگ اکریلیک خشک شود با دستمال تمیز سطوح برجسته آن را پاک کنید. در نهایت رنگ طلایی زیر همراه با ترکیب رنگ قرمز، رنگی برنزی می‌شود که بر روی مجسمه به حالت سایه روشن خود را نشان می‌دهد. در انتها می‌توانید از اسپری کیلر برای ثابت ماندن رنگ استفاده کنید.

نکته: اگر رنگ‌های مورد استفاده شما غلیظ و سفت بود، می‌توانید آن را رقیق‌تر کنید تا زودتر پاك شود. برای رقیق كردن رنگ روغنی از تینر و برای رقیق كردن رنگ اکریلیک از آب استفاده ‌کنید.

+ نوشته شده در  88/03/12ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

باغچه‌اي از هندوانه

باغچه‌اي از هندوانه
هندوانه يكي از مهم‌ترين اجزاي سفره شب يلداست و اكثر خانم‌هاي هنرمند سعي مي‌كنند با استفاده از هنر ميوه‌آرايي، اين ميوه را به صورتي خاص تزئين كرده و سفره يلدايي را با هندوانه‌اي به شكل متفاوت بيارايند.

در اينجا هندوانه نقش باغچه و چمن را داشته و انار و خرمالو گل‌هاي اين باغچه هستند.

مواد لازم:
- يك عدد هندوانه بزرگ

بقیه را در ادامه مطلب بخوانید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/02/18ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

ساخت حلقه‌هایی با گل خشک

ساخت حلقه‌هایی با گل خشک

گل‌آرایی با گل های خشک(3)

 

موارد استفاده از حلقه‌هایی که با گل خشک تزیین می‌شوند، بسیار زیاد است. زیرا تزیینات با گل خشک ماندگارتر و دائمی‌ترند. این حلقه‌ها بر روی در آپارتمان‌ها، روی ستون سالن‌ها، و روی دیوار‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در کشورهای غربی عقیده ی خاصی به وجود حلقه‌های روی در دارند و معتقدند که پلیدی و بدی از داخل حلقه نمی‌تواند وارد خانه شود.

انواع حلقه‌ها:

 

1- حلقه‌های چوبی که در بازار هم وجود دارند؛

2- حلقه‌های جدید که با فوم درست شده‌اند؛

3- از شاخه‌های بید قرمز بدلیل انعطاف زیاد هم حلقه‌ درست می‌کنند. 

البته گاهی شاخه‌ای از بیس خارج می‌شود که مشکلی نیست و بعد از اتمام کار آن را حالت می‌‌دهیم. این حلقه‌ها را می‌توانیم در سایزهای مختلف به اشکال مختلف از جمله قاب عکس، قلب و حتی به  شکل توپ ساخت. با بافت درهم توپ‌های زیبایی را می‌سازیم و چنانچه برگ‌های چوبی بزرگتر و کلفت‌تر باشند ممکن است خوب بافته نشوند، لذا به کمک سیم آن‌ها را مهار می‌کنیم.

برای تزیین حلقه‌های ساخته شده از روبان‌ها با گل‌هایی که هماهنگی رنگی نیز داشته باشند استفاده می‌کنیم و هم‌چنین گل‌های مورد نظر را به وسیله چسب بر روی بیس می‌خوابانیم.

طرز استفاده از حلقه‌های پارچه‌ای

 

حلقه‌های اسفنجی یا فومی را با روبان یا یک پارچه روتختی بطوری که اصلاً حلقه‌ دیده نشود، می‌پوشانیم. این حلقه برای در اتاق خواب و یا اتاق بچه‌ها که لوازم مورد علاقه ی بچه‌ها روی آن چسبانده شده است، مناسب می‌باشد.

حتی می‌توانیم دو حلقه که یکی کوچکتر باشد و درون حلقه‌ی بزرگتر قرار گیرد درست کنیم و سپس آن را تزیین کنیم. برای تزیین این حلقه از میوه‌های خشک و جنگلی مثل انار و بلوط استفاه می‌کنیم. البته می‌توان حلقه‌های فومی را با گل‌های شاخه‌ای کشیده کاملاً بپوشانیم و به وسیله‌ی سیم آن‌ها را به دور حلقه‌ی فومی محکم کنیم. حلقه‌هایی را که با ساقه‌های خشک مختلف درست شده‌اند را حلقه‌های نافرم یا وحشی می‌گویند. بیشتر آن‌ها را برای در ورودی باغ، ویلا یا جایی که زیاد فرمی نداشته باشد استفاده می‌کنند.

در بعضی از قسمت‌های این حلقه‌ها می‌توان از روبان‌هایی که از کنف هستند استفاده کرد. هم‌چنین در تزیین آن از میوه‌های خشک جنگلی هم استفاده می‌شود.

 گل‌آرایی با گل خشک و پرندگان کوچک

می‌توان تزیینات مختلفی را با پرندگان و بافت چوپ درست کرد. این تزیینات را روی در آپارتمان و دیوارها و روی میز قرار می‌دهند.

ابتدا بافتی از چوب‌های انعطاف‌پذیر مثل یاس رونده یا بید را به صورت بیس حلقه‌ای درست می‌کنیم. سپس فرم یک خانه را با اسفنج در می‌آوریم و روی آن را با پوست تنه ی درخت خرما می‌پوشانیم. سپس حلقه‌ی کوچکی را با پوست درخت خرما درست می‌کنیم و در قسمت مرکزی خانه قرار می‌دهیم. قسمت‌های مختلف خانه را با خزه یا پوشال و کنار آن را با نی باتلاق همچنین پشت خانه را با گل‌های جارو کشیده تزیین می‌کنیم. برای هماهنگی ،هر شاخه‌ای که در سمت راست خانه بکار بردیم ، در سمت چپ هم استفاده می‌کنیم.

برای پاپیون زدن به کار بهتر است که از کنف استفاده شود. بدین صورت که کنف را خیس و بعد از هم باز می‌کنیم و چند تا از رشته‌های آن را با هم جمع می‌کنیم و پاپیون می‌زنیم.

برای شیروانی خانه چند ساقه ی خشک شده درخت خرما را در بالای خانه فرم می‌دهیم، سپس پرنده‌های کوچک را در جایی که رنگ یکنواخت ‌تری دارد قرار می‌دهیم تا بهتر دیده شوند.

این یک طرح مدرن و فانتزی بوده و برای خانه‌های ییلاقی فوق‌العاده مناسب است. همچنین این تزیین برای روی میز در اتاق‌نشیمن و پذیرایی بسیار قشنگ و زیبا است.

+ نوشته شده در  88/02/04ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

طریقه ی خشک کردن گل

طریقه ی خشک کردن گل

گل‌آرائی با گل‌های خشک(1)

روش پرس کردن گل‌ها

دستگاه پرس از دو صفحه ی نئوپان که دارای سوراخ‌هایی در 4 طرف بوده تشکیل شده است که به وسیله ی پیچ و مهره روی هم بسته می‌شوند. در روش پرس کردن ابتدا گل‌ها را در لای روزنامه‌ قرار می‌دهیم. سپس آن‌ها را بین دو صفحه دستگاه پرس می‌گذاریم و پیچ را محکم  کرده تا گل‌ها کاملاً تحت فشار باشند و خشک شوند. گل‌ها را طوری بین روزنامه قرار دهید که فرم آن بهم نخورد و قسمت روی گل به طرف پایین باشد.

گل‌های جعفری و داودی را بهتر است با روش پرس کردن خشک نکنند بلکه آن‌ها را در روی جعبه در هوای آزاد طوری که سر آن‌ها بالا باشد خشک کنند.

گل‌هایی از قبیل ژریرا، بنفشه، داودی مینیاتوری، مارگیرت، و هم‌چنین گل‌ها و برگ‌هایی که ارتفاع و عمق کمتری دارند، را می‌توان با روش پرس کردن، خشک کرد.

در موقع چیدن گل، وسط آن را با دست فشار دهید تا برای پرس شدن آماده شود. اگر دستگاه پرس در دسترس نباشد می‌توان از تعدادی کتاب سنگین برای این کار استفاده کرد.

بسیاری از گیاهان را می‌توان با مواد شیمیایی جاذب الرطوبه خشک کرد. مخصوصاً گیاهان حساس مانند ارکیده و لیلیوم که در مواد شیمیایی بهتر خشک می‌شوند.

موادی را که برای خشک کردن گل‌ها بکار می‌برند عبارت است از: سیلیکا ژل، بُراز، نمک، اسید بوریک، زاج، آرد ذرت و شن. سبک‌ترین و مناسب‌ترین ماده شیمیایی براز است که برای کارهای هنری و خشک کردن گل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که در داروخانه‌ها موجود است. البته سیلیکا ژل را هم می‌توان از داروخانه خریداری کرد.

برای خشک کردن گل توسط براز، ابتدا مقداری از ماده را داخل ظرفی می‌ریزیم و گل را به آرامی در روی آن قرار می‌دهیم. سپس مقداری براز را روی گل می‌پاشیم و هر از چند گاهی ظرف را تکان می‌دهیم تا براز کاملاً روی تمام گلبرگ‌ها را بپوشاند.

اگر براز حالت چسبندگی داشت کمی آرد ذرت را با آن مخلوط می‌کنیم تا از چسبندگی مواد به گل جلوگیری شود.

روش خشک کردن گل‌ها بوسیله شن

برای این منظور می‌توان از شن‌های ساحل دریا استفاده کرد. ابتدا شن‌ها را شسته تا کاملاً تمیز شوند.

سپس گل‌ها را در داخل شن می‌خوابانیم. باید دقت داشته باشیم که سنگریزه‌های درشت در میان شن‌ها نباشد تا آسیبی به گلبرگ‌های گل وارد نشود.

خشک کردن با مواد شیمیایی نظیر سیلیکا ژل

سیلیکا ژل یک ماده شیمیایی است که نوع مرغوب آن به رنگ آبی آسمانی است. این ماده وقتی که رطوبت به خود می‌گیرد به رنگ صورتی می‌شود. ولی می‌توان دوباره از آن استفاده کرد. برای این منظور آن را در فر گاز قرار می‌دهیم تا خشک شود و دوباره به رنگ آبی در آید. به وسیله‌ی فرو بردن کاغذ تورنسل در سیلیکا ژل می‌فهمیم که سیلیکا رطوبت دارد یا خیر. اگر مرطوب باشد رنگ کاغذ تورنسل تغییر می‌کند.

توجه داشته باشید که هر یک از مواد شیمیایی خشک کننده بعد از هر بار مصرف دوباره قابل استفاده هستند.

سیلیکا ژل کاملاً رطوبت را از گل می‌گیرد و باعث می‌شود که بعد از آن هم گل رطوبت به خود نگیرد. دانه‌های سیلیکا ژل کمی درشت هستند و باید آن‌ها را بوسیله آسیاب و یا وسایل دیگر خرد کنیم و به وسیله چای صاف کن آن را روی گل بپاشیم تا دانه‌های درشت سیلیکا ژل لای گلبرگ‌ها فرو نرود. معمولاً ارتفاع شاخه گلی را که در مواد شیمیایی خشک می کنیم باید 2 تا 5/2سانتی‌متر باشد. هر طوری که گل را در مواد بگذاریم به همان شکل خشک خواهد شد. معمولاً برای خشک کردن گل‌های حساسی چون لیلیوم، آنتریوم و ...  از مواد شیمیایی استفاده می‌کنیم تا شکل ظاهری گل تغییر نکند.

طربقه ی پرس کردن گل‌ها بوسیله کتاب

هرگاه دستگاه خاص پرس در دسترس ما نبود از کتاب‌های سنگین برای خشک کردن گل استفاده می‌کنیم. بدین طریق که گل‌ها را لای کاغذ با روزنامه قرار داده و در بین صفحات کتاب پایینی قرار می‌‌دهیم. سپس یک آجر، اتو با هر وسیله‌ی سنگین را روی کتاب‌ها می‌گذاریم. البته توجه داشته باشید که از روزنامه با چاپ مشکی استفاده می‌کنیم و روزنامه با چاپ رنگی برای این کار مناسب نیست و رطوبت به خود نمی‌گیرد. سعی می‌کنیم وسط گل‌هایی را که کمی برجستگی دارند با انگشت فشار دهیم تا کاملاً خوابیده شوند. در روزهای اول هر 12 ساعت یک بار به گل‌ها سر می‌زنیم و اگر ممکن باشد روزنامه‌های آن‌ها را عوض می‌کنیم تا سریع‌تر خشک شوند. مدت خشک شدن گل‌ها در این روش 10الی 12روز می‌باشد. برای خشک کردن انواع برگ‌ها، گل بنفشه، ژریرا و داودی و مینیاتوری این روش مناسب است.

خشک کردن گل‌ها در محلول گلیسیرین و آب داغ

برای میوه‌های خوشه‌ای (مثل انگور) و شاخه‌های آکالیپتوس از این روش استفاده می‌شود. بدین صورت که یک قسمت گلیسیرین را با دو قسمت آب مخلوط می‌کنیم (ابتدا مقداری نمک را در آب داغ حل می‌کنیم) و شاخه‌ها را در آن فرو می‌کنیم.

زمانی که برگ‌ها مقداری رطوبت داشته باشند متوجه می‌شویم که به اندازه کافی گلیسیرین به آن‌ها رسیده و خشک شده‌اند. با استفاده از این روش برگ‌ها نرمی و لطافت خود را حفظ می‌کنند.

گل رز، کاملیا و میوه‌های خوشه‌ای را با این روش خشک می‌کنند.

برای سریع‌تر خشک کردن گل‌ها می‌توانیم از روش اتو کردن استفاده کنیم. گل را در بین دستمال کاغذی قرار می‌دهیم و چند روزنامه در زیرو روی آن قرار می‌دهیم سپس آن را با اتو خشک می‌کنیم. اما این روش خیلی برای خشک کردن گل مناسبت نیست زیرا رنگ گل در این روش مقداری تغییر می‌کند.

+ نوشته شده در  88/01/26ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش انواع رنگ و پتینه

رنگ و پتینه

 

 

 

آموزش انواع رنگ و پتینه - مناسب بانوان گرامی

آموزش به صورت خصوصی و گروهی پذیرفته میشود. زیر نظر اساتید حرفهای و مجرب

در صورت نیاز با شماره ۰۹۱۲۶۰۷۸۵۲۹ تماس حاصل فرمایید

+ نوشته شده در  88/01/21ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

دکوپاژ سه بعدی

                                          آموزش دکوپاژ سه بعدی

مواد لازم:

1-    پوستر به تعدادی که لازم است (معمولاً بین 5 تا 7 عدد)

2-   قیچی

3-  کاتر

4-   چسب آکواریوم

5-   حوله

6-   اتو

7-   واکس بی­رنگ

8-  فیبر

9-   وسایل تزئینی نسبت به سلیقه افراد

10- چسب حرارتی

11- ماژیک وایت برد مشکی

 

هنر آموز عزیز رعایت نکات زیر جهت هرچه بهتر ارائه دادن کار ضروری است:

1-   انتخاب برشها

برای انتخاب نحوه برش شدن تصاویر کافیست اندک زمانی را برای درک عمیق آن بکار برید. قسمتهایی از تصویر که در عقب کار قرار دارند، در لایه های زیرین بکاررفته و سایر آن در
لایه­های جلویی بکار خواهند رفت.

2-  طریقه برش زدن:

ابتدا الگوها را مطابق با محدوده­ای که در تصاویر متن مشخص شده­است، با کاتر یا قیچی برش بزنید. اگر هنوز سرعت دستتان با حرکت آن تطابق ندارد، بهتر است بیشتر از قیچی استفاده کنید.

3- طریقه ماژیک کشیدن:

برای این کار همیشه الگوهای برش خورده خود را رو به پشت قرارداده و لبه­های آنرا با ماژیک مشکی وایت برد بکشید. مراقب باشید ماژیک به طرح اصلی وارد نشود.

4- طریقه اتوکردن:

اتوی پشت کار برای برجسته کردن الگوها انجام میشود.

پیش از اتوکردن، یک حوله را چهارتاکرده زیر الگو برش خورده قرار دهید. سپس اتو (ترجیحاً سرگرد) را کمی به واکس بی­رنگ و یا وازلین آغشته نموده و به صورت رفت و برگشت به پشت الگو بکشید.

5-  طریقه چسباندن پوستر اصلی روی فیبر:

ابتدا سطح کاملاً صیقلی کار را با چسب چوب یا چسب آکواریوم ، بدون ایجاد هیچگونه برجستگی آغشته نمایید.

الگو اصلی را که کامل است، بوسیله کاردک از وسط طرح به سمت بالا و سپس به سمت پایین به فیبر  بچسبانید.

مراقب باشید کار طوری چسبیده شود که زیر آن هوا نرود.

اگر احساس کردید زیر پوستر شما هوا ایجاد شده، می­توانید محل مورد نظر را بوسیله سوزن ته گرد، سوراخ ریزی ایجاد نموده تا هوا به آرامی خارج و برجستگی ایجاد شده از بین برود.

6-  طریق چسباندن الگوها:

-         الگوهای برش خورده، ماژیک کشیده و اطو خرده را به ترتیب از طرح زیرین یکی یکی به طریق زیر می­چسبانیم.

-    چسب آکواریوم رابه صورت برجسته، مانند شکوفه­های خامه، نزدیک به هم و با ارتفاع همسان به پشت کار بزنید. (دقت نمایید چسب از لبه­های کار بیرون نزند. پس از چسباندن الگو روی کار فشار نیاورید تا همچنان برجستگی آن حفظ شود).

-    برای چسباندن الگوی بعدی آنقدر صبر کنید تا الگوی زیرین کاملاً خشک شود، سپس آنرا بچسبانید. برای برجسته کردن کار خود حتماً از چسب آکواریوم استفاده کنید.

7- طریقه تزین کردن کار:

توجه داشته باشید که این هنر، ساخت یک تابلوی سه بعدی است نه یک ماکت از یک طرح

-     برای تزیین سعی کنید تا جایی که امکان دارد اصالت و زیبایی پوستر را حفظ کرده و از تزئینات اضافی روی کار خودداری کنید. سعی کنید اصالت نقاشی را حفظ کنید،  مثلا اگر برای لباس در نقشها، پارچه به طرحتان نصب کنید، هم سایه روشن نقاشی را از آن میگیرید و هم کار را بسیار سنگین می­کنید.

-         از یراق برای تزیین لباس یا سرآستین­ها می­توان استفاده کرد.

-         از سنگ­های متری می­توان برای تاج و کمر و قسمت­هایی از لباس که نگین دارد، استفاده کرد.

-         سنگ­های رنگی برای دستبند و انگشتر بسیار مناسبند.

-         دکمه­های نگین دار درشت را میتوانید برای گوشواره و گردن بند استفاده کنید.

-    از گل­های کاغذی کوچک و بزرگ، گل­های خشک یا گل­های چینی برای قسمت­هایی که گل دارند، مورد استفاده قرار میگیرند.

-         تور و ترمه حاشیه دار (ترجیحاً از جنس سبک) برای روی میزها کاربرد مناسب دارند.

-    همه این تزئینات باید با چسب حرارتی یا چسب آکواریوم جسبیده شود. در غیر اینصورت پس از مدتی از روی کار خواهد افتاد.

8- طریقه کیلر زدن (اسپری زدن):

-         پس از اتمام مراحل فوق، برای جلا دادن و براق کردن کار خود از کیلر استفاده کنید.

-         برای یلر زدن روی اینکار حتما باید از اسپری کیلر استفاده کنید.

-    اسپری را در فاصله 30 سانتی متری کار گرفته و به صورت یکنواخت بر روی سطح کار بپاشید. مراقب باشید اگر اسپری تیش از حد رئی کار پاشیده شود، به صورت قطرات بسیار ناپسند، از روی کار شره خواهد کرد.

-         یک ساعت پس از خشک شدن کامل کیلر می­توانید کار آماده شده را قاب بگیرید.

-    توجه داشته باشید اگر کار شما مدت زیادی کار بدون تابلو باشد، حتما با گرد و غبار آغشته شده و نه تنها زیبایی کار را از بین می­برد، بلکه به دلیل داشتن کیلر، ذرات غبار مانند چربی سیاه روی کار انباشته میشود. توجه داشته باشید که تزئینات انجام شده فقط برروی کاغذی بیش نیست و گرد و غبار باعث می­شود چسبندگی تزئینات انجام شده در اثر تماس با گرد و غبار سست شده و از روی کار بیوفتد.

توصیه

-    بهتر است برای تابلو کردن، از قابی استفاده کنید که با اصل طرح شما هماهنگی داشته باشد. مثلاً برای تصویر بدنیا آمدن حضرت مسیح، استفاده از تابلویی که نقوش ایرانی دارد و با رنگ آمیزی ایرانی (هرچند زیبا) شایسته نیست. همچنین اگر طرح شما یادآور زندگی قاجاریان، دوران هخامنشی، ساسانیان و ... است، تابلوهایی با آرمان­های حتی آنتیک اروپایی از زیبایی کار شما می­کاهد.

-    برای قاب گرفتن حتماً نیاز نیست از تابلوهای گرانقیمت استفاده کنید، بهتر آن است تابلویی استفاده کنید که با طرح و رنگ نقوش آن همخوانی داشته باشد. حتی اگر خودتان تابلو را رنگ آمیزی کنید.

 

 

امید است با داشتن این راهنما موجبات رضایت شما فراهم گشته باشد!

 

LMT

+ نوشته شده در  88/01/18ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

دکوپاژ

دکــوپـاژ:

مقدمه:

هنری است که از کشور فرانسه به اقصی نقاط دنیا انتقال پیدا کرده است. دكوپاژ يكي از شاخه­هاي هنر تكه چسباني ( كولاژ) مي­باشد.  در حقیقت خود هنر دكوپاژ شامل شاخه­هاي گوناگوني مي­شود  و در اصل براي خود دنياي وسيعي دارد كه در حوصله این وبلاگ نمی­باشد.

همانطور که می­دانید، ما گرد هم آمده­ایم تا با هنرهای تزیینی صمیمانه­تر شویم. از این­رو به همین توضیح مختصر کفایت نموده و در مورد دکوپاژ و هنرهای تزیینی صحبت می­کنیم.

در ایام قدیم اینکار بیشتر در رستوران­ها انجام می­شد. از آنجا که همه تمکن مالی برای کشیدن نقاشی روی میز و صندلی خود را نداشتند، عکس دلخواه را روی نیز چسبانده، به مرور زمان آنقدر کیلر میزدند تا عکس به داخل چوب نفوذ کند.

اکنون این کار خود شاخه­ای از هنر است.

وسایل لازم برای دکوپاژ:

1-  درنظر گرفتن یه ظرف (دكوپاژ را می­توان روي تمام اجسام استفاده كرد. نظير: شيشه، سفال، چوب، ديوار، فلز و...)

.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  87/12/18ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

بهار در خانه

بهار در خانه

بهار

با نزدیک شدن فصل بهار، رویش و طراوتی در زمین ایجاد می‌شود، طبیعت رنگ و لعابی تازه می‌گیرد و شادابی حاصل از این نو شدگی، بسیاری از ما را بر آن می‌دارد که تکه‌ای از این زیبایی را در اتاق کار، منزل یا باغچه‌ی کوچک‌مان هم داشته باشیم. بقیه را در ادامه مطلب بخوانید . حتما لذت میبرید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  87/12/15ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

كوسن با گل برجسته

كوسن با گل برجسته

 

حتما ادامه مطلب را ببینید. خیلی ساده ولی زیبا و ارزان


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  87/12/15ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

ایام خجسته سال نو و ساخت شمعهای زیبا

ایام خجسته سال نو و ساخت شمعهای زیبا

كاربرد شمع از قدیم الایام بسیار مرسوم بوده و هنوز مردم در بسیاری از مراسم مختلف خود در شادی و یا حتی سوگواری از آن استفاده می كنند. این مسأله میان اكثر ملل با فرهنگها و سنن ومذاهب گوناگون مشترك بوده است.
البته این هنر امروزه وسعت یافته و با تغییر و تحولاتی اساسی، به رقابت با دیگر هنرهای دستی برخاسته است حاصل آن شاهكارهایی است كه شما در فروشگاهها دیده اید. جهت آشنایی شما ابتدا شمع را معرفی می كنیم:
۱ـ شمعهای قالبی.
۲ـ شمعهای دست ساز
ابتدا شما را با مواد و تجهیزات لازم در شمع سازی آشنا كرده و آنگاه نكاتی را یادآور می شویم كه دانستن و به كارگیری آنها طی مراحل شمع سازی ضروری است.
...كاربرد شمع از قدیم الایام بسیار مرسوم بوده و هنوز مردم در بسیاری از مراسم مختلف خود در شادی و یا حتی سوگواری از آن استفاده می كنند. این مسأله میان اكثر ملل با فرهنگها و سنن ومذاهب گوناگون مشترك بوده است.
البته این هنر امروزه وسعت یافته و با تغییر و تحولاتی اساسی، به رقابت با دیگر هنرهای دستی برخاسته است حاصل آن شاهكارهایی است كه شما در فروشگاهها دیده اید. جهت آشنایی شما ابتدا شمع را معرفی می كنیم:
۱ـ شمعهای قالبی.
۲ـ شمعهای دست ساز
ابتدا شما را با مواد و تجهیزات لازم در شمع سازی آشنا كرده و آنگاه نكاتی را یادآور می شویم كه دانستن و به كارگیری آنها طی مراحل شمع سازی ضروری است.
مواد و لوازم مورد نیاز:
۱ـ پارافین درجات مختلفی از نظر نقطه ذوب دارد. به عنوان مثال پارافین مورد نیاز برای ساخت شمعهای قالبی باید نقطه ذوبی به میزان ۶۰ تا ۶۳ درجه سانتیگراد داشته باشد.
نكته: در فروشگاهها اغلب تنها سه نوع پارافین برای شمع سازی یافت می شود.
الف) پارافین قالبی (اسیددار) كه بیشتر برای ساخت شمع های قالبی به كار می رود.
ب) پارافین كریستالی (بدون اسید) كه به جهت انعطاف پذیر بودن آن برای ساخت شمعهای دست ساز، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
ج) پارافین شیشه ای یا پزشكی.
۲ـ اسید استئاریك (استئارین): كه جهت كمك به استحكام بیشتر پارافین به آن اضافه می شود. در ضمن طول مدت سوخت را نیز افزایش می دهد.
در شمع های قالبی، میزان اسید استئاریك مورد نیاز برای ۴۵۴ گرم پارافین دوتا پنج قاشق غذاخوری است (در واقع برای هریك كیلوگرم پارافین ۱۰۰ گرم مورد نیاز است).
۳ـ رنگ كه شامل رنگ شمع، رنگ روغنی، رنگ صنعتی و یا رنگ پارچه است.
۴ـ موم عسل كه برای نرم تر و شكل پذیرتر كردن پارافین به كار می رود، در ضمن از دود كردن شمع نیز جلوگیری می كند.
۵ـ البته مواد دیگری از قبیل، كریستالهای درخشان، كریستالهای شفاف نیز در مستحكم تر كردن، بالا بردن نقطه ذوب، افزایش شفافیت و همچنین افزایش طول عمر شمع، نقش بسیار مهمی دارند.
۶ـ روغن مایع و یا روغن زیتون جهت چرب كردن قالبها.
۷ـ دوظرف آلومینیومی و یا تفلون برای ذوب كردن پارافین كه بتوان یكی را دردیگری جای داد.
۸ـ ملاقه و یا قاشق بزرگ برای ریختن در قالبهای كوچك.
۹ـ كارد و چنگال.
۱۰ـ تكه ای از فلز واشر مانند برای فتیله گذاری در كف قالب.
۱۱ـ قیف.
۱۲ـ قالب: قالبها انواع مختلف دارند. اكثر قالبهایی كه در بازار یافت می شوند فلزی و از جنس آلومینیوم بوده و استوانه ای شكل هستند در اغلب آنها نیز سوراخی جهت فتیله گذاری تعبیه شده است. البته شما می توانید از قالبهای مختلف و باتوجه به نكات ایمنی درمورد آن جنس به عنوان قالب شمع سازی استفاده كنید.
نكته: از قالبی كه دهانه آن باریك تر از قسمت انتهایی ظرف باشد، استفاده نكنید. زیرا شمع پس از سردشدن از قالب بیرون نخواهد آمد. مگر آن كه شمع ها را در همان ظرف روشن نموده و از نمای ظرف به همراه شمع لذت ببرید!
ضمناً سعی كنید قالبهای انتخابی شما درزی نداشته باشد زیرا شكل درز به شمع نیز منتقل می شود.
۱۳ـ فتیله، كه انواع مختلف دارد: فتیله قیطانی، سیمی و نخ پرك.
البته فتیله در اندازه های مختلف از نظر ضخامت در بازار یافت می شود.
هر میزان كه شمع بزرگتر باشد به همان نسبت باید از فتیله قطور تری استفاده كنید زیرا فتیله های خیلی نازك باعث می شوند شمع، چكه كرده ودر كنار فتیله، سوراخی ایجاد می شود، در نتیجه فتیله روشن، توسط پارافین مذاب خاموش می شود هر یك از فتیله های فوق الذكر در ساخت شمع خاصی به كار می روند، به عنوان مثال فتیله های قیطانی برای شمع های باریك با قطر ۲‎/۵ الی ۳ سانتیمتر و نخ پرك برای شمع های خیلی بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

+ نوشته شده در  87/12/14ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

ساخت پاکت و جعبه های کادویی

 

ساخت پاکت و جعبه های کادویی

دوستان عزیز شما میتوانید هدایای کم حجم مانند پول و کارت پستال و .. را در پاکتهای زیبا و دست ساز خود قرارداده و هدیه دهید.

به نمونه پاکتهای زیر توجه کنید.. شما در قسمت ادامه مطلب به راحتی میتوانید نحوه ساخت انها را دیده و حتما ۱ مرتبه امتحان کنید.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  87/12/10ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

انواع بسته های کادویی برای هدایای شب عید

انواع بسته های کادویی برای هدایای شب عید

از آنجا که جعبه های کادویی با همه مدلهای متنوعش بسیار در بازار دیده شده و عزیزان خوش ذوق و سلیقه طالب طرحهای جدید از بسته های کادویی میباشند، بر آن شدیم تا چند نمونه از بسته بندی های کنونی را برایتان به نمایش بگذاریم. امیدوارم از این نمونه ها لذت ببرید .

یاداوری میکنم استفاده از روبانهای رنگی در دو یا سه رنگ به صورت پاپیون بر روی بسته های کدویی به زیبایی و شکوه آنها میافزاید.

 

 

 

+ نوشته شده در  87/12/10ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

چگونه دیوار متحرک (پاراوان) بسازیم

 

شرایطی که خیلی از ما فکر خانه دار شدن یا اجاره خانه ای متناسب با بودجه مان هستیم، طبیعی است که زیاد دخالتی در طراحی و نقشه خانه محل سکونت مان نداشته باشیم. اما خب این دلیل نمی شود دست روی دست بگذاریم و فکر کنیم: «چقدر حیف که این اتاق کمی بزرگتر نیست!» یا «کاش می شد یک دیواری این وسط کشید» بله، مثلاً همین دومی، قبول کنید یک وقت هایی آدم به دو فضای مجزا احتیاج دارد که مثلاً یک اتاق بزرگ نمی تواند آن نیاز را برآورده کند، در این صورت حتماً لازم نیست که بفرستیم سراغ اوستا بنا و همکارانش تا مشکل مان حل شود، حتی لازم نیست به فکر خرید پارتیشن ها و دیوارهای کاذب چند ده هزار تومانی باشیم، آن دیوارهای نصف و نیمه و متحرک بعضی از این ادارات را دیده اید؟ بله داریم از دیوارک یا «پاراوان» صحبت می کنیم که شما می توانید با هزینه اندکی آن را مطابق با ذوق و سلیقه خودتان تهیه کنید. پس چهار قطعه پانل چوبی (فرقی نمی کند تخته سه لایی، فیبر یا هر جنسی که خودتان ترجیح می دهید) با ۹ عدد لولای ظریف و پارچه با رنگی متناسب با مبلمان و دکور اتاق تهیه کنید و از روی راهنمای ما پیش بروید.
اول پانل چوبی تان را در سایز مورد نظر ببرید و آماده کنید بعد پارچه را هم در همان سایز و شکل با در نظر گرفتن ۱۰ سانتی متر ببرید.
می دانید که یکی از مزایای پاراوان متحرک بودن آن است که به ما امکان می دهد هر وقت لازم بود آن را جمع یا جایش را عوض کنیم. حالا به تعداد پانل های پاراوان از روی پارچه ای که آماده کردید روکش های دیگر را آماده کنید و درست به همان تعداد پارچه ای از جنس ارزان تر ببرید و آماده کنید تا به عنوان آستر از آنها استفاده کنیم.
اصلی ترین قسمت کار این جاست، با دقت یک لایه پشم شیشه روی قطعه چوبی قرار بدهید و بعد یکی از آسترها را روی آن بکشید. وقتی لبه های پارچه و پشم شیشه را خوب کشیده و به طرف زیر پانل بردید با منگنه آنها را روی چوب محکم و فیکس کنید، فقط مواظب باشید سطح روی پانل صاف و بدون چین باشد وقتی همین کار را با پشت پانل کردید، روکش اصلی را روی آنها بکشید و با منگنه های مرتب (مثلاً با فاصله های سه سانتی متری) آن را محکم کنید.
برای این که کار شیک تر شود در گوشه های پانل پارچه ای را به صورت مورب و با زاویه ۴۵ درجه تا کنید و خوب بکشید و به طرف پشت پانل ببرید، اینطوری دیگر منگنه ها هم دیده نمی شوند، برای محکم کاری حتی می توان روی منگنه ها یک نوار قیطانی کشید و با چسب چسباند. این کار را برای هر تعداد پانل که لازم بود تکرار کنید و بعد با میخ و لولا آنها را به هم وصل کنید.
پاراوان یا دیوارک متحرک ما آماده است، انصافاً چیز شیکی شده، نه؟

+ نوشته شده در  87/10/20ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

تشکر و سپاس

بازدیدکنندگان محترم

ابتدا از توجهی که به این وبلاگ می فرمایید، کمال تشکر را دارم.

برای آن دسته از عزیزانی که مشتاق داشتن نمونه ها هستند عرض میکنم:

قبول سفارشات از طریق شماره موبایل ۰۹۱۹۱۱۳۲۹۰۷ سرکار خانم گلزار امکان پذیر است.

آموزش شامل: روبان دوزی - تکنیک های رنگ - انواع دکوپاژ - لحاف و تشک - سرویس خواب عروس - نوزاد - نوجوان و ...

سفارشات: سرویس نوزاد - عروس - سفره عقد  و نامزدی - انواع پرده - هدایای سفره عقد - چیدمان منزل و منزل عروس - برای داشتن اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۲۶۰۷۸۵۲۹ و یا ۰۹۱۹۱۱۳۲۹۰۷ تماس حاصل فرمایید.

+ نوشته شده در  87/08/25ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

قابي با نماي سنگ و طلا

قابي با نماي سنگ و طلا
آيا تا به حال تلفيقي از 2 تكنيك را روي يك قاب امتحان كرده‌ايد؟

اگر مدت‌هاي مديدي است كه كارت پستال، نقاشي يا عكس مورد علاقه‌تان را قاب كرده‌ايد ولي به مرور زمان قاب آن كهنه شده و ديگر نماي اوليه را ندارد، با به كارگيري يك يا حتي چند تكنيك هنري به طور همزمان، جلوه‌اي متفاوت براي تصوير يا اثر هنري داخل قاب ايجاد كنيد.

به عنوان مثال، در اين پروژه بازسازي، از تكنيك‌هاي ملكايت (malachite) و ورق طلا همزمان با


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  87/08/23ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

تزيين دستمال سفره به شكل گل

تزيين دستمال سفره به شكل گل


1- تا كردن دستمال سفره به شكل گل گرچه پيچيده و مشكل به نظر مي رسد ؛ اما با كمي دقت ، بسيار ساده و آسان است. يك دستمال سفره پارچه اي مربع شكل به ضلع 40 سانتيمتر را در نظر بگيريد و ابتدا چهارگوشه دستمال را تا كرده ، بر روي مركز آن قرار دهيد.
2- اين كار را يك بار ديگر انجام دهيد و گوشه هاي به دست آمده را بر روي مركز مربع قرار دهيد. دستمال را برگردانيد و براي سومين بار گوشه هاي آن را تا كرده و بر روي مركز دستمال قرار دهيد. گوشه هاي دستمال را با دست در مركز مربع نگاه داريد.
3- در حالي كه يك دست خود را بر روي گوشه ها در مركز مربع نگاه داشته ايد دست ديگر را به زير يكي از گوشه ها برده و لايه اول را به طرف بيرون بياوريد تا مطابق تصوير به صورت مثلثي در بالاي گوشه مربع قرار گيرد. اين كار را در سه گوشه ديگر مربع نيز انجام دهيد. سپس با گوشه هاي لايه بعدي دستمال در زيرگل نيز همين كار را انجام دهيد تا چهار مثلث ديگر در ميان گلبرگ ها تشكيل شود . بهتر است با قرار دادن يك ترشي خوري كوچك و زيبا در مركز گل ، مانع باز شدن احتمالي تاي دستمال شويد.
 
+ نوشته شده در  87/07/26ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش تاکردن دستمال سفره

+ نوشته شده در  87/07/26ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

مطالب قدیمی‌تر