هنر و مهارتهای زندگی

دکوراسیون سفره عقد تزیین خنچه عقد میز نامزدی دکوپاژ چیدمان جهیزیه روبان دوزی هنر دستی پتینه آشپزی

چیدمان کمدها - کمدها را چگونه بچینیم

کمدها در بهره ‌مندی‌ هرچه‌ بهتر و بیشتر از فضای‌ خانه‌ نقش‌ مهم‌ و مؤثری‌ دارند. در حال‌ حاضر کمدها با تقسیم‌ بندی‌ مشخص‌ در ارتفاع‌ و طول‌ در اتاق ها جانمایی‌ می ‌شوند و همواره‌ بخشی‌ از فضای‌ آنها چه‌ در طول‌ و چه‌ در ارتفاع‌ بدون‌ استفاده‌ می‌ ماند. این‌ در حالی‌ است‌ که‌ با اندکی‌ دقت‌ در نیازهای‌ خانواده‌ و امکانات‌ فضایی‌ کمدها می ‌توان‌ هم‌ بیشترین‌ استفاده‌ را از فضا کرد و هم‌ جذابیت‌ دکوراسیون‌ و معماری‌ داخلی‌ خانه‌ را افزایش‌ داد.آنچه‌ در پی‌ می ‌آید راهکارهایی‌ است‌ برای‌ دستیابی‌ به‌ این‌ هدف.

دکور کمد

- افزایش‌ تعداد طبقات‌ در ارتفاع‌ کمد سطح‌ استفاده‌ از آن‌ را افزایش‌ می ‌دهد، ارتفاع‌ (قد) لباس ها و حجم‌ و تعداد آنها را باید برای‌ این‌ کار در نظر گرفت. بلندترین‌ لباس‌ ، مانتوی‌ خانمهاست‌ و حداکثر به‌ ۵/۱ متر طول‌ برای‌ آن‌ در کمد نیاز است. بقیه‌ فضای‌ کمد در طول‌ و ارتفاع‌ می‌ تواند مجدداً طبقه ‌بندی‌ شود.

دکوراسیون کمد لباس

- در تقسیم ‌بندی‌ مجدد کمد برای‌ وسایل‌ مختلف‌ نظیر کفش های‌ خارج‌ از فصل، چمدان‌ و اشیای‌ غیر ضروری‌ ارتفاع های‌ متنوع‌ در نظر بگیرید.

- بهتر است‌ برخی‌ از طبقات‌ به‌ صورت‌ کشویی‌ در نظر گرفته‌ شوند. این‌ کشوها استفاده‌ مطلوبی‌ برای‌ خرده‌ریزهای‌ خیاطی ، لباس های‌ خارج‌ از فصل‌ و… دارند.

- کمدی‌ به‌ طول‌ یک‌ متر و عمق‌ ۹۰ سانتیمتر برای‌ رختخواب های‌ اضافی‌ یک‌ خانواده‌ کافی‌ است.

چیدمان کمد

- نیاز به‌ کمدهای‌ مناسب‌ با کوچکتر شدن‌ خانه‌ بیشتر می ‌شود.کوچک ‌شدن‌ محل‌ زندگی‌ نباید به‌ بهای‌ از دست‌ دادن‌ کمدها در آن‌ تمام‌ شود. اگر اتاق‌ کوچک‌ است‌ و بدون‌ کمد، می ‌توان‌ کمدی‌ به‌ عمق‌ ۵۰ سانتیمتر در آن‌ تعبیه‌ کرد. الزاماً نباید تمام‌ طول‌ دیوار را به‌ کمد اختصاص‌ داد. از بقیه‌ سطح‌ دیوار می‌ توان‌ برای‌ قرار دادن‌ میز آرایش، میز تحریر یا تختخواب‌ استفاده‌ کرد.

چیدن کمد

- اگر اتاق های‌ خواب‌ به‌ اندازه‌ کافی‌ کمد دارند، اما باز هم‌ برای‌ خرده ‌ریزها، وسایل‌ خانه‌ و رختخواب ها فضا کم‌ است، می‌ توان‌ بخشی‌ از سالن‌ را برای‌ این‌ کار در نظر گرفت؛ در این‌ موقعیت‌ با استفاده‌ از عمق های‌ متفاوت‌ در قسمت های‌ مختلف‌ کمد ، می‌ توان‌ آن‌ را با میز تلویزیون، بوفه ، دکور و… ترکیب‌ کرد. تغییر دادن‌ ابعاد درهای‌ کمد همراه‌ با قاب ‌بندی‌ آن‌ و رنگ‌ آمیزی‌ باعث‌ می‌ شود که‌ وجود کمد نه‌ تنها مزاحمتی‌ برای‌ دکوراسیون‌ و جذابیت‌ سالن‌ ایجاد نکند بلکه‌ آن‌ را تکمیل‌ نماید. فراموش‌ نکنیم‌ که‌ کاستن‌ حدود ۶۰ سانتیمتر از عمق‌ سالن‌ تأثیرات‌ حسی‌ و روحی‌ کمتری‌ را نسبت‌ به‌ کاستن‌ همین‌ میزان‌ از اتاق‌ خواب‌ ایجاد می ‌کند.

دکور کردن کمد لباس

گوشه‌ها و کنج های‌ قناس‌ در منزل‌ محل‌ مناسبی‌ برای‌ تعبیه‌ کمد، بوفه‌ و قفسه‌ بندی‌ در عمق های‌ مختلف‌ (بیش‌ از ۲۰ سانتیمتر) است. این‌ راهکار به‌ ترمیم‌ تناسبات‌ درون‌ فضا نیز کمک‌ می‌ کند.

- در صورتی‌ که‌ امکان‌ نصب‌ کمد ثابت‌ در اتاق‌ یا سالن‌ وجود ندارد، از کمدهای‌ قابل‌ حرکت‌ چند تکه‌ در ابعاد گوناگون‌ استفاده‌ کنید. تقریباً در هر فضایی‌ می ‌توان‌ ترکیب‌ مناسب‌ را پیدا کرد.

- ترکیب‌ کمد با بوفه‌ یا کتابخانه‌ فرزندان، ایجاد تنوع‌ در رنگ‌ قاب‌ و دستگیره‌ کمد نسبت‌ به‌ درهای‌ آن، در نظر گرفتن‌ آیینه‌ با قاب ‌بندی‌ مناسب‌ در بخش‌ ثابت‌ کمد و تغییر بافت‌ و تناسب‌ درهای‌ ، آن‌ راهکارهایی‌ است‌ که‌ از کمد یک‌ عنصر تزیینی‌ می ‌سازد

+ نوشته شده در  90/11/13ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آموزش گره زدن کراوات

آموزش انواع گره زدن کراوات

 

قبل از پوشیدن کراوات، باید دکمه‌های پیراهن را تا بالا ببندید و یقه را بالا بزنید. شروع گره زدن با انتهای پهن کراوات در سمت چپ...

 

با ما در قسمت ادامه مطلب همراه باشید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  90/10/16ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

انتخاب رنگ مناسب لباس بر اساس سال تولد!!

انتخاب رنگ مناسب لباس بر اساس سال تولد!!

فشن و فنگ شوئی

در این مبحث قصد داریم نحوه به دست آوردن عنصر افراد متولد سالهای مختلف را شرح دهیم که به کمک آن بتوانند رنگ مخصوص به خود را پیدا کنند.

این عدد خاص که با سال تولد هر فرد ارتباط دارد را اصطلاحا عدد کوا می نامند.
 
نحوه محاسبه این عدد برای خانم ها و آقایان قدری متفاوت است.برای محاسبه عدد خود قدم به قدم با ما در قسمت ادامه مطلب همراه باشید:

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  90/08/28ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

زیباترین مدلهای لباس کودکان

بقیه  در ادامه مطلب

 بهترین مدل لباسکودکان

کودکانمان چه لباسی بپوشند زیباترمیشوند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  90/04/18ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

برترین مارک لباسهای دنیا - گرانترین لباسهای دنیا - Versace

 

 ورساچه Versace

جیانی ورساچه برندی ایتالیایی است و در سال 1978 تاسیس شد. این برند محبوبیت فوری خود را پس از آن که اولین بوتیک افتتاح شد به دست اورد و امروز ، آن را در میان بهترین و گران ترین برندها در جهان است. این شرکت هر چیزی که فکر ش را کنید تولید میکند کفش ، لباس تا عطر

 

+ نوشته شده در  90/03/15ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

برترین مارک لباسهای دنیا - گرانترین لباسهای دنیا - Guccio

 

 Gucci

این نام تجاری در سال 1921 توسط Guccio گوچی در ایتالیا تاسیس شد. این برند در سراسر جهان برای کالاهای چرمی با کیفیت عالی و سبک مد ایتالیایی مشهور است. گوچی به عنوان بهترین نام تجاری ایتالیایی درنظر گرفته شده است است و در نمودار ایجاد شده توسط Interbrand که 100تا ازبهترین مارک های سراسر جهان را لیست کرده است، برگزیده میباشد. این امر در مورد تولید 2200000000 دلار را به طور سالانه تعمیم داده شده است

+ نوشته شده در  90/02/25ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

چرا دکمه آقایان سمت راست و خانم ها چپ است؟

چرا دکمه آقایان سمت راست و خانم ها چپ است؟


چرا دکمه آقایان سمت راست و خانم ها چپ است؟


چون بیشتر مردم با دست راست کار می کنند به همین سبب دکمه های لباس را سمت راست میدوزند تا افرادی که به اصطلاح راست دست هستند به آسانی بتوانند دکمه های لباس خود را باز کرده یا ببندند. البته این موضوع در مورد لباس های مردانه کاملا صادق است اما بانوان چطور؟

چرا با آنکه بیشتر خانم ها مانند آقایان راست دست هستند دکمه لباسشون سمت چپ دوخته شده است؟
برای پاسخ به این پرسش باید عقربه های زمان را به عقب بچرخانیم و به گذشته های دور برویم. یعنی زمانیکه نخستین بار دکمه لباس ساخته شد و این دکمه کالایی لوکس و گرانبها به شمار می رفت و تنها مردمان طبقه مرفه اجتماع استطاعت خرید آنرا داشتند. این در حالی بود که زنان اشرافی در آن زمان هیچگاه لباس خود را شخصا به تن نمی کردند بلکه خدمتکاری داشتند که این کار را برایشان انجام می داد.

چون خدمتکار برای بستن یا گشودن دکمه لباس بانوی خود می بایستی مقابل او قرار می گرفت دوزندگان لباس زنانه معمولا دکمه لباس را در سمتی قرار می دادند که خدمتکار بتواند به راحتی با دست راست خود آنها را باز کرده یا ببندد! از این رو دکمه لباس زنان را سمت چپ می دوختند.

هر چند امروزه استفاده از دکمه عمومیت یافته و دیگر از آن خدمتکاران کمر باریک خبری نیست با این حال هنوز هم این اصل به قوت خود باقی مانده و دکمه های لباس های زنانه سمت چپ دوخته می شود.

 
.

+ نوشته شده در  90/02/25ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

گرانترین برندهای دنیا

 در دنیای مد و پوشاک برندهای مختلفی وجود دارند که در این میان برخی از آنها همیشه سعی می کنند فاصله قابل ملاحظه ای با سایر رقبای خود داشته باشند . آنها این فاصله رو با قیمت ، کیفیت ، مشتریان ، خاص ، اسلوب و طراحی ویا استاندارد بوجود می آورند . در اینجا 10 برندی که به لحاظ قیمت در سال 2011 صدرنشین این جدول بوده اند را به شما عرضه می کنیم .
 
 
10. هرمس Hermes
 
هرمس برندی فرانسوی است .این برند به دلیل ساخت کیف های چرمی و فوق العاده و روسری های ابریشمی مشهور است .عطرهایش بسیار دوست داشتنی است و تمام لوازم آن از چرم بسیار طبیهی است. درآمد سالانه این کمپانی در سال 2 بیلیون دلار است .
 
 
9.ورساچه Versace
 
ورساچه در سال 1978 به عنوان یک برند ایتالیایی  به جهان معرفی شد .این برند بعد از افتتاح فروشگاهش به شهرت رسید و هم چنان یکی از برجسته ترین و گران ترین برندهای دنیاست.
 
 
8.کریستین لوبوتین Christian Louboutin
 
این برند برای خانم ها کفش طراحی می کند.کفشهایی نفس گیر !! این کفشها یونیک هستند چرا که زیره تمام آنها قرمز است .هدف این برند دادن احساس اطمینان و زیبایی منحصر به فرد به بانوان خوش پوش است.
 
 
7.پرادا Prada
 
پرادای موقر !! این برند در دنیای مد یک سمبل و الگوست و همه از آن به عنوان شاخص مد یاد می کنند.تولیدات این برند شامل متعلقات چرمی ، کیف ،کفش ، کلاه است.درآمد سالیانه آن حدود 1.7 بیلیون دلار است .
 
 
6.کریستین دیور Christian Dior
 
این برند در کمپانی ال وی ام اچ LVMH که صاحب برندهای لوئی ویتن Louis Vuitton و موت هنسی Moet Hennessy می باشد سهام دار است .و فعالیت خود را از سال 1946 آغاز کرد . درآمد سالانه این برند حدود 18 بیلیون دلار در سال است .
 
 
5.فندی Fendi
 
فندی یک برند ایتالیایی است که بهترین کیف ها را می سازد . درآمد سالیانه این کمپانی حدود 338.5 بیلیون دلار است.
 
 
4.بربری Burburry
 
این یک برند انگلیسی است که همه چیز از عطر و پوشاک و لوازم جانبی تولید می کند . درآمد سالیانه این کمپانی حدود یک بیلیون دلار در سال است .
 
 
3.شانل Chanel
 
تمام اجناس این برند در سطح بالای کیفی قرار دارند و لوکس هستند .عطر ، لباس ، لوازم آرایش و دیگر محصولات .شانل یکی از برندهای شناخته شده در تمام دنیاست .
 
 
2.لوئی ویتن Louise Vuttion
 
این یک برند فرانسوی است و مفهوم آن شکوه و طراحی است . تولیدات این کمپانی عینک آفتابی ، کفش ، اجناس چرمی و ساعت است . درآمد سالیانه این برند 2.7 بیلیون دلار است .
 
 
1.گوچی Gucci
 
این برند در سال 1921 فعالیت خود را آغاز کرد. گوچی یک برند ایتالیایی است که نام کامل آن گوچیو گوچی Guccio Gucci است .این برند اجناس چرمی ممتازی را تولید می کند و بهترین برند ایتالیایی است . درآمد سالیانه آن 1.2 بیلیون دلار می باشد . 
+ نوشته شده در  90/02/20ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

چگونه عینک مناسب چهره خود را انتخاب کنیم

چگونه عینک مناسب چهره خود را
انتخاب کنیم

انتخاب فریم عینک اهمیت زیادی دارد. اگر فریم عینکی که انتخاب می‌کنید مناسب چهره شما باشد، شما را زیباتر و شکیل‌تر نشان می‌دهد.
انتخاب فریم مناسب برای عینک، واقعا ظاهر چهره شما را تغییر می‌دهد و بهتر نشان می‌دهد. البته انتخاب عینک راحت مهمتر از ظاهر آن است.


tفرم صورت‌تان را کشف کنید

1-ابتدا تعیین کنید که صورت شما چه شکلی است. اگر نمی دانید که صورتتان چه شکلی دارد، بهترین راه این است که خطوط بیرونی چهره خود را روی یکی از عکس های واضح خود دنبال کنید. شکل‌های اصلی چهره شامل بیضی، مستطیلی، مربع، گرد، لوزی و مثلثی است.

•برای صورت‌های بیضی شکل، هرنوع فریم عینکی مناسب است و بر روی چهره خوب دیده می‌شود، زیرا فرم صورت کامل و بی عیبی است. بستگی به سلیقه خود می‌توانید عینک‌هایی با فریم های هندسی شکل یا گرد انتخاب کنید.

•برای صورت‌های گرد بهتر است فریم‌های مستطیلی و گوشه‌دار انتخاب کنید تا صورت شما را کشیده تر نشان بدهد.

•اگر صورت شما مربع شکل است، فریم های چشم گربه‌ای یا بیضی شکل انتخاب کنید تا در فرم صورت شما ایجاد تعادل کند.

•اگر صورت لوزی شکلی دارید، عینک‌های بدون فریم یا بیضی شکل انتخاب کنید.
 
•برای صورت مستطیل شکل هم فریم بیضی شکل و تخم‌مرغی انتخاب کنید تا پهنای صورت شما را برجسته‌تر کند و چهره شما را پهن‌تر و کوتاهتر نشان بدهد. فریم‌هایی که گوشه‌های تزئین‌شده‌ای دارد نیز به پهنای صورت شما می‌افزاید.

•اگر صورتی مثلثی شکل دارید، فریم‌هایی که گوشه‌های بالایی آن زاویه‌دار است یا مدل‌هایی که پایین آن بدون فریم است، انتخاب کنید.
2- رنگ فریم عینک خود را با رنگ پوستتان هماهنگ کنید. اگر رنگ پوست گرمی دارید باید از فریم‌هایی با رنگ‌های گرم استفاده کنید و اگر رنگ پوست شما سرد است، باید از فریم‌هایی با رنگ‌های سرد استفاده کنید.
3- اندازه فریم عینک هم اهمیت زیادی دارد. سایز عینک باید با اندازه چهره شما متناسب باشد، اگر صورت کوچکی دارید نباید از عینک‌های خیلی بزرگ استفاده کنید. برای یافتن اندازه مناسب عینک به نکات زیر توجه کنید:

•فریم عینک باید خیلی نزدیک به خط ابروی شما باشد.

•مردمک چشم شما باید در مرکز فریم عینک قرار بگیرد.

•فریم باید راحت باشد، به صورت شما فشار نیاورد و تنگ نباشد.
به‌طور‌کلی عینک‌هایی که فریم پلاستیکی دارند از فریم‌های فلزی بهتر هستند و شما را شیک‌تر و بهتر نشان می‌دهد.
 

+ نوشته شده در  90/01/28ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

برترین مارک لباسهای دنیا - گرانترین لباسهای دنیا - fendi

Fendi

Fendi یک برند ایتالیایی است که بخاطر کیف های دستی خود بسیار شناخته شده است. فعالیت خود را از سال 1925 به صورت مختصر آغازکرد اما از زمانی که LVMH مالکیت آن را گرفت در سراسر جهان به رسمیت شناخته شد. تولید Fendi حدود 338،500،000 دلار در سال است.

+ نوشته شده در  90/01/26ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

لباس شیک و ارزان برای همه - تاریخچه فروشگاههای زنجیره ای H&M

لباس شیک و ارزان برای همه
تاریخچه ی فروشگاه های زنجیره ای
 (H&M (Hennes & Mauritz

استفان پرسون، پسر موسس فروشگاه های زنجیره ای (H&M (Hennes & Mauritz، با ثروت خالص 5/14 میلیارد دلار هجدهمین فرد ثروتمند دنیا می باشد.
پرسون که در 4 اکتبر سال 1947 در استکهلم سوئد متولد شده، فرزند ارلینگ و مارگاریت پرسون است و در حال حاضر پس از اینگوار کمپارد دومین فرد ثروتمند سوئد محسوب می شود. او که در دانشگاه استکهلم تحصیل کرده، رییس فروشگاه های زنجیره ای و بسیار موفق لباس Hennes & Mauritz AB است.
 پدر استفان، ارلینگ پرسون این شرکت را در سال تولد وی تاسیس کرد. این زنجیره بین المللی( که به H&M شهرت دارد) با حدود 1700 فروشگاه در تمام دنیا، در ارائه مدل های شیک، اما ارزان قیمت جزو پیشتازان صنعت پوشاک و مد می باشد. پرسون پس از آنکه در سال 1982 به جای پدرش در مقام مدیر ارشد اجرایی شرکت قرار گرفت، حوزه فعالیت آن را به حوزه ای جهانی گسترش داد و از این جهت اعتبار زیادی کسب کرد. در H&M، مد به عنوان یک پدیده فانی و ناپایدار در نظر گرفته می شود که باید مدام تازه شده و به حرکت وا داشته شود و این به معنی پیش دستی کردن بر روندهای بازار و تبدیل ایده های جدید به لباس های با قیمت مناسب، اما بسیار شیک است.
پدر پرسون اهل واستراس، یکی از شهرهای نزدیک استکهلم بود. او پس از جنگ جهانی دوم به نیویورک آمریکا سفر کرد و با دیدن فروشگاه های زنجیره ای بزرگی مثل Macy’s و دامنه گسترده پوشاکی که آنها برای خانم ها ارائه می کردند، بسیار شگفت زده شد و پس از بازگشت به واستراس، یک فروشگاه پوشاک خانم ها به اسم Hennes ( در زبان سوئدی به معنی «برای زن») باز کرد که در آن لباس های ارزان و مد روز ارائه می کرد. این فروشگاه موفقیت محلی بسیار زیادی کسب کرد و به این شکل ارلین پرسون خیلی زود توانست فروشگاهی در استکهلم تاسیس کند. به گفته یکی از نویسندگان فایننشال تایمز، ایده ارائه چنین پوشاکی برای خانم های طبقه متوسط اجتماع بسیار با فرهنگ تساوی گرای رایج در دوران پس از جنگ در سوئد بسیار همخوانی داشت. این روزنامه اشاره می کند که اگر «پرآلبین هانسون» رهبر اجتماعی و افسانه ای دموکرات سوئد، رفاه و امنیت را به خانه های مردم سوئد آورد، اینگوار کمپارد با IKEA خانه هایشان را مبله کرد و ارلینگ پرسون پوشاکشان را تامین کرد.
در سال 1968 نام شرکت به H&M تغییر کرد و خط تولید پوشاک مردان نیز به شرکت اضافه شد. پرسون در سال 1972 به شرکت پدرش پیوسته و به او در راه اندازی اولین فروشگاه هایشان در لندن کمک کرد. او در سال 79 زمانی که پدرش هنوز مدیر ارشد اجرایی بود، عضو هیات مدیره شرکت شد و شروع به سرعت بخشیدن به فرآیند گسترش شرکت نمود. تا سال 85 کمپانی بیش از 200 فروشگاه در سرتاسر اروپا باز کرده بود.

پرسون در سال 82، زمانی که پدرش بازنشسته شد، جای او را گرفت. H&M همچنان به رشدش ادامه داده و ارزش سهام آن به طور مداوم افزایش می یافت. کمی بعد پرسون خط تولید پوشاک کودکان و نوزادان را هم راه اندازی کرد. در اواخر دهه 90 شرکت توانست با پیشی گرفتن از رقبا به بزرگترین فروشنده پوشاک اروپا تبدیل و به علاوه توانست نخستین فروشگاهش را در آمریکا، جایی که بسیاری از تولیدکنندگان و فروشندگان اروپایی آرزوی دستیابی به آن را دارند، باز کند. شرکت ملکی در نزدیکی مرکز راکرفلر اجاره و هزینه زیادی صرف تبلیغات قبل از ورود به بازار کرد تا اینکه بالاخره در 31 مارس سال 2000 رسما فروشگاهش را بازگشایی کرد.
 پرسون برای ورود به چنین بازار اشباع شده ای، اعتماد به نفس بالایی داشت. او اعتقاد داشت آنها حوزه جدیدی از مد را به بازار وارد کرده و برای پول افراد ارزش ایجاد می کنند، چون آمریکایی ها به انجام معامله خوب تمایل دارند. این اعتقاد او درست از آب در آمد و یک روز پس از بازگشایی فروشگاه، فروشندگان خود را در محاصره سیل عظیمی از خریداران دیدند، به شکلی که پرسنل امنیتی مجبور شدند درهای فروشگاه را برای مدتی ببندند.
بخشی از موفقیت پرسون به دلیل تیم طراحی درون شرکت (متشکل از طراحان جوان تازه فارغ التحصیل) می باشد. به علاوه بخش تولیدی شرکت به شبکه وسیعی از تامین کنندگان در کشورهایی مثل بنگلادش، چین و ترکیه که هزینه کارگر در آنها پایین است، برون سپاری می شود. پرسون همچنین اعتقاد دارد که تولید پوشاک متفاوت برای کشورهای متفاوت، هدر دادن منابع است چون به گفته او همه مردم جهان در یک دوره خاص، به یک نوع موسیقی گوش می دهند یا یک نوع فیلم تماشا می کنند. این استراتژی های خاص و موفق H&M باعث شده این شرکت از رکود اقتصادی اخیر جان سالم بدر ببرد. در حال حاضر پسر استفان، کارل جوئان، مدیر ارشد اجرایی شرکت پدرش شده، اما استفان پرسون همچنان رییس شرکت باقی مانده است.
همچنین H&M همیشه طراحان متبحر و مشهور را نیز بری طراحی مجموعه های فصلیش به کار می گیرد. تا به حال طراحان مشهوری چون کارل لگرفلد، استلا مک کارتی، ویکتور & ولف، روبرتو کاوالی، متئو ویلیامسون و لانوین برای برند H&M طراحی لباس انجام داده اند.
در حال حاضر فروشگاه های زنجیره ای (H&M (Hennes & Mauritz بیش از 2200 شعبه در 37 کشور دنیا و بیش از 76000 کارمند دارد.
برگرفته از مجله مبین

+ نوشته شده در  89/12/28ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

برترین مارک لباسهای دنیا - گرانترین لباسهای دنیا - Christian Dior

 Christian Dior

کریستین دیور در LVMH سهام دارد و دفتر مرکزی آن در پاریس است. این برند در سال 1946 تاسیس شد و بهترین ارایه همزمان مد و همچنین لوازم جانبی و کالاهای چرمی است. با بیش از 160 فروشگاه خرده فروشی در سراسر جهان ، تعجب آور نیست که درآمد آن حدود 18 میلیارد دلار در سال است.

+ نوشته شده در  89/12/24ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

برترین مارک لباسهای دنیا - گرانترین لباسهای دنیا - Hermes

 هرمس Hermes

هرمس یک برند فرانسوی است که برای تولید خیره کننده ترین کیف ها و روسری شناخته شده است. عطر آنها آسمانی و چرم آن نرم تر از پوست میباشد. لوگوی آن در نوع خود متمایز است را در خود دارد و شرکت در حدود 2 میلیارد دلار در سال درامد دارد.

+ نوشته شده در  89/12/24ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

چی را کجا بپوشیم؟ - لباس پوشیدن - لباس اداری - لباس مهمانی

چی را کجا بپوشیم؟

محیط کار را با محفل مهمانی اشتباه نگیرید و لباس تنگ و جلب توجه‌کننده نپوشید که علاوه بر عذاب خودتان، مخاطبتان را هم در برقراری رابطه دچار مشکل می‌کنید.

مهمانی اعیانی با پیژامه راه راه!
چشم‌ها به او که می‌رسند، خیره می‌مانند: کت و شلوار پوشیده، دستمال‌گردن سرمه‌ای به گردنش بسته، دکمه‌های سرآستین را بسته و کفش‌های نوک تیزش را تا جایی که توانسته واکسن زده و برق انداخته! صدای پچ‌پچی به گوش می‌رسد و قهرمان داستان ما هر لحظه معذب‌تر می‌شود. گروه به راه می‌افتند و قهرمان، پشیمان از انتخاب این لباس پلوخوری، از کوه بالا می‌رود!
شماهم این وضعیت را پیدا می‌کنید اگر تشخیص ندهید چه لباسی را کجا باید بپوشید بنابراین این روزها که زیاد به مهمانی و سفر می‌روید، حواستان باشد:
به خودتان بگویید جایی می‌روید که آدم‌های زیادی هستند و همه هم بالاخره چیزی خواهند پوشید. شما هر قدر هم که تلاش کنید، مورد پسند همه سلیقه‌ها قرار نمی‌گیرید. پس اضطرابِ «چه بپوشم» را قبل از مهمانی کم کنید و با آرامش، لباسی را انتخاب کنید که با آن راحت هستید.
محیط کار را با محفل مهمانی اشتباه نگیرید و لباس تنگ و جلب توجه‌کننده نپوشید که علاوه بر عذاب خودتان، مخاطبتان را هم در برقراری رابطه دچار مشکل می‌کنید؛ در صورتی که می‌توانید تمیز و باوقار و آراسته باشید.
در مسافرت، کفش راحت و لباس سبک بپوشید. گوشواره سنگین، شلوار تنگ، و دستمال گردن، سفرتان را خراب می‌کند. اگر هم دوست دارید عکس‌های زیبایی از سفر داشته باشید، لباس‌های شاد و درخشان انتخاب کنید تا یادگاری جذاب‌تری داشته باشید.
دید و بازدیدهای عصرانه ما جای مناسبی برای لباس‌های سبک و شاد و گلدار خانم‌ها و پیراهن‌های راحت روشن برای آقایان است. در مهمانی‌های شام خانوادگی هم می‌توان همین گونه لباس پوشید.
پوشیدن کفش پاشنه‌بلند و نوک‌تیز را در سفر و محیط کار فراموش کنید. برای چنین جاهایی، کفش با پنجه گرد مناسب‌تر است و اگر سن‌تان بالای 50 سال است و کمی زانودرد هم دارید، بدانید که کفش‌تان نباید کمتر از 3 سانتی‌متر لژ داشته باشد.
افراد خانواده محکوم نیستند که همیشه شما را با کهنه‌ترین و لکه‌دارترین لباستان ببینند. خسیس‌بازی درنیاورید! بعضی از لباس‌های راحت را که برای روز مبادا نگه داشته‌اید، از کمد بیرون بیاورید و در خانه بپوشید؛ تا هم روحیه خودتان بالا برود و هم اعضای خانواده‌تان خوشحال شوند.
 

+ نوشته شده در  89/12/04ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

چی را کجا بپوشیم؟ - لباس پوشیدن - لباس اداری - لباس مهمانی

چی را کجا بپوشیم؟

محیط کار را با محفل مهمانی اشتباه نگیرید و لباس تنگ و جلب توجه‌کننده نپوشید که علاوه بر عذاب خودتان، مخاطبتان را هم در برقراری رابطه دچار مشکل می‌کنید.

مهمانی اعیانی با پیژامه راه راه!
چشم‌ها به او که می‌رسند، خیره می‌مانند: کت و شلوار پوشیده، دستمال‌گردن سرمه‌ای به گردنش بسته، دکمه‌های سرآستین را بسته و کفش‌های نوک تیزش را تا جایی که توانسته واکسن زده و برق انداخته! صدای پچ‌پچی به گوش می‌رسد و قهرمان داستان ما هر لحظه معذب‌تر می‌شود. گروه به راه می‌افتند و قهرمان، پشیمان از انتخاب این لباس پلوخوری، از کوه بالا می‌رود!
شماهم این وضعیت را پیدا می‌کنید اگر تشخیص ندهید چه لباسی را کجا باید بپوشید بنابراین این روزها که زیاد به مهمانی و سفر می‌روید، حواستان باشد:
به خودتان بگویید جایی می‌روید که آدم‌های زیادی هستند و همه هم بالاخره چیزی خواهند پوشید. شما هر قدر هم که تلاش کنید، مورد پسند همه سلیقه‌ها قرار نمی‌گیرید. پس اضطرابِ «چه بپوشم» را قبل از مهمانی کم کنید و با آرامش، لباسی را انتخاب کنید که با آن راحت هستید.
محیط کار را با محفل مهمانی اشتباه نگیرید و لباس تنگ و جلب توجه‌کننده نپوشید که علاوه بر عذاب خودتان، مخاطبتان را هم در برقراری رابطه دچار مشکل می‌کنید؛ در صورتی که می‌توانید تمیز و باوقار و آراسته باشید.
در مسافرت، کفش راحت و لباس سبک بپوشید. گوشواره سنگین، شلوار تنگ، و دستمال گردن، سفرتان را خراب می‌کند. اگر هم دوست دارید عکس‌های زیبایی از سفر داشته باشید، لباس‌های شاد و درخشان انتخاب کنید تا یادگاری جذاب‌تری داشته باشید.
دید و بازدیدهای عصرانه ما جای مناسبی برای لباس‌های سبک و شاد و گلدار خانم‌ها و پیراهن‌های راحت روشن برای آقایان است. در مهمانی‌های شام خانوادگی هم می‌توان همین گونه لباس پوشید.
پوشیدن کفش پاشنه‌بلند و نوک‌تیز را در سفر و محیط کار فراموش کنید. برای چنین جاهایی، کفش با پنجه گرد مناسب‌تر است و اگر سن‌تان بالای 50 سال است و کمی زانودرد هم دارید، بدانید که کفش‌تان نباید کمتر از 3 سانتی‌متر لژ داشته باشد.
افراد خانواده محکوم نیستند که همیشه شما را با کهنه‌ترین و لکه‌دارترین لباستان ببینند. خسیس‌بازی درنیاورید! بعضی از لباس‌های راحت را که برای روز مبادا نگه داشته‌اید، از کمد بیرون بیاورید و در خانه بپوشید؛ تا هم روحیه خودتان بالا برود و هم اعضای خانواده‌تان خوشحال شوند.
 

+ نوشته شده در  89/12/04ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

گرانرتین مارکهای دنیا - Christion Louboutin

 christion Louboutin

این طراح برای زنان کفش تولید میکند که بسیار زیبا هستند. در سال 1991 در فرانسه تاسیس شد، این کفش ها منحصر به فرد هستند زیرا کف همه آنها قرمز است. او می گوید که هدف اصلی او این است که زنان حس اعتماد به نفس داشته باشندو نیازی به گفتن نیست ، اگر او توان داشتن این کفش ا دارد، چرا نباید خود رادر راس جهان احساس کند؟

+ نوشته شده در  89/11/25ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

بلو جین- لباس جین - جین - تاریخچه جین

بلو جین به عنوان یکی از مهم ترین تولیدات صنعت پوشاک آمریکا در سال ۱۸۷۳ توسط ژاکوب دیویس (Jacob Davis) و لوی استراوس (Levi Strauss) اختراع شد. این دو مهاجر با استفاده از پارچه کتانی، قیطان و نوعی پرچ فلزی، مردمی ترین محصول پوشاک را ساختند. اولین لباس های جین ساخته شده ، لباس کار نامیده می شد. لغت جین در سال ۱۹۶۰ وقتی نسل جوان نام “بلو جین” را بر روی شلوار های مورد علاقه اش گذاشت، رایج شد.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/11/16ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

آداب لباس پوشیدن در خانه

آداب لباس پوشیدن در خانه

خانمهای محترم به چه زبانی بگوییم که شما را به خدا در خانه زیباتر از بیرون باشید؟ آخه لباس چرک و کثیف و شره و پاره را برای شوهر و .... نمیشود . اینطور سنگ روی سنگ نمیایستد. باور کنید بیشتر مشکلات و مرافه های و بد اخلاقی ها یو ... از همین کار شما ایجاد میشود.

نمیتوانید اینگونه شوهرداری کنید. بیایید بقیه مطلب را اصولی بخوانید و قول دهید عمل کنید!

در خانه باز می شود؛ مثل همیشه رأس ساعت، آقای شوهر از در وارد می شود. خنده اش می گیرد. خبری هست؟ نه! هیچ خبری نیست و نه قرار است باشد اما خانه مثل همیشه نیست. بچه ها هم حتی عوض شده اند. دلشان می خواهد بی خود بخندند. مادر را که نگاه می کنند بیشتر خنده شان می گیرد... چه خبر است؟

▪ ایستگاه
زن مثل همیشه نیست. از کنار آینه بی تفاوت نمی گذرد. می ایستد. نگاهی به خود می کند، به صورتش؛ به دایره گردی که زیرگرد خستگی مخفی شده، و همه چیز از اینجا آغاز می شود؛ از نگاه کردن به خود.

▪ مدار صفر درجه
نگاه کن، نه به آسمان و نه به زمین، بلکه به خودت. آن هم نه از روی عکس ها و میان جمع پر هیاهوی آدم های داخل فیلم، بلکه از صفحه آینه!
فرقی نمی کند این نگاه را من با نشانی یک پدر به آینه بیندازم یا تو به نام یک مادر یا شما که مادر بزرگ یا پدر بزرگ یا بچه این خانه هستید. وقتی من و شما در هر جایگاهی که قرار گرفته ایم نگاهی تازه به خود می اندازیم و قبل از اینکه دیگران ما را ببینند خودمان را می بینیم، اتفاقی که چون سکه ای با لب های کج در گلوی زندگی مان گیر کرده؛ رها می شود و ما را با خود می برد...
یکی از این راه ها تغییر نوع پوشش در خانه است. در حالی که ادعا می کنیم افراد خانواده بیشترین درجه اهمیت را برای ما دارند، اما اگر این طور است چرا ما بدترین پوشش را در میان این عزیزترین ها داریم؟ هر چند نمی توان انتظار داشت با کت و شلوار و لباس شب در خانه گشت اما بی تفاوتی کامل به لباس هایی که می پوشیم هم می تواند رنگ و لعاب زندگی مان را بگیرد. اگر نمی خواهید این اتفاق بیفتد رموز زیر را به خاطر بسپارید.

۱) لباس هایتان را طبقه بندی کنید
همان طور که لباس هایتان را برای مراسم ختم، عروسی، مهمانی های کوچک و بزرگ تقسیم بندی می کنید، این برنامه ریزی را برای لباس های خانگی خود هم داشته باشید، به این صورت که حتما لباسی برای نظافت خانه در نظر بگیرید. همچنین از پیشبند برای پخت غذا استفاده کنید و به این تقسیم بندی، لباس خواب را هم اضافه کنید.

۲) هماهنگ بپوشید
نگاهی به لباس های خانگی که در کمد دارید بیندازید و ببینید کدام یک از این بلوز و شلوارها می توانند با همدیگر پوشیده شوند و به قول معروف ست شوند. با این نگاه، لباس هایی که احتیاج به کامل شدن را دارند انتخاب کنید.

۳) حواستان به جنس لباس باشد
هر لباسی که می خرید باید جنس خوبی داشته باشد. اما این نکته درباره لباس های خانگی برخلاف تصور عموم مهم تر است چرا که این لباس ها بیشتر کثیف می شوند و احتیاج به شست وشوی بیشتری پیدا می کنند. پس گول قیمت ارزان را نخورید و سعی کنید آنچه می خرید جنس خوبی داشته باشد تا به زودی کهنه و بی رنگ و رو نشود.

۴) در خانه، رنگی تر بپوشید
هر کدام از ما یک ردیف رنگی خاص در ذهن داریم اما خانه فضایی است که چهار دیواری بودن و اختیاری بودنش این اجازه و جرأت را به ما می دهد تا رنگ های دیگر را هم امتحان کنیم و رنگ های جدید را هم کثیف کنیم و در نگاه دیگران به خودمان تغییری ایجاد کنیم.
 

+ نوشته شده در  89/11/10ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

چگونه در لباس های فصل سرما مناسب به نظر برسید

چگونه در لباس های فصل سرما
مناسب به نظر برسید

چگونه می توانیم با لباس هاي ضخيم زمستاني لاغر به نظر برسیم و اندامی متناسب را از خود به نمایش بگذاریم؟ در اینجا نکاتی را درباه پوشیدن لباس های زمستانی به شما پیشنهاد می کنیم:

1- لباس های زیر گرمی بپوشید که کاملا اندازه و مناسب اندام شما است. این گونه لباس هاي زیر باید درحالی که بدن شما را بدون ایجاد حجم اضافی در برابر سرما عایق می کنند و شما را گرم نگاه می دارد، تهویه خوبی نیز داشته باشند. در این صورت می توانید در یک زمستان معتدل از یک یا دو لایه از لباس های خود صرفنظر کنید. هر چه تعداد لایه های لباس کمتری بپوشید، لاغرتر به نظر می رسید. لباس زیر شما باید تنگ و چسب باشد. فایده لباس زیر زمستانی چسبان این است که تقریبا مانند یک شکم بند و کمربند عمل می کند و از برجسته کردن شکم و چاقی شما جلوگیری می کند و شما را لاغرتر نشان می دهد.

2- اگر قصد دارید که در زمستان دامن یا پیراهن بپوشید، با پوشیدن جورابهای ساق بلند چسبان پشمی پاهای خود را لاغرتر نشان بدهید. جورابی به رنگ مشکی یا خیلی تیره انتخاب کنید تا بیشتر تاثیر لاغری داشته باشد.

3- با پوشیدن لباس هایی که از پارچه های گرمتری تهیه شده است، از لایه های لباس کمتری استفاده کنید. به جای لباس های نخی ضخیم و کلفت، لباس های پشمی یا ابریشمی بپوشید.

4- کتهایی را بپوشید که متناسب اندام شما است. یک کت بسیار تنگ و چسبان با بادکردگی و حجم ناخوشایند و بد منظره باعث می شود تا چاق تر به نظر برسید. کتی که به خوبی اندازه و متناسب بدن شما است، اندام شما را خوب و جالب نشان می دهد.

5- با پوشیدن یک شال پشمی بارنگ مجلل و پر جلوه خود را گرمتر سازید. این شال باعث افزایش حجم هیکل شما نمی شود، در عوض ظاهر شما را به شکل زیبایی آراسته می کند.

+ نوشته شده در  89/11/02ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

جوراب یا ساق شلواریم را چگونه ست کنیم

در دهه 60 در غرب دامن های خیلی کوتاه مد شد وبسیاری از خانم ها ترجیح دادند تا به جای پوشیدن جوراب از ساق جورابی‌های بلند استفاده کنند، در نتیجه برای رقابت با ساق ها، طول جورابها خیلی بلندتر از معمول شد تا برای پوشیدن با دامن های کوتاه مناسب باشد، اما در اثر این تغییر جوراب ها به کلی از مد خارج شد و جای آن را ساق جورابی ها گرفتند.
در حقیقت ساق جورابی‌های نایلونی زیبا و ظریف در دهه 1960 خیلی رایج شد.در حالی که در طول 400 سال پیش از آن جوراب های ساق بلند بر مد مسلط بود.
پس از دهه‌ی 60 میلادی، تحول چندانی در زمینه صنایع تولید جوراب رخ نداد و تا امروز جوراب‌های زنانه و مردانه فقط به تناسب مدهای روز تغییر کرده‌اند.
اما در سال های اخیر جوراب های ساق بلند و ساق شلواری‌ها و جوراب شلواری‌ها بازهم مد و رایج شده است و در راهروهای فشن و مجلات دیده می شود.
در پاییز و زمستان 2009/2008 توجه و علاقه زیاد به ساق‌های طرحدار و رنگی در مجموعه های طراحان مشهور مد جهانی مشاهده شد و این ساق‌ها بیش از سایر دهه ها مورد توجه خانم ها قرار گرفت و مد شد.
این مدل‌ها با شکل و عناوین مختلفی مثل شلوارهای تنگ و چسبان، ساق‌جورابی‌ها، جوراب های بلند طرح دار، ساپورت، جوراب شلواری و... از پاییز و زمستان سال قبل دراغلب بوتیک ها و فروشگاه‌های لباس زنانه برای فروش عرضه شده اند.
این مدل ها در فصل سرد بیشتر مورد توجه هستند واگر شما نیز به پوشیدن این ساق‌ها و جوراب ها در علاقه دارید من نکات مهمی را در مورد جوراب- ساق شلواری ها و انتخاب طرح و پوشش آن برای شما خواهم گفت که قطعا در ست کردن با لباس‌هایتان کمک بهتری خواهد کرد.
· جوراب شلواری جوراب هایی که از کمر تا نوک انگشتان پا است گفته می‌شود. نوعی از آن از کمر تا مچ پا است که ساق، ساق شلواری یا ساپورت نامیده می شود که در حال حاضر تنوع رنگ و شکل آن‌ها بسیار زیاد است.
· در حال حاضر ساق های تیره و طرح دار بیشتر مد است و ساق‌های سفید که در دهه 1960 بسیار رایج و محبوب بود، در حال حاضر زیاد کاربردی ندارد.
اگر ساق پای کلفت دارید:
· از مدل‌های تیره تر با طرح های ریز و ظریف انتخاب کنید.
· ساق شلواری ‌های کوتاه که روی ساق پا هستند نپوشید چون ساق پایتان را کلفت تر نشان می‌دهد.
· مدل های براق نپوشید و از رنگ‌های مات و تیره انتخاب کنید.
· اگر می خواهید پاهایتان لاغر تر و کشیده‌تر به نظر برسد از مدل هایی که خطوط و راه های عمودی دارد بپوشید.
· ساپورت (شلوارهای خیلی تنگ از کمر تا ساق پا) نپوشید. اگر علاقه به این مدل ها دارید با چکمه بلند ست کنید یا قط مدل های مشکی بدون طرح را انتخاب کنید.
اگر ساق پای لاغر دارید:
· از مدل‌هایی با طرح های بزرگ و رنگ‌های براق و شاد انتخاب کنید.
· اگر پاهای لاغر و بلندی دارید از مدل هایی با طرح های افقی و منحنی انتخاب کنید.

نکات مهم:
· ساق‌شلواری‌های و جوراب شلواری‌های طرح دار را با دامن یا پیراهن تک رنگ ست کنید.
· ساق‌شلواری‌های و جوراب شلواری های ساده‌ی رنگی را با رنگ بلوز، کت یا رنگی از طرح پارچه‌ی پیراهنتان ست کنید.
· برای مهمانی های رسمی و مهمانی های شب از مدل های مشکی و تیره با طرح های عالی و ظریف انتخاب کنید.
· در مهمانی های رسمی با پیراهن‌های مجلسی جوراب شلواری و کفش پاشنه بلند بپوشید و از پوشیدن ساق پوش ها پرهیز کنید.
· اگر می‌خواهید پاهایتان کشیده‌تر و بلند‌تر دیده شود رنگ ساق‌شلواری‌ها و جوراب شلواری‌هایتان را با کفش‌ همرنگ بپوشید.
· در فصل سرما می‌توانید در مواقع غیر رسمی جوراب‌های کلفت تر و پشمی را بر روی ساق یا جوراب شلواری‌هایتان با رعایت هارمونی رنگی، بپوشید.
· اگر شکم بزرگی دارید حتما از مدل‌هایی انتخاب کنید که بالای شکمتان قرار می‌گیرد.
· در زمان بارداری فط از مدل های مخصوص حاملگی بپوشید.
· جوراب یا ساق شلواری های با چکمه ها به خوبی ست می‌شوند و شما می توانید با دامن کوتاه یا تونیک ست کنید.
برای یک مهمانی عصر ساده تونیک یا بلوزهای بلندتان را با یک ساق و کفش پاشنه بلند ست کنید.

+ نوشته شده در  89/10/28ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

25 قانون لباس پوشیدن برای آقایان


25 قانون لباس پوشیدن برای آقایان

1. کت های دو دکمه بخرید. این نوع کت ها شما را لاغرتر نشان می دهد و پیراهن و کراوات تان هم بهتر به نظر می رسد.

 

2. نباید سایز کت و شلوارتان زیاد بزرگ باشد. سرشانه های کت تان باید جذب شانه هایتان باشد. نه بزرگتر از شانه هایتان. از خیاطتتان بخواهید که قد آستین کت تان تا مچ تان باشد نه اینکه تا شستتان. و از او بخواهید که شلوارتان زیاد گشاد و بلند نباشد که زیر پاشنه پایتان برود.
 

3. به نوک تخته کفشتان کمی چرم بزنید. این کار باعث می شود عمر کفش تان زیاد شود.
 

4. جارختی های چوبی، کمد لباسهایتان را منظم و مرتب نشان می دهند. درصورتی که جارختی های فلزی زیاد مناسب نیستند.
 

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/10/18ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

برترین مارکهای لباس دنیا - گرانترین لباسهای دنیا -Chanel

Chanel

Chanel برند مد معروف با آیکون کوکو Chanel است و بعنوان ظریف ترین و شیک ترین برند در مد لباس زنانه در نظر گرفته می شود. Chanel تولید بالایی در کالاهای لوکس ، عطر ، لباس و لوازم آرایشی و خیلی چیزهای دیگر دارد. اغراق نیست اگر بگویم که برندChanel یکی از برند های شناخته شده در سراسر جهان است.

این برند توسط یک خانم که در نوانخانه بزرگ شده بود ساخته شد. او زحمت زیادی برای ایجاد و راه اندازی این بند کشید. چند سال ژیش یک فیلم به نام این برند ساخته شد که زندگی وی را به تصویر کشیده بود.

 

+ نوشته شده در  89/10/08ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

گرانرتین مارکهای دنیا - Louis Vuitton

 Louis Vuitton

این سبک مد فرانسوی مورد علاقه کسانی ست که معنای سبک و خود نمایی را میدانند. این برند مختص عینک آفتابی ، کالاهای چرمی ، ساعت ، کفش میباشد. ال وی مونو که برای خود نشانی است و این برند را به نماد مجسمه تبدیل ساخته است. میگویند این شرکت محصولات خود را به بالاترین قیمت در این صنعت به فروش میرساند که موید این حقیقت است که درآمد سالانه آن حدود 2.7 میلیارد دلارمیباشد.

+ نوشته شده در  89/10/05ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

برترین مارک لباسهای دنیا - گرانترین لباسهای دنیا - Prada

 پرادا Prada

پرادا یکی از برند های پرطرفدار در جهان نظر گرفته شده است است و بدون شک یک مارک شناخته شده است. این برندتوسط یکی از آیکون های مد به نام ماریو پرادا تاسیس شد و سال هاست که لوازم جانبی چرم ، کلاه و کفش تولید میکند. پرادا 1700000000 دلار را به طور سالانه درامد دارد.

+ نوشته شده در  89/09/18ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

مارک های مهم و گران جهان بربری Burberry

Burberry


باربری یک نام برند لوکس بریتانیایی است که همه چیز از عطر و لباس تا زیورآلات را تولید میکند. محصولات این برند دارای الگوی بسیار مشخصی است که توسط خانه مد در همه جا کپی شده است. درآمد شرکت یک میلیارد دلار در سال است.

 

+ نوشته شده در  89/09/06ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

چگونه لباسهای خاکی رنگ را ست کنیم؟

چگونه لباسهای خاکی رنگ را ست کنیم؟

لباسهای خاکی با ارتشی رنگهایی هستند که از قدیم مورد توجه و استفاده عموم قرار میگرفته و هیچگاه از مد نیفتاده. در این مقاله توصیه هایی به شما برای نحوه پوشیدن این لباسها داریم.

• یک شلوار خاکی رنگ که در قسمت کناری آن روبان دوزی شده و یک روبان هم در قسمت کمر آن بسته شده، با یک تی شرت رنگ تیره و همرنگ روبان دوخته شده بر روی شلوارتان، و یک جفت صندل، برای مهمانی ها و برای افراد متاهل هم مناسب است.

• یک شلوار برمودای خاکی رنگ با یک جفت صندل پاشنه بلند، و یک تاپ لمه، قابل ست کردن است.

• لباسهای خاکی رنگ اندام را لاغرتر نشان می دهد و برای تابستان رنگ مناسبی است. همچنین لباسهای خاکی رنگ بسیار راحت هستند مخصوصا اگر شلوار جین خاکی رنگ را با یک بلوز راحت و یک کفش اسپورت بپوشید. یک بلوز آستین بلند طرح دار با یک شلوار برمودا و یک جفت کفش تخت و مسطح قابل ست کردن است.

• یک شلوار راسته خاکی رنگ، با یک کت خاکی رنگ که در قسمت کمر آن کمربندی قرار گرفته با یک کیف با طرح پلنگی و یک صندل پاشنه بلند زیبا به نظر می رسد.

• اگر مایل نیستید شلوار جین بپوشید، یک شلوار پارچه ای نسبتا تنگ برموردای خاکی رنگ با یک تونیک آستین بلند بپوشید.

+ نوشته شده در  89/07/24ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

کمپانی Pantone رنگ سال 2010 را اعلام کرد:

کمپانی Pantone  رنگ سال 2010 را اعلام کرد:
فیروزه ای
کمپانی Pantone یکی از معتبرترین کمپانی های آرایشی بهداشتی است که برای طراحی و دنیای مد استانداردهای رنگی تعیین می کند. این کمپانی امروز اعلام کرد که رنگ سال 2010 ، فیروزه ای و طیف رنگی فیروزه ای درخشان و براق است. با ترکیب رنگ آبی و سبز ملایم ، رنگ فیروزه ای آرامش بخشی ظاهر می شود . این رنگ به انسان احساس تندرستی و خوشبختی را القا می کند. 
رنگ سال 2010

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/11/10ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

نکته‌هایی درباره‌ی مد که شما نیاز دارید آن‌ها را بدانید

نکته‌هایی درباره‌ی مد که شما نیاز دارید آن‌ها را بدانید


آیا شما بعد از روز کاری، لباس سفید می‌پوشید؟ شما این تصمیم را نمی‌گیرید چون شنیده اید که این یک ایده ی بد است. مثل یک ضرب المثل قدیمی " بعد از یک روز سخت لباس سفید نپوشید ". این گونه نظریه‌ها واقعا نمی‌تواند به شما کمک کند، چون مد مناسب بر این اساس‌ها نیست. انواع مد واقعی از نوع برش پارچه‌ها روی بدن مشخص می‌شود


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/11/08ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

مدلهای لباسهای زمستانی 2009 قسمت دوم

 خوشبختانه دوباره هوا سرد شده وبارشهای زمستانی را شاهد هستیم. بهتره برای این مدت با لباسهای کاملا گرم و مناسب به استقبال سرما برویم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/10/27ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

نکات طلایی برای خانم‌هایی که شکم بزرگی دارند

نکات طلایی برای خانم‌هایی که شکم بزرگی دارند

خانم‌ها عقیده دارند که ممکن نیست با وجود داشتن چربی آویزان روی شکم، اندام زیبایی داشت. بسیاری از خانم‌ها از این مشکل رنج می‌برند. اگر شما هم از داشتن شکم بزرگ عذاب می‌کشید و نمی‌توانید آن را کوچک کنید، حداقل می‌توانید با رعایت نکاتی ساده آن را مخفی کنید تا کمتر دیده بشود. در اینجا نکاتی را برای شما بیان می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تا چربی زیادی شکم خود را بپوشانید و این تصور را ایجاد کنید که شکم صاف و مناسبی دارید.

 

 

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/10/12ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

پوشش کت و شلوار در محیط ها و فضاهای مختلف

 

انتخاب کت شلوار مناسب کار و تجارت

کت شلوار یکی از مهمترین لباس های مردانه است. ما تا کنون مقالات بسیاری در مورد انتخاب کت شلوار مردانه منتشر کرده ایم. در اینجا نکاتی را درمورد انتخاب کت شلوار مناسب کار و تجارت را برای شما شرح می‌دهیم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/10/01ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

نحوه نگهداری از لباسهای بافتنی

چگونه از لباس‌هاي بافتني
بهتر نگهداري کنيم

مراقبت و نگهداري از لباس‌هاي زمستاني خصوصا لباس‌هاي بافتني بسيار مهم است. اگر از لباس‌هاي زمستانه مانند پلوور و ژاکت به‌خوبي نگهداري نشود، ممکن است به‌سرعت از هم باز بشود و گشاد و خراب ‌شود. خيلي راحت می‌توانيد از بدشکل شدن و کهنگي بلوزهاي بافتني خود جلوگيري کنيد.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/09/26ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

نکات ضروری که باید در موردنحوه لباس پوشیدن بدانید

نکات ضروری که باید در موردنحوه لباس پوشیدن بدانید

بعضی اوقات در تلویزیون و یا مجلات چیزهایی را می‌بینید که فکر می‌کنید در عالم واقعیت هم می‌توان از آنها استفاده کرد. تمام آن چیزی که در شبکه‌های فشن و مجلات لباس می‌بینید را نمی توان در عالم واقعیت پیاده کرد. اگر بخواهید از تمام ترفندها و مدل‌های دنیای فشن در عالم واقعیت استفاده کنید،

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/09/26ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

مدلهای لباسهای زمستانی 2009

 

 

+ نوشته شده در  88/09/21ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

مدلهای مختلف لباس عروس

+ نوشته شده در  88/07/30ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

نکات کلیدی راجع به کراوات

نکات کلیدی استفاده از کراوات

 

برای استفاده از کراوات نکات مهمی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد.
  

- نوک کراوات به اندازه کافی بلند باشد تا به کمر شلوار برسد.

- کراوات اصولا تیره تر از رنگ پیراهن انتخاب می‌شود.

بقیه را در قسمت ادامه مطلب ملاحظه فرمایید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/07/25ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

چند مدل آرایش عروس با حجاب کامل

بازدید کنندگان محترم ، با مراجعه به ادامه مطلب از تصویر بیشتری برخوردار شوید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/07/11ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

مد لباس - بهترین رنگهای فشن پاییزی امسال

امسال برای پاییز و زمستان چه رنگی مد است؟


«چه رنگی مد است؟» این سوالی‌ست که برای دو قشر بزرگ همیشه مطرح است: تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان. و این دو گروه تمام صنعت مد را می‌چرخانند! پس این پرسش یکی از مهمترین پرسش‌هایی‌ست که در زمینه مد همیشه مطرح است و همیشه باید به آن پاسخ گفت.

 بهترین رنگ ها ی فشن برای پاییز و زمستان 10-2009
پرسش بسیاری از شما دوستان درباره مقالاتی که درباره رنگ سال منتشر می شود، این است که چرا همیشه چند رنگ اعلام می شود. لازم است به دوستان توضيح دهم كه شرکت پنتون Panton كه مرجع معتبر جهانی در زمینه رنگ و تهیه کننده استانداردهای رنگ حرفه ای برای صنایع طراحي است، در آغاز هر سال و هر فصل تقویم فشن یعنی یک بار برای بهار و تابستان و یک بار هم برای پاییز و زمستان 10 رنگ را معرفي می کند که به مصرف کنندگان این قدرت و اختیار را می دهد که راه های جدید و خلاقی را برای ترکیب رنگها به کار بگیرند. البته همیشه یک رنگ مشخص را به عنوان رنگ سال و فصل معرفی می کند که همانطور قبلا نیز گفتیم رنگ زرد گل ابریشم رنگ سال 2009 معرفی شد.
این نکته بسیار مهم است که همه‌ی ما می دانیم هر رنگی برای هر پوست و رنگ مو و چشمی مناسب نیست. مثلا همین رنگ زرد برای بسیاری از افراد خوشایند نیست. اما وقتی 10 رنگ به عنوان داغ ترین رنگ های فصل معرفی می شوند شما چه به عنوان مصرف کننده و چه به عنوان تولید کننده انتخاب های بیشتر و متنوعی خواهید داشت.
در این مقاله نیز 10 رنگ داغ پاییز و زمستان امسال را که پنتون معرفی کرده است را برای شما مرور خواهم کرد. 

 

در قسمت ادامه مطلب منتظر شما هستیم تا موضوع بالا را تکمیل کنیم


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/07/08ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

لباس‌های تنگ و کوتاهی که ناصرالدین شاه به ایران آورد

لباس‌های تنگ و کوتاهی که
ناصرالدین شاه برای زنان ایرانی آورد!

مطالعات تاریخی درباره لباس زنان ایرانی در دوره‌های اخیر نشان می‌دهد که پس از سفر ناصرالدین‌شاه قاجار به اروپا، تغییر محسوسی در نوع لباس زنان ایرانی به وجود آمد که حاصل خواست این پادشاه ایرانی بود و به نوعی می‌توان این پادشاه ایرانی را یکی از بنیانگذاران مُد به سبک امروزی دانست.
البته این در حالیست که درباره ی لباس های زنان تهران قدیم، به دلیل بر کنار بودنشان از فعالیت های اجتماعی و ازآنجا که بیشتر اوقات خود را در خانه می گذراندند و هر گاه به دلیلی از خانه خارج می شدند نیز حجابی کامل را رعایت میکردند، اطلاعات چندان دقیقی در دست نیست. و گروهی از همسران ما مورین خارجی شاغل در ایران هم که به نگارش یاد داشت هایی در این خصوص پرداخته اند، معمولا مشاهداتی جز سرووضع زنان درباری نداشته اند و آنچه این عده تصویر کرده‌اند بیشتر مشخص کننده نحوه پوشاک زنان درباری است.
به استناد همان یادداشت های محدود و گاه پراکنده ‌می‌توان گفت تا قبل از مسافرت ناصر الدین شاه به اروپا، لباس زنان عبارت بود از پیراهنی کوتاه و ارخالقی از ان کوتاه تر که برای پوشاندن بالا تنه به کار می رفت به انضمام زیر جامه ای که تا پشت پا را می‌پوشاند  و در زمستان ها  کلیجه‌ای برای حفاظت از بدن در مقابل سرما به آن افزوده می شد. و سر بند زنها عبارت از چارقد بلندی بود که قدرت پوشاندن موهای بلند و بافته ی آنان را داشت و بیشتر در خانه مورد استفاده قرار می گرفت و هر گاه که ملزم به ترک خانه و ظاهر شدن در ملاء عام بودند، چاقچوری که زیر جامه در آن بگنجد، به اضافه‌ی چادری مشکی  در بر می کردند و روبنده ای مقابل چهره شان می آویختند.

 

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/07/04ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

چطور رنگی که بیشتر به ما می آید را بشناسیم؟

چطور رنگی که بیشتر به ما می آید را بشناسیم؟

از چه طریق و راهی متوجه بشویم که چه رنگی به ما می‌آید؟ و چه رنگی به ما نمی‌آید؟
انسان‌های دارای پوست‌های مختلفی هستند: پوست‌های روشن، تیره، گندمی و.... هم چنین دارای رنگ مو‌های متفاوتی هستند: روشن، بلوند، شرابی، مشکی و .... .
بعضی از رنگ‌ها هستند که نسبت به رنگ‌های دیگر بیشتر به شما می‌آیند و هنگامی که این رنگ‌ها را می‌پوشید : زیبا تر ، شیک تر به نظر می‌آید .
به شما توصیه می‌کنیم قبل از اینکه لباس جدید خود را خریداری کنید حتما این مقاله را بخوانید و رنگ‌هایی که شما را زیباتر نشان می‌دهند را بشناسید ، خرید خود را آغاز کنید :

خواهشمندم برای مطالعه ادامه موضوع به قسمت ادامه مطلب تشریف ببرید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/07/04ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

جدیدترین مدلهای لباس از ایران ویچ

+ نوشته شده در  88/07/03ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

نکات طلایی برای انتخاب لباس ... قسمت دوم

مانتوي گلدار با کمر تزئيني

كد عكس: 9166

مانتو با دامن لاله اي شکل چين دار

توضيح عکس: گر پايين تنه درشتي داريد از اين مدل انتخاب نکنيد.
كد عكس: 9167

مانتو با دامن دو طبقه چين دار

كد عكس: 9168

مانتو آستين سه ربع کمر دار مدل باراني

كد عكس: 9169

مانتوي اسپرت با تزئينات پاپيوني

كد عكس: 9170

مانتو اسپرت مدل ارتشي يقه ايستاده

كد عكس: 9171

چگونه بهترين سايز کت شلوار را انتخاب کنيم

انتخاب بهترين و مناسبترين سايز کت شلوار کار چندان سختي نيست، اما اهميت زيادي دارد و اگر در انتخاب خود دقت لازم را نداشته باشيد، هرچند کت و شلوار بسيار عالي خريده باشيد، به تن شما شکيل و زيبا ديده نخواهد شد. با توجه به نکات ساده زير مي‌توانيد راحت‌تر سايز کت شلوار اندازه خود را انتخاب کنيد.

 
يقه

 


يقه کت بايد بدون هيچ فاصله و بادکردگي، به دو طرف گردن شما بچسبد. يقه کت بايد به اندازه کافي پايين باشد تا بين نيم تا يک سانت از يقه پيراهن را در پشت گردن نشان بدهد. مدل‌هاي جديدتر کت در قسمت شانه تنگتر و چسب‌تر هستند و مدل‌هاي کلاسيک دوخت و برش جادارتري دارند.


يقه کت بايد بدون هيچ فاصله و بادکردگي، به دو طرف گردن شما بچسبد. يقه کت بايد به اندازه کافي پايين باشد تا بين نيم تا يک سانت از يقه پيراهن را در پشت گردن نشان بدهد. مدل‌هاي جديدتر کت در قسمت شانه تنگتر و چسب‌تر هستند و مدل‌هاي کلاسيک دوخت و برش جادارتري دارند.
 
 
آستين‌ها

 


قد آستين کت بايد طوري باشد که بين ¼ تا نيم سانت از سرآستين پيراهن شما را نشان بدهد. در مدل کتهاي مدرن سرآستين بيشتري نشان داده مي‌شود، اما کت‌هايي که دوخت کلاسيکي دارند، تنها انتهاي سرآستين پيراهن ديده مي‌شود.


قد آستين کت بايد طوري باشد که بين ¼ تا نيم سانت از سرآستين پيراهن شما را نشان بدهد. در مدل کتهاي مدرن سرآستين بيشتري نشان داده مي‌شود، اما کت‌هايي که دوخت کلاسيکي دارند، تنها انتهاي سرآستين پيراهن ديده مي‌شود.
 
 
ساسون پشت کت

 


پشت کت بايد به اندازه کافي آزاد و گشاد باشد تا از بازشدن، پيچ‌خوردن و بدشکل شدن ساسون و فرم پشت کت خودداري کند.


پشت کت بايد به اندازه کافي آزاد و گشاد باشد تا از بازشدن، پيچ‌خوردن و بدشکل شدن ساسون و فرم پشت کت خودداري کند.
 
 
شلوار

 

 


 
شلوار بايد در قسمت نشيمنگاه و ران شما به طور صاف و يکنواخت ديده بشود، بدون اينکه در آن ناحيه پيچ بخورد، بادکرده باشد يا افتادگي داشته باشد. شلواري که سايز مناسبي داشته باشد، قسمت جلوي آن چين‌خوردگي و شکستگي ندارد و موجدار نمي‌شود. شلوارهاي مدل مدرن‌تر معمولا کوتاهتر است و ممکن است حدود 2.5 سانتي‌متر از قوزک پا را نشان بدهد. اما مدل شلوار‌هاي کلاسيک بلندتر است و بايد با روي کفش تماس داشته باشد.


شلوار بايد در قسمت نشيمنگاه و ران شما به طور صاف و يکنواخت ديده بشود، بدون اينکه در آن ناحيه پيچ بخورد، بادکرده باشد يا افتادگي داشته باشد. شلواري که سايز مناسبي داشته باشد، قسمت جلوي آن چين‌خوردگي و شکستگي ندارد و موجدار نمي‌شود. شلوارهاي مدل مدرن‌تر معمولا کوتاهتر است و ممکن است حدود 2.5 سانتي‌متر از قوزک پا را نشان بدهد. اما مدل شلوار‌هاي کلاسيک بلندتر است و بايد با روي کفش تماس داشته باشد.
 
 

ست تابستاني مردانه بلوز سفيد و شلوار کتان آبي

كد عكس: 8640

شلوار کتان زرد مدانه با تي شرت آبي فيروزه‌اي

كد عكس: 8641

شلوار جين تيره با تي شرت مشکي مدل 2009

كد عكس: 8642

بلوز نخي آستين کوتاه با شلوار کتان صورتي مردانه

كد عكس: 8643

بلوز سفيد و شلوار مشکي مردانه با کمربند قرمز

كد عكس: 8644

بلوز نخي و شلوار کتان مردانه مدل 2009

كد عكس: 8645

+ نوشته شده در  88/06/16ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

مدلهای لباس عروس جدید

 

+ نوشته شده در  88/06/15ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

جدیدترین مدلهای لباس عروس

 
جدیدترین  مدلهای لباس عروس
 
اين هفته فشن در حال حاضر مهمترين مرکز تجاري فشن عروس در دنيا است. بسياري از طراحان و طرفداران مد هر سال به اين هفته فشن توجه ويژه‌اي دارند.
جالب است که بدانيد حدود يک سوم از لباس‌هاي شب و عروسي که در اين هفته فشن تا به حال به نمايش گذاشته شده‌اند مدل‌هاي پوشيده است، که زيبايي و پوشيدگي نسبي در اين مدل‌ها وقار و شکوه خاصي به اين لباس‌ها داده است. طراحان لباس دريافته‌اند که شيک پوشان و طرفداران مد خواستار بازگرداندن زيبايي، ظرافت و متانت زنانه هستند.
 
به مدل‌هايي زيبا و شيک از اين شوي فشن ديدني توجه کنيد:
 
لباس عروس از مانوئل موتا

 
لباس عروس از مانوئل موتا

 
لباس عروس از مانوئل موتا

 
لباس عروس از مانوئل موتا

 
لباس عروس از مانوئل موتا

 
لباس عروس از آنا تورز

 
لباس عروس از آنا تورز

 
لباس عروس از جودگه ترا

 
لباس عروس از جورگه ترا

 
لباس عروس از ايزابل زاپارديز

 
لباس عروس از مارتين پرز
 
لباس عروس از جوير لورينزور
 
 
لباس عروس از پرونويز

 
لباس عروس از پرونويز
 
لباس عروس از پرونويز

 

لباس مجلسي از سيونا گارسيا


لباس شب از سيونا گارسيا

 

لباس شب از سيونا گارسيا


لباس شب از زيلاي در هفته فشن لباس عروس


 
 
+ نوشته شده در  88/06/10ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

جدیدترین مدلهای مانتو برای فول مختلف سال.

جدیدترین مدلهای مانتو برای فول مختلف سال

 

 
 
 
 
+ نوشته شده در  88/06/05ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

انتخاب کیف دستی مناسب

چگونه کیف دستی مناسب انتخاب کنیم؟

انتخاب کیف دستی مناسب از هنر و مهارتهای بانوان محسوب میشود. این هم یکی از مهارتهای زندگیست. به خاطر داشته باشیم که تزیین کیف از نظر رنگ و مدل باید با لباس ما همخوانی داشته باشد.

انتخاب کیفی مناسب که با لباس های شما هماهنگ باشد و با اندام شما متناسب باشد، کار چندان سختی نیست. شما چه اندامی ریزه و لاغر یا درشت و ورزشکاری داشته باشید، باید کیفی انتخاب کنید که به تعادل ظاهر شما کمک کند.
مشخص کنید که چه چیزی می خواهید در کیف خود حمل کنید، وسایل بزرگ و سنگین یا کوچک و کم حجم؟ چه رنگ لباس هایی را چندین بار در هفته می پوشید؟ چه رنگ کیفی با قفسه لباس شما هماهنگ است؟


رنگ
•اگر کیفی می خواهید که بتوانید هر روز از آن استفاده کنید و می خواهید با همه لباس های شما- صرفنظر از رنگشان- هماهنگ بشود، بهترین کار انتخاب یک رنگ خنثی است.
•اگر شما لباس های چند رنگ یا لباسی با بافتهای رنگی مختلف می پوشید، باید یک کیف تکرنگ خنثی انتخاب کنید تا توجه دیگران به لباس شما جلب بشود.
•اگر شما به پوشیدن لباس های تنگ مشکی و قهوه ای علاقه دارید، در این صورت باید کیف هایی را بخرید که رنگی است یا تکه های رنگی دارد. یک کیف آبی، زرد یا قرمز بخرید که با بیشتر لباس های شما هماهنگ است.


اندازه
•اگر شما قدبلند هستید، سایز کیف چندان مهم نیست و می توانید هر نوع کیفی را که دوست دارید، انتخاب کنید. کیفی را بخرید که واقعا مناسب شما است. به طول بند کیف و تعداد دسته های کیف توجه کنید.
• اگر ریزه اندام هستید، باید کمی هوشیار باشید. باید کیفی که انتخاب می کنید، خیلی بزرگ نباشد. می توانید این نکته را در نظر داشته باشید که کیف در کوچکترین قسمت اندام شما قرار بگیرد. در این صورت هنگام راه رفتن، از تمرکز به روی اندام کوچک شما جلوگیری می کند.
علاوه براین سایز کیف بستگی دارد که چه مقدار چیزی می خواهید در کیف خود حمل کنید.


متناسب با اندام
•شکل اندام خود را تعیین کنید و عیبهای تیپ خود را بشناسید. برای ایجاد تعادل اندامتان با یک کیف مناسب، شما باید از شکل و سایز اندام خود و ظاهر کلیتان آگاه باشید. باید کیفی انتخاب کنید که توجه را از قسمتهای نامناسب اندام شما به قسمتهای جذاب بدنتان جلب کند.
•اگر می خواهید توجه به قسمت بالاتنه شما کم بشود، کیفی بخرید که در قسمت ران و پایین کمر شما قرار می گیرد، در نتیجه توجه به بازوهای درشت، بالاتنه، سینه یا شکم بزرگ کم می شود.
•اگر ران های بزرگی دارید، کیفی انتخاب کنید که زیر بازوی شما قرار می گیرد، هر کیفی که درست روی کمر شما قرا بگیرد، توجه را به قسمت پایینی اندام شما جلب می کند.
•از کیف های بسیار بزرگ برای افزودن حجم به اندام خود استفاده کنید. اگر شما بسیار بلند و لاغراندام هستید، یک کیف سایز بزرگ برای شما بسیار مناسب است. اگر درشت اندام و سنگین وزن هستید، از این نوع کیف ها خودداری کنید.
•اگر ریزه اندام هستید، یک کیف مینیاتوری انتخاب کنید. اگر اندام کوچکی دارید و از اندازه معمولی کوتاهتر هستید، کیفی انتخاب کنید که مکمل اندام شما باشد. از خرید کیف های بزرگ که شما را بچه گانه نشان می دهد، خودداری کنید. از کیف های کوچکتر و سایز متوسط استفاده کنید.
•بهتر است کیف های متنوعی برای منظورهای مختلف مانند مسافرت، کار، تفریح و میهمانی تهیه کنید. به جای خرید یک کیف بسیار گرانقیمت، چند کیف خوب و مناسب خریداری کنید و آنها را به طور متناوب استفاده کنید.
•هنگام خرید کیف، آن را پر کنید و کمی در مغازه بچرخید تا مطمئن بشوید که شانه های شما را اذیت نمی کند و راحت هستید.

+ نوشته شده در  88/05/12ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

نکات طلایی انتخاب لباس برای ... قسمت اول

 

نکات طلايي انتخاب لباس براي زنان ريزه اندام و کوتاه قد 

پيش از اين هم نکاتي را در مورد زنان ريزه‌اندام و قد کوتاه گفته‌ايم. در اين مقاله نکات کليدي و مهمي را که هر زن کوتاه قدي بايد بداند تا با رعايت آنها خوش اندام و زيباتر به نظر برسد را شرح مي‌دهيم.


کت، مانتو و پالتو مناسب
 

 
مدل: 155 سانتيمتر قد دارد.
 

لباس‌هاي ساده‌اي که تنگ و قالب تن هستند، انتخاب کنيد. از پوشيدن دامن‌هاي خيلي گشاد و کلوش، پلورها و ژاکت‌هاي بزرگ خودداري کنيد.
مانتو، باراني يا پالتويي انتخاب کنيد که سايز کوچک و اندازه شما باشد. اگر در انتخاب سايز خود دقت نکنيد، مجبوريد شانه‌هاي بزرگ و آستين‌هاي بلند لباستان را به خياط بسپريد تا آن را اصلاح کند.
کت‌ها و مانتوهاي خيلي بلند موجب مي‌شود که کوتاهتر ديده شويد. يک مدل کوتاه تا روي زانو براي شما بسيار مناسب است.
شلوارهاي پاچه گشاد براي زنان ريزه و کوتاه قد بسيار خوب است، به شرط اينکه حجم آن با بالاتنه لباس و پاشنه‌هاي کفش هماهنگ باشد.

 
 
پيراهن و کت
 


مدل:160 سانتيمتر قد دارد.
 

کت و لباسي که راه‌هاي عمودي باريکي دارد، باعث ايجاد خطوط عمودي بيشتري روي لباس مي‌شود و درنتيجه شما را بلندتر نشان مي‌دهد و علاوه‌براين مدلي رسمي و کلاسيک است.
در مدلي که در تصوير مي‌بينيد يک کت راه‌دار باريک بر روي پيراهني راه‌دار پوشيده شده است. شما مي‌توانيد با درآوردن کت، به راحتي يک لباس شب ساده و زيبا داشته باشيد. دقت کنيد که دامن لباس تا روي زانو است و اين به بلندتر ديده شدن شما کمک مي‌کند.
زنان ريزه و کوتاه قد از دختران نوجوان کوتاهتر نيستند، اما تناسبات اندام آنها فرق مي‌کند؛ فاصله گردن تا کمر و کمر تا رانشان کوتاهتر است.


 
کت شلوار باريک و بلند
 

مدل: 157 سانتيمتر قد دارد.


کت کوتاه که تا بالا يا روي ران باشد، براي خانم‌هاي کوتاه قد بسيار مناسب است. از پوشيدن هر مدلي که جعبه مانند باشد(که شما را چاق و تپل نشان مي‌دهد) يا مدل‌هاي چروک خودداري کنيد.
شلواري که در قسمت کمر و بالا تنگ باشد و از زانو به پايين گشاد بشود، بسيار شيک است و بيشتر از هر مدل شلواري به اندام شما مي‌آيد.
کيفي مناسب با کت و شلوارتان انتخاب کنيد. بايد کيفي که انتخاب مي کنيد، خيلي بزرگ نباشد، مثلا به جاي کيف مي‌توانيد از يک کيف پول بزرگ استفاده کنيد.

 
 
لباس هاي کشباف
 

مدل: 150 سانتيمتر قد دارد.
 

اگر شما هم قد کوتاهي داريد اما بالاتنه پهن و عريضي داريد، لباس‌هاي سايز کوچکي که معمولا در بازار پيدا مي‌شود، براي شما خيلي جالب نيست ‌و بيشتر براي خانم‌هايي خوب است که شانه و سينه‌هاي بزرگي ندارند.
اما بعضي از لباس‌هاي کشباف در عين حال که راحت و اندازه شما هستند، خيلي حجيم و بزرگ نيستند.
پاهاي خود را با پوشيدن دامن بالاي زانو، کفش پاشنه دار متناسب و ساق جورابي، کشيده‌تر نشان بدهيد. ساق‌هاي مات و تيره براي چنين اندامي بهترين انتخاب است.

 
 
لباس‌هاي کتان و جين
 


مدل: 153 سانتيمتر قد دارد.
 
شلوار‌هاي کتان تيره سنگشور شده هميشه پا را نسبت به شلوارهاي روشنتر، بلندتر و کشيده‌تر نشان مي‌دهد. البته اين مدل شلوار شيک‌تر است و بهتر مي‌توانيد آن را با لباس‌هاي ديگر ست کنيد.
شلوارهاي کوتاه که تا ماهيچه ساق پا يا بالاي قوزک پا است، براي زنان کوتاه قد خوب نيست . براي ايجاد خطي مداوم و کشيده که به بلندتر ديده شدن شما کمک مي‌کند، بهتر است شلوارتان بلند باشد و لبه پايين شلوار بالاي پاشنه کفش شما رابپوشاند.
شلوارهايي که کمر بلندي دارند و مدل لباسي که در قسمت بالاتر کمردار است، پاها را بلندتر نشان مي‌دهد.

 
پيراهن معمولي
 


مدل: 155 سانتيمتر قد دارد.
 
اين پيراهن چسب و قالب تن نمونه بسيار خوبي براي رفتن به يک ميهماني ساده است.
پيراهن تکرنگ که از بالا تا پايين يکرنگ دارد، هميشه شيک و مد است و براي اندام شما بسيار عالي است. به طور کلي لباس‌هاي تکرنگ براي زنان ريزه اندام و کوتاه قد مناسب‌تر است؛ اگر اندام خود را با رنگهاي مختلف به چند بخش‌ تقسيم کنيد اصلا به شما نمي‌آيد.
استفاده از پارچه براق و شيک هم پيراهن را زيباتر و شکيل‌تر مي کند. مي توانيد روي اين پيراهن يک کت کوتاه هم بپوشيد. بازهم قد پيراهن تا روي زانو است چون پيراهن، دامن و مانتو هر چقدر کوتاهتر باشد به چنين اندامي بيشتر مي آيد.
چنين پيراهن کلاسيکي را بهتر است با کفشي که پاشنه هاي خيلي بلندي ندارد بپوشيد.

 

 

 

 

 

 
+ نوشته شده در  88/05/01ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

اموزش بستن دستمال گردن خانم ها

 

دستمال گردن زنانه اموزش بستن کروات کراوات اموزش بستن دستمال گردن خانم ها مدل های دستمال گردن زنان دانلود

+ نوشته شده در  88/04/27ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

مدل لباسهای هندی قسمت اول

عکس های مدل لباس هندی جدیدترین مدلهای لباس هندی دامن هندی کت هندی دانلود عکس های هندی پوستر های هندی پوسترهای هندی

+ نوشته شده در  88/04/26ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

چند نکته ریز برای داشتن اداب معاشرت بهتر

سعي كنيد هرروز لباسهايتان را آپگريد كنيد

*

داشتن موبايل شيك و جديد خيلي مهم است

*

براي موبايلتان چند جلد بخريد تا بتوانيد موبايلتان را به سادگي با لباستان هماهنگ كنيد

*

مدل مو خيلي مهم است هرچه در اين زمينه هزينه كنيد باز هم كم است

*

هر روز چند كلمه جديد از ديكشنري استخراج كنيد تا به هنگام نياز به كار بگيريد


*

اگر با كسي قرار ميگذاريد با نيم ساعت تاخير به سر قرار برويد وا ز خيابانهاي شلوغ گله كنيد

*

مكالمات تلفني خود را به چند ثانيه خلاصه كنيد. خانومها بيشتر تمرين كنند

*

در ميهماني چاي را با قند نخوريد بلكه با نوك قاشق كمي شكر ريخته و فقط دو بار به هم بزنيد

*

و چاي را به يكباره نخوريد بلكه يك كم چاي بخوريد چند كلمه حرف بزنيد كمي چاي كمي حرف ..... و

*

يوگا ورزش با كلاسي است حتما اين ورزش را ياد بگيريد

*

هنگامي كه كرايه ميدهيد هيچ وقت پول خرد ندهيد حتي المقدور تراول يا بيست هزار ريالي بدهيد

*

هر روز يك روزنامه به زبان انگليسي خريده و هر كجا ميرويد همراهتان ببريد

*

به كلاسهاي آموزش موسيقي رفته و هميشه كيف گيتار به دوشتان بياندازيد

*

هميشه چوب اسكي و چوب گلف را در ماشينتان داشته باشيد

*

در رستوران يا در ميهماني نصف كباب تان را ميل نكرده و در بشقاب دست نخورده باقي بگذاري

 گاهی اوقات وقتی پیراهن نوی خود را تن می کنید، می بینید خیلی گشاد و بد قواره به نظر می رسد. علت کار چیست؟ آیا به خاطر بلندی آستین هاست؟ به خاطر یقه ی آن است؟ یا اینکه زیر کت ناجور به نظر می رسد؟ امروز علت آن را خواهید فهمید.


در اینجا قوانین و روش هایی آورده ام که با استفاده از آنها همیشه لباسهایتان برازنده و اندازه ی تنتان خواهند بود. درست است که مُدِ لباس روز به روز تغییر می کند، اما این قوانین هیچگاه تغییر نمی کنند و برای همه نوع لباس می توانید از آنها استفاده کنید.

+ نوشته شده در  88/04/26ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

چند مدل مایوی اسلامی

لباس شنا زنان عکس مایو زنان عکس لباس شنا اسلامی عکس مایو زنانه مایو دخترانه عکس با مایو

+ نوشته شده در  88/04/04ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

چگونه لباس بپوشیم؟ آستین ها و سردست

پیراهن جلو دکمه دار 

آستین ها و سردست

این نوع پیراهن معمولاً پس از چند بار شستشو آب می روند، پس هنگام خرید پیراهن جلو دکمه دار، حتماً دقت کنید که آستین ها کمی برایتان بلند باشد تا اگر پس از شستشو آب رفت، مشکلی ایجاد نشود.

اندازه ی مناسب برای آستین ها چقدر باید باشد؟ دقت کنید که آستین از روی مچ گذشته و تا ابتدای شستتان برسد.
درضمن سرآستین ها نیز باید به میزان کافی کیپ باشد تا از روی مچ پایین نیایند.
اگر پیراهن جلو دکمه دار را معمولاً روی شلوار می اندازید، پس دقت کنید که قد آن نباید از زیپ شلوارتان پایین تر بیاید و باید کمی بالاتر از آن بایستد.
زمانی که روی پیراهن از ژاکت یا کت استفاده می کنید، دقت کنید که اگر دستانتان را بکشید، آستین پیراهن باید فقط خیلی کم (حدود یک تا دو سانت) از سر آستین کت بیرون بیاید، اگر بیش از آن بود، باید پیراهن کوچک تری انتخاب کنید.

+ نوشته شده در  88/03/28ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

چگونه لباس بپوشیم

اغــلـب افــراد در انــتــخـاب لـبـاسـي كـه مـنـاسـب جـثــه
آنـها بوده و همچـنـيـن چـگـونـگي سـت كـردن آنـهـا دچـار
سردرگمي مي باشنـد. در زيـر بـه اصـول كـلـي انتـخاب و
هماهنگ كردن لباسها با يكديگر ميپردازيم:

 

اصول كلي
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

1- همواره لباسي را بپوشيد كه كاملا اندازه شما باشد.
2- پوشيدن لباسهاي بزرگ تنها اندام شما را اغـراق آمـيـز تـر جـلوه داده و آنـها را پنهان نميكند.
3- بيشتر سعي كنيد تنها در زماني كه كمر باريكي داريد از كمر بند استفاده كنيد.
4- پارچـه هـاي سـنگين مانـند پـشمـي، بافـتني و چرمي شما را سنگين وزن تر جلوه ميدهند.
5- پارچه هاي سبك وزن مانند كتان، نخي شما را لاغر تر جلوه ميدهند.
6- رنگهاي تيره شما را لاغر تر و كوچك تر ميكنند.
7- رنگهاي روشن شما را بزرگتر و حجيم تر ميكنند.
8- لباسهاي بالا تنه و پايين تنه يكرنگ شما را لاغر تر جلوه ميدهند.
9- لباسهاي بالا تنه و پايين تنه با رنگهاي متفاوت شما را
بلند قد تر ميكند.
10- لباسهاي يقه بلند گردن را كوتاه تر ميكند.
11- گردن بند كوتاه نيز گردن را كوتاه تر ميكند.
12- روسـري كـه به سـمت پـايين آويزان شـده باشد، قـد
شما را بلند تر جلوه ميدهد.
13-
خالكوبي پـيـرامـون گـردن و روي شــانـه هـا سبـب
چهار شانه تر شدن شما ميگردد.
14- لـبـاس بـا خطوط افقي شما را چاق تـر و بـا خـطـوط
عمودي شما را لاغر تر جلوه ميدهـد.

بـراي لاغر تر و بلند قد تر بنظر رسيدن نكات زير را رعايت
كنيد:

1- لباسهاي كاملا اندازه بپوشيد لباسهاي خيلي كوچـك
و خيلي بزرگ تنها شما را چاق تر نشان ميدهند.
2- لباسهاي يكدشت يكرنگ بپوشيد. تـرجيـحا يـكرنـگ از
سر تا نوك پا.
3- از پـوشيـده لبـاسـهاي با طرح برجسته و پارچـه هـاي
زمخت خود داري كنيد.
4- لباسهاي تيره رنگ با پارچه هاي نازك و نرم بپوشيد.
5- شلوار را در ناحيه كمر بالا بياوريد نه پايين تر.
6- كراوات با پهناي متوسط پوشيده و حتما طول آن تا كمر برسد.
7- از پوشيدن لباسهاي با نقش و نگار شلوغ خودداري ورزيد.
8- لباس با طرح راه راه عمودي بپوشيد.
9- از داشتن ملزومات بيش از حد خود داري كنيد.
10- كفش پاشنه بلند به پا كنيد.

براي كوتاه تر و چاق تر بنظر رسيدن نكات زير را رعايت كنيد:

1- لباسهاي با رنگ متفاوت بپوشيد.
2- رنگهاي روشن و پر رنگ بپوشيد.
3- كراوات پهن تر بپوشيد.
4- لباسهاي چند لايه به تن كنيد.
5- كفش بدون پاشنه و ظريف بپوشيد.
6- شلوار تمام قد بپوشيد.
7- از پوشيدن لباسهاي سرتاسر يكرنگ بپرهيزيد.
8- لباس با طرح راه راه عمودي و كراوات باريك نپوشيد.

چگونه ست كنيم
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

1- رنگ جوراب بايد همرنگ و يا تيره تر از شلوار باشد.
2- رنگ كمربند با رنگ كفش بايد يكسان باشد.
3- كـت و شلـوار خــاكستـري و سرمه اي با كفش مشكي، و كـت و شـلـوار قـهـوه اي و زيتوني با كفش قهوه اي ست است.

+ نوشته شده در  88/03/28ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

چی را کجا بپوشیم

چی را کجا بپوشیم؟

تفکر

چشم‌ها به او که می‌رسند، خیره می‌مانند: کت و شلوار پوشیده، دستمال‌گردن سرمه‌ای به گردنش بسته، دکمه‌های سرآستین را بسته و کفش‌های نوک تیزش را تا جایی که توانسته واکسن زده و برق انداخته! صدای پچ‌پچی به گوش می‌رسد و قهرمان داستان ما هر لحظه معذب‌تر می‌شود. گروه به راه می‌افتند و قهرمان، پشیمان از انتخاب این لباس پلوخوری، از کوه بالا می‌رود! شما هم این وضعیت را پیدا می‌کنید اگر تشخیص ندهید چه لباسی را کجا باید بپوشید. بنابراین این روزها که زیاد به مهمانی و سفر می‌روید، حواستان باشد:

 

بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar-20.com

به خودتان بگویید جایی می‌روید که آدم‌های زیادی هستند و همه هم بالاخره چیزی خواهند پوشید. شما هر قدر هم که تلاش کنید، مورد پسند همه سلیقه‌ها قرار نمی‌گیرید. پس اضطرابِ «چه بپوشم» را قبل از مهمانی کم کنید و با آرامش، لباسی را انتخاب کنید که با آن راحت هستید.

بعضی از لباس‌های راحت را که برای روز مبادا نگه داشته‌اید، از کمد بیرون بیاورید و در خانه بپوشید؛ تا هم روحیه خودتان بالا برود و هم اعضای خانواده‌تان خوشحال شوند.

لباس

در مسافرت، کفش راحت و لباس سبک بپوشید. گوشواره سنگین، شلوار تنگ، و دستمال گردن، سفرتان را خراب می‌کند. اگر هم دوست دارید عکس‌های زیبایی از سفر داشته باشید، لباس‌های شاد و درخشان انتخاب کنید تا یادگاری جذاب‌تری داشته باشید.

 

دید و بازدیدهای عصرانه ما جای مناسبی برای لباس‌های سبک و شاد و گلدار خانم‌ها و پیراهن‌های راحت روشن برای آقایان است. در مهمانی‌های شام خانوادگی هم می‌توان همین گونه لباس پوشید.

 

افراد خانواده محکوم نیستند که همیشه شما را با کهنه‌ترین و لکه‌دارترین لباستان ببینند. خسیس‌بازی درنیاورید! بعضی از لباس‌های راحت را که برای روز مبادا نگه داشته‌اید، از کمد بیرون بیاورید و در خانه بپوشید؛ تا هم روحیه خودتان بالا برود و هم اعضای خانواده‌تان خوشحال شوند.

 

بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar-20.com

در محل کار چگونه لباس بپوشیم و آیا لباس در شخصیت ما تاثیر دارد ؟

محیط کار را با محفل مهمانی اشتباه نگیرید و لباس تنگ و جلب توجه‌کننده نپوشید که علاوه بر عذاب خودتان، مخاطبتان را هم در برقراری رابطه دچار مشکل می‌کنید؛ در صورتی که می‌توانید تمیز و باوقار و آراسته باشید.

 

لباس

پوشیدن کفش پاشنه‌بلند و نوک‌تیز را در سفر و محیط کار فراموش کنید. برای چنین جاهایی، کفش با پنجه گرد مناسب‌تر است. امـروزه هـمـه چـیـز بـا ســرعت شگفت انگیزی در حال حـرکت است. از آنجا که مردم این روزها با کمبود وقت مـواجه هستـنـد، فـقـط چـیـزهـایـی کــه به چشمشان می خورد توجه آنها را به خود جلب می کـند.

 

 ظاهر افراد است که اولین تاثیر را روی ما می گذارد و نشان دهنده ی رفتار و شخصیت افراد است. در محیط کاری این مسئله بیش از آنچه فکر می کنید اهمیت پیدا می کند. داشتن ظاهری خوب در محل کار اهمیت زیادی دارد و باعث می شود دیگران شما را جدی تر تلقی کنند.

 

بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar-20.com

 خوب لباس پوشیدن باعث می شود که در اولین برخورد روی افراد تاثیری مثبت بگذارید. بهتر است که در مواقع روبه رو شدن با ارباب رجوع یا افراد جدید در شرکت این مسئله را رعایت کنید.

 

ظاهر خوب پیام دیگری نیز در خود دارد. خوب لباس پوشیدن در محل کار به دیگران این تفکر را می دهد که شما همانطور که در لباس پوشیدنتان دقیق  هستید، در کار نیز منظم و دقیق هستید. از زیورآلات نیز زیاد استفاده نکنید. یک ساعت و حلقه کفایت می کند.

 

بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar-20.com

البته فراموش نکنید که: ممکن است ظاهری آراسته در نظر اول شما را جذاب تر و تاثیر گذار تر بنماید، اما زیبایی تفکر و پروراندن فضائل اخلاقی و انسانی باعث می شود که شما برای همیشه دوست داشتنی و ماندنی باشید.

+ نوشته شده در  88/03/17ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

راهنمای خرید کفش

راهنمای خرید کفش

با رعایت چند نکته کلیدی هنگام انتخاب کفش سلامتی پاهای خود را تضمین کنید:

1-کفشی بخرید که با فرم طبیعی پاهای شما مطابقت داشته باشد.

2-پاها بطور طبیعی در ساعات انتهایی روز اندکی ورم میکنند به همین خاطر بهترین زمان برای اندازه کردن کفش عصر و پس از غروب آفتاب است.

3- سایز درج شده بروی کفش را ملاک قرار ندهید چراکه قابل اطمینان نیستند.

4-خرید کفش تنگ به امید اینکه پس از مدتی جا باز خواهد کرد یک اشتباه محض است. هیچگاه یک کفش تنگ را خریداری نکنید.

5- کف کفش میبایست محکم و قابل انعطاف باشد و سطح آجداری نیز داشته باشد. خود کفش نیز باید سبک باشد.

6- از به پا کردن کفشهای پاشنه بلند به مدت طولانی خودداری کنید. کفشهای پاشنه بلند لغزیدن و بزمین خوردن، درد کمر و پا و تغییر در فرم پا را بدنبال دارند. سعی کنید پاشنه کفشتان از 4 سانتی متر بلند تر نباشد. همچنین پاشنه های عریض تر نسبت به پاشنه های نوک تیز و باریک مناسبتر میباشند.

7-هنگام امتحان کفش توجه داشته باشید که پاشنه پاهای شما نباید درون کفش بلغزد.

9- سایز پاهای شما با افزایش سن، تغییر وزن و یا در دوران بارداری تغییر میکند. بنابراین هنگام خرید کفش نو به سایز پاهای پیشین خود اتکا نکنید.

10-در اغلب افراد سایز یکی از پاهایشان با پای دیگر متفاوت میباشد. بنابراین در انتخاب کفش پای بزرگتر را ملاک انتخاب قرار دهید.

11-کفش اندازه کفشی است که هنگامی که شما ایستاده اید میان نوک بزرگترین انگشت پا (معمولا شست پا) و انتهای کفش حداقل یک سانتی متر فاصله وجود داشته باشد و شما قادر باشید انگشتان پای خود را آزادانه تکان دهید. همچنین به قوس کف پا نیز توجه کنید که مطابق شکل باید متناسب با قوس کفش باشد.
12-برای امتحان کردن کفش حتما بندهای کفش را بطور کامل ببندید و سپس بایستید و چند قدم راه بروید تا کاملا از اندازه بدن کفش اطمینان حاصل کنید.

13-از خرید کفشهای پنجه باریک تا حد امکان خودداری کنید چراکه اینگونه کفشها انگشتان پا را تحت فشار قرار داده و بد فرم میکند.

14- کفشهای تخت، لژ دار و یا پاشنه کوتاه هم راحت ترند و هم ایمن تر.

15- در هنگام انتخاب کفش به نوع جورابی که عادت به پوشیدن دارید نیز توجه کنید. و هنگام خرید نیز همان جوراب را به پا داشته باشید.

16- عوارض پوشیدن کفشهای تنگ شامل: پینه پا، میخچه، دردهای مفاصل، درد زانوها و پاشنه پا و خستگی زود رس میباشد.

17-به پا کردن کفشهای گشاد نیز سبب میگردد تا پاها تاول بزنند و فرد از تعادل کافی هنگام راه رفتن برخوردار نباشد.

18- از فروشگاههایی خرید کنید که تنوع کفش در آنها بالاست تا محدودیت انتخاب نداشته باشید.

19-تحت تاثیر صحبتهای فروشنده قرار نگیرید آنها شما را ترغیب میکنند تا هر کفش تنگ و نامناسبی را خریداری کنید. اما شما با صبر و حوصله کفش راحت و اندازه پاهای خود را انتخاب کنید.

20-چرم بهترین رویه کفش محسوب میگردد چراکه مانند پوست تنفس کرده و تهویه دارد.

21-کفشی بخرید که بتوانید سایز آن را اندکی تغییر دهید یعنی کفشهای بند دار و یا سگک دار.

22- آستر و پوشش درون کفش میبایست نرم، فاقد درز و هر گونه برآمدگی باشد.

23- شما قادر میباشید طبق فرمول زیر سایز کفش خود را بدست آورید. ابتدا میبایست طول پای خود را اندازه گیری کنید (از نوک بلندترین انگشت پا (معمولا شست پا) تا پشت پاشنه پا):

سایز کفش=‌]طول پا(سانتی متر)+2 سانتی متر‍[ * 1.5 827

ایـن فـرمـول سـایـز کـفـش اروپایی را مشخص می کند که با سایز
کـفشـهای کشورمان هماهنگی دارد. نمودار زیر نیز مقیاس اندازه
گـیـری سـایز کفش را در کشورهای مختلف مقایسه می کـنـد اما
تـوجه داشته باشید که بهتر است به اندازه بودن کفش توجه کنید
و نه به سایز آن.

828

+ نوشته شده در  88/03/10ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

نكات ست كردن لباس براي مردان...

نكات ست كردن لباس براي مردان...

مردان قد بلند
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

1- لباسهاي يكدست يكرنگ نپوشيد.
2- لباسها و شلوارهاي زيپدار نپوشيد.
3- كـت و شـلوار بـا خـطـوط راه راه بـا خـطـوط عـمــودي و
كراوات باريك و ژاكت كه طولش تا روي كمر است نپوشيد.

 مردان قد كوتاه
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

1- كفش بوت و ساق بلند نپوشيد آنها شما را قد بلندتر
نميكنند.
2- شلوار پاچه كوتاه و يا پاچه تا شده نپوشيد.
3- لباس آستين دار به تن كنيد.
4- از نقش و نگار عمودي راه راه عمودي و شلوار راسته
و كراوات باريك استفاده كنيد.
مردان لاغر
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

1- كراوات باريك و پيراهن و يا تيشرت يقه هفت نپوشيد.
2- لباسهاي براق و با خطوط عمودي و چسبان نپوشيد.
3- كت و شلوار اپل دار بپوشيد.
4- شلوار بگي بپوشيد.
5- پلوور حجيم و يقه اسكي بپوشيد.

 

 

مردان چاق
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

1- ژاكت اپل دار نپوشيد.
2- كراوات زرق و برق دار نزنيد.
3- دكمه پيراهن را تا انتها و بالا نبنديد.
4- ساعت باريك به دست نكنيد.
5- پلوور حجيم و يقه اسكي نپوشيد.
6- بلوز و پيراهن يقه هفت نپوشيد.
7- شلوار تنگ نپوشيد.
8- لباس با خطوط عمودي و كراوات يكرنگ استفاده كنيد.
9- از لباسهاي تيره رنگ استفاده كنيد.

 

 

مردان شكم بزرگ
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

1- جليقه و يا هر چيزي كه روي شكم بيافتد و به آن فشار بياورد را نپوشيد.
2- شلوار را روي شكم خود نياوريد.
3- لباسهاي براق و يا روشن نپوشيد.
4- لباسهاي گشاد و تيره رنگ بپوشيد.
5- كراوات پهن بزنيد كه تا خط كمر بلند باشد.
6- ژاكت و شلوار يكرنگ بپوشي

 

+ نوشته شده در  88/03/07ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

جدیدترین مدلهای کلاه برای دختران 2009

کلاه ایرانی مدل کلاه زنان دختران کلاه مدل ارایش با کلاه ایرانی کلاه خارجی عکس های خارجی مدل لباس با کلاه

 

+ نوشته شده در  88/03/04ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

کراوات

کراوات


یک راه ساده برای اینکه بدانید کدام کراوات اندازه و برازنده ی شما است این است که آن را  روی پیراهنی مناسب و اندازه تان امتحان کنید.

به نکات زیر دقت کنید.

قد کراوات باید بالاتر از خمیدگی شکم قرار گیرد.
اندازه ی گره ی کراوات نباید قدری باشد که نوک یقه ی پیراهنتان را بگیرد.
مثلثی که با گره ی کراواتتان ایجاد می کنید، باید به خوبی با مثلث یقه ی پیراهن جلو دکمه دارتان جور باشد.
+ نوشته شده در  88/03/03ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

نكات ست كردن لباس براي زنان...

نكات ست كردن لباس براي زنان...

زنان قد بلند
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

1- از كمر بند پهن استفاده كنيد.
2- از دامن خيلي كوتاه و خيلي بلند پرهيز كنيد.
3- بهتر اسـت پـيـراهن خـود را داخـل شـلـوار و دامـن تــو
بگزاريد تا خط عمودي كمرتان نمايانتر گردد.
4- لباس نقش دار و طرح خطوط افقي بپوشيد.
5- دامن بلند و يا دمپا گشاد بپوشيد.
6- لباسهاي سر تا پا يكرنگ نپوشيد.
7- از گردنبند و گوشواره كوچك استفاده نكنيد.
8- كيف دستي كوچك حمل نكنيد.
9- شلوار راسته بپوشيد.
10- تاپ نپوشيد.
11- كـفش پاشنه بلند نپوشيد و از كفـش انـدكـي لـژ دار
استفاده كنيد.

 حتما به ادامه مطلب توجه فرمایید. خوب است مطلب را کامل مطالعه فرمایید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/02/16ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

شیک پوش ترین بانوی اول امریکا

 

شیک پوش ترین بانوی اول امریکا

تا قبل از این در اروپا شیک پوشی کارلا برونی مورد توجه رسانه‌ها بود و اکنون با ورود میشل اوباما بانوی اول شیک پوش آمریکا به اروپا، طرز پوشش او توجه همه را به خود جلب کرده است. دیدار این دو زن که هر کدام به عنوان بانوان شیک پوش و پیرو مد مشهور هستند، رویداد مهمی در حاشیه اجلاس 20 بود که مورد توجه همه حضار در این اجلاس قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار دوخت (dukht.com)، این روزها مطبوعات و رسانه‌های اروپایی از پوشش و رفتار بانوی اول آمریکا صحبت می‌کنند. اولین نکته‌ای که رسانه‌ها بعد از ورود اوباما و همسرش به لندن اشاره کردند تعویض لباس میشل اوباما در هواپیما بود، لباسی که میشل اوباما هنگام بدرقه رسمی در آمریکا به تن داشت کت پشمی راه داری بود که با پیراهن بدون آستین مشکی ست شده بود. او گردنبند مروارید دو رشته‌ای نیز بر گردن داشت.
 
 
 
 اما میشل اوباما در هنگام ورود به لندن پیراهن زردی از جیسن وو با کت مشکی بلندی از مایکل کورس بر تن کرده بود و کمربندی شیک و زیبا از آلیا بسته بود و مورد توجه همه رسنه‌ها قرار گرفت.
 
 
 
 
لباس دیگری که مورد توجه قرار گرفت، لباس میشل اوباما هنگام ملاقات با ملکه انگلستان بود، چرا که لباسی که بر تن داشت با لباس ژاکلین کندی در سفر کندی رئیس‌جمهور وقت آمریکا، به اروپا در سال 1961 مقایسه شد و شباهت این لباس‌ها در بسیاری از مطبوعات مورد انتقاد قرار گرفت. او در این ملاقات کتی از جیسن وو و پیراهن دو تکه‌ای از ایزابل تولدو بر تن داشت.
 
 

همسر اوباما را با ژاکلین کندی از نظر نوع رفتار و پوشش مقایسه کردند و میشل اوباما را بعد از او،‌ تنها کسی دانسته‌اند که به عنوان همسر رئیس‌جمهور آمریکا پیرو مد است.

به هر حال بیشترین توجه رسانه‌ها و مطبوعات به میشل اوباما هنگام دیدار او با همسر سارکوزی رئیس‌جمهور فرانسه بود.
 
 
میشل اوباما در این دیدار کت متین و موقرانه ای به رنگ مشکی با گل‌های ارغوانی به تن داشت و کارلا برونی کت خاکستری ساده‌ای پوشیده بود که از دید اکثر رسانه‌ها میشل اوباما بیشتر مورد تحسین قرار گرفت.
منبع: سایتدخت
+ نوشته شده در  88/02/03ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

زرد رنگ سال 1388

زرد رنگ سال 1388

از سال 2000 به بعد پنتون هر سال رنگ اصلی سال را اعلام می‌کند. پنتون رنگ گل درخت ابریشم (PANTONE® 14-0848 Mimosa) که رنگ زرد گرم و جذابی است و امیدواری و اطمینان‌آفرینی تغییر فصل را مجسم می کند، به عنوان رنگ سال 2009 معرفی کرد.

زرد رنگ سال 1388

در زمان نابسامانی و عدم اطمینان وضعیت اقتصادی و تغییرات سیاسی، هیچ رنگی مثل رنگ زرد گل درخت ابریشم، امید و اطمینان و خوش‌بینی را نشان نمی‌دهد.
رنگ زرد گرما و کیفیت باروری و تغذیه خورشید را مجسم می کند، خصوصیاتی که به طور طبیعی اطمینان مجدد و امید را برای ما به تصویر می‌کشد. این رنگ همچنین از روشنفکری سخن می‌گوید و رنگ درخشش ابتکار و تخیل است. این رنگ زرد به بهترین شکل در گل‌های درخت ابريشم دیده می‌شود. این رنگ زرد قابل تطبیق با همه رنگها است و برای زنان و مردان به کار می‌رود. لباس، لوازم جانبی خانم‌ها، لوازم منزل، لباس‌های ورزشی، کراوات و پیراهن‌های مردانه در این رنگ شاد و پرطراوت طراحی و عرضه می‌شود.

رنگ‌های بهاری سال 2009

بهار معمولا حس طراوت، شادابی و آغازی نو را به همراه دارد.
جوانه زدن درختان و شکوفا شدن گلها الهام بخش طراحان است تا از حالت افسردگی و انجماد زمستانی خارج بشوند.
بازهم رنگ‌های روشن به صدر 10 رنگ اصلی بهار 2009 برگشته است. باوجود اینکه بهار امسال هم طراحان بیشتر از رنگ‌های شاد و براق در مجموعه‌های خود استفاده می‌کنند، مثل همیشه در مدل‌های خود رنگهای براق و درخشان را با رنگ‌های تیره، مات یا خنثی ملایم می‌‌کنند.
شرکت پنتون(Pantone) که منبع معتبر و مشهور جهانی در زمینه رنگ و تهیه کننده استانداردهای رنگ حرفه‌ای برای صنایع طراحی است، گزارش 10 رنگ اصلی و برتر برای فشن بهار 2009 را اعلام کرد. پنتون در هر فصل 10 رنگ اصلی خود را معرفی می‌کند. ده رنگی که پنتون برای بهار 2009 پیشنهاد کرده است به شرح زیر است:
رنگ مد غالب پاییز 2008 آبی و ارغوانی بود؛ همیشه رنگها از فصلی به فصل دیگر با توجه به رنگ اصلی فصل قبل تغییر می کند و بهار 2009 هم از این قاعده مستثنا نیست. رنگ آبی روشن(Palace Blue) رنگ دلخواه طراحان در بهار 2009 است که شبیه رنگ دریا در فصل بهار و رنگی کلاسیک و براق است. این رنگ تقریبا با هر رنگ بهاری دیگری که همراه بشود، ترکیب رنگ بهاری زیبا و فریبنده‌ای را به نمایش می‌گذارد. رنگ ارغوانی کمرنگ یعنی بنفش کمرنگ یا یاسی(Lavender) رنگی ملایم و بیشتر تابستانی است که جنبه‌های دیگری از رنگ ارغوانی فصل پاییز را ادامه می‌دهد.
رنگ زرد هم در فصل بهار به عنوان یکی از رنگ‌های اصلی در دنیای فشن حضور دارد؛ رنگ لیمویی تند(Super Lemon) ظاهری خوش‌بینانه و شاد ایجاد می کند. درخشندگی این رنگ چشم خریداران را به سمت خود جلب می‌کند. رنگ همسایه و نزدیک لیمویی، نوعی صورتی کمرنگ(Salmon Rose) است که بازهم حسی شاد و خوشبینانه منتقل می‌کند. این رنگ به اکثر چهره‌ها می‌آید و رنگی زیبا در تابش و درخشش تابستان است. رنگ زیبا و جذاب قرمز مایل به بنفش(Fuchsia Red) را برای لباس، رژلب و لاک ناخن در نظر بگیرید. این رنگ قرمز با ته‌رنگ و زمینه آبی واقعا رنگی جلوه‌گر و فریبنده است و حسی از ظرافت و لطافت به رنگهای بهاری می‌بخشد.
رنگ خاکی متمایل به صورتی(Rose Dust) یک رنگ خنثی است که با زمینه قرمز و صورتی ملایمی که دارد از سایر رنگ‌های خنثی متمایز است و به رنگ های بهاری مرتبط می‌شود. رنگ خاکستری مایل به آبی(Slate Gray) رنگ خنثی دیگری است که با داشتن زمینه سبز مایل به آبی، به‌خوبی با نه رنگ دیگر این فصل ست می‌شود.

سه رنگ سبز که هر کدام هویت و خصوصیات متمایز خود را دارند، در انتهای رنگهای بهار 2009 قرار می‌گیرند و تصور شادابی، سرسبزی و تجدید حیات را زنده می‌کنند. سبز براق و درخشان(Vibrant Green) یکی از رنگ‌های اصلی بهار است که در فصل تجدید حیات طبیعت، سرسبزی و تازگی را به رنگهای بهاری می‌افزاید. سبز لیمویی تیره(Dark Citron) که از مرکبات الهام گرفته شده است، رنگی آرام و جدی‌تر از سایر رنگهای بهاری است. نوع دیگری سبز با نام(Lucite Green) رنگی شفاف و خالص است که کمی درخشش و تلالو به رنگهای بهاری می‌بخشد.
 
 ولی در هر حال رنگ مد اصلی برای بهار آینده "زرد" است.

+ نوشته شده در  87/12/08ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

چگونه با روسری شیک و زیبا باشید

چگونه با روسری شیک و زیبا باشید

شما می توانید روسری خود را با لباسهای مختلف قفسه لباستان هماهنگ کنید. روسری تنها به عنوان وسیله ای برای پوشاندن سر شما نیست، بلكه می تواند به عنوان یك ابزار مد و ایجاد شیکی و زیبایی و نقطه ای برجسته و قابل توجه برای لباس شما باشد. دانستن چند نكته كوچك در مورد روسری می تواند به جذاب تر كردن تیپ شما كمك كند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  87/09/01ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

لباسهای زمستانی

در زمستان هم خوشتیپ باشید
فصل سرما كه از راه می‌رسد بسیاری به گمان اینكه فقط بایستی مشكی و قهوه‌ای بپوشند، افسرده می‌شوند. گرچه رنگ‌های تیره به دلیل تاثیری كه بر گرمایش و جذب نور خورشید دارند، در این فصل مناسب هستند ولی هیچ الزامی بر پوشیدن لباس‌های تیره در این فصل وجود ندارد. شما می‌توانید پیراهن سرخابی بپوشید، كلاه فسفری بر سر بگذارید، شال گردن نارنجی ببندید یا پالتوی آبی به تن كنید. مثل تمامی مشتریان فروشگاه Dolce & Gabbana كه اقدام به عرضه لباس‌های گرم و پشمی در طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون كرده است. لباس‌هایی را انتخاب كنید كه در عین گرم بودن بسیار شیك و رنگارنگ باشند. هیچ اشكالی ندارد به جای پالتوی مشكی، صورتی بپوشید از نوع چرك. برای اینكه خوش تیپ‌تر از گذشته به نظر برسید توجه كنید چه رنگی به شما می‌آید. در انتخاب رنگ لباس، بیش از آنكه به رنگ مورد علاقه‌تان توجه كنید، رنگ‌هایی را انتخاب كنید كه به شما بیاید. اگر رنگ مورد علاقه‌تان بنفش است هیچ دلیلی برای اینكه این رنگ به شما بیاید وجود ندارد. لذا، لباسی را خریداری كنید كه رنگ آن به پوستتان بیاید و شما را زیباتر جلوه دهد. اگر پوستتان سفید است، روشن‌های مایل به تیره را انتخاب كنید. سبز لجنی، صورتی پررنگ‌تر، ارغوانی، بنفش تیره و زرشكی رنگ‌های مناسبی برای شما هستند. اگر گندمگون و سبزه‌رو هستید، بیشتر لباس‌های روشن خریداری كنید. هرچه روشن‌تر بپوشید، زیباتر خواهید شد. در صورتی كه هنوز هم اعتقاد دارید كه شیك‌ترین لباس‌های زمستانی، مشكی و قهوه‌ای هستند بد نیست همچنان به مد پایبند باشید و طبق گفته طراحان كه رنگ فصل را مشكی اعلام كرده بودند، لباس سیاه بپوشید. اما پوشیدن مداوم مشكی، قهوه‌ای، دودی و سرمه‌ای خسته كننده و یكنواخت خواهد بود. مگر اینكه با افزودن كمی رنگ سرد و گرم مثل زرد، سبز و قرمز از این تیرگی بكاهید. پس دیگر به خاطر آمدن زمستان، افسرده و غمگین نباشید. با پوشیدن لباس‌های رنگین همچنان روحیه شاداب و سرزنده‌تان را حفظ كنید.

بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.comبهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.com


+ نوشته شده در  87/09/01ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

راهنمای لباس پوشیدن در فصل پاییز!

بهترین تصاویر در بهار بیست www.bahar20.sub.ir

راهنمای لباس پوشیدن در فصل پاییز!

خوش تیپی هم حساب و كتاب دارد

چه كسی پیدا می شود كه دلش نخواهد همیشه و در تمام فصول به خصوص فصل پاییز زیبا و خوش لباس باشد؟ در این صورت اگر شما هم جزو آن خیلی ها هستید زود دست به كار شوید و در كمد لباس تان را باز كنید. ما به شما خواهیم گفت كه باید كدام یك از لباس ها را كنار بگذارید و چه لباس هایی بخرید. در قدم بعدی چند دست از این لباس های پاییزی را با هم ست می كنیم تا شما بتوانید آنها را در مهمانی های پاییزه زنانه و مردانه بپوشید

بقیه را در ادامه مطلب بخوانید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  87/09/01ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   | 

جدیدترین مدل لباسهای پاییزه

+ نوشته شده در  87/07/20ساعت   توسط مشکوة 09126078529-گلزارLayla Meshkat -   |